با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صفویه از آغاز تا سقوط

دانلود و خرید کتاب صفویه از آغاز تا سقوط

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صفویه از آغاز تا سقوط  نوشته  ایرج رامتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صفویه از آغاز تا سقوط

«صفویه: از آغاز تا سقوط» نوشته‌ی ایرج رامتین (-۱۳۲۹) تاریخ‌پژوه معاصر ایرانی است. این کتاب پژوهشی تاریخی در خصوص وقایع دوران صفویه، اشخاصی که در این دوران می‌زیسته‌اند و حکومت شاهان این سلسله است. تأسیس دولت صفویه در آغاز قرن دهم هجری قمری سرآغاز عصر تازه‌ای در تاریخ ایران است زیرا اساس آن سلسله بر مذهب بنا نهاده شد و شیعه دوازده امامی، مذهب رسمی ایران گردید. یکپارچگی کشور، شرایط لازم را برای بروز خلاقیت‌های فرهنگی، هنری و معماری تداوم بخشید و روابط سیاسی این دولت با دول اروپایی موجب توسعه بازرگانی شد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: شیخ محمد بن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی، دانشمند بنام عهد شاه عباس صفوی در سال ۹۵۳ ه. ق. در بعلبک جبل‌عامل لبنان دیده به جهان گشود. پدرش عزالدین حسین در سال ۹۶۶ ه. ق. به ایران مهاجرت کرد و بهاءالدین در ایران رشد و تعلیم یافت. شیخ بهایی مردی عالم و دانشمند و مورد احترام بزرگان و دانشمندان زمان خود و پادشاه صفوی بود. او در علوم مذهبی و فقه و همچنین معماری، ریاضیات و فیزیک اطلاعات جامعی داشت. از وی به جز کتاب‌ها و رسالات متعدد که مجموعه آن‌ها بیش از ۸۸ کتاب و رساله است، دو مثنوی نان و حلوا، شیر و شکر، جامع عباسی در فقه، خلاصه‌الحساب، تشریح‌الافلاک، کشکول که مجموعه‌ای است از حکایات و علوم و اخبار و اشعار و همچنین آثاری در معماری بناهای صفویه باقی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Sahand 1999
۱۳۹۷/۰۸/۲۵

کتاب خوبی هس ولی زیاد در مورد تاریخ صفوی کامل نیس. همه شاه های صفوی رو خلاصه توضیح داده. البته طبیعی هس چون کتاب 60 صفحه ای است. خلاصه شده است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
یکپارچگی کشور، شرایط لازم را برای بروز خلاقیت‌های فرهنگی، هنری و معماری تداوم بخشید و روابط سیاسی این دولت با دول اروپایی موجب توسعه بازرگانی شد.
Sahand 1999
تجاوزات ازبکان در خراسان و شرق ایران و ارسال نامه‌های تهدیدآمیز محمد شیبانی به پادشاه صفوی، شاه اسماعیل را به تدارک جنگ خراسان مصمم ساخت.
Sahand 1999
آنانکه ره دوست گزیدند همه در کوی شهادت آرمیدند همه در معرکه دو کون، فتح از عشق است با آن که سپاه او شهیدند همه
Sahand 1999
اشراق دل از غم بتان شاد مکن بتخانه ز سنگ کعبه آباد مکن این دیر فنا را سر آبادی نیست اندر ره سیل، خانه بنیاد مکن
Sahand 1999

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۷-۸
تعداد صفحات۶۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۷-۸