با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ناهار سه نفره

دانلود و خرید کتاب ناهار سه نفره

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ناهار سه نفره  نوشته  زهره طاهرخانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ناهار سه نفره

«ناهار سه نفره» مجموعه ده داستان کوتاه زهره طاهرخانی نویسنده معاصر است. در بخشی از داستان «ناهار سه نفره » از این کتاب می‌خوانیم: خیره شده به میز. بینی‌اش سرخ و متورم است. می‌گوید: از سیزده هفتگی. بهم اجازه‌ی سقط هم دادن... می‌نشینم روی صندلی کنارش: پس چرا نگهش داشتی؟ ـ هر چی با خودم کلنجار رفتم، دیدم نمی‌تونم بکشمش. با خودم گفتم وقتی خدا خواسته این بچه این‌طوری دنیا بیاد، من حق ندارم نابودش کنم. دست می‌گذارم روی شانه‌اش و آرام فشار می‌دهم. بعد فکر می‌کنم چه کار احمقانه‌ای است و دستم را برمی‌دارم. انگار حرفی برای دلداری دادن پیدا نمی‌کنم. فکر می‌کنم کاش می‌شد یکی دو دقیقه به عقب برگردم و حرف‌هایی را که زدم، با همین قاشقی که بی‌مصرف روی میز افتاده، جمع کنم و برگردانم سر جایش. می‌گوید: نتونستم. نگاهم می‌کند. با آن چشم‌های سیاه درشت خیره می‌شود به من و منتظر می‌ماند. می‌گویم: گناه این بچه چیه آخه؟ این بچه که باید تا آخر عمر از متفاوت بودن خودش عذاب بکشه؟ نمی‌دانم چرا به جای دلداری دادن، دارم نمک روی زخمش می‌پاشم. دستمال دیگری برمی‌دارد و روی بینی و دهانش می‌گذارد. می‌گوید: به اون هم فکر کردم. به همه چی فکر کردم. حتی یه تصویر ازش کشیدم. می‌خوای ببینی؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
jiminiiiiiiiiii
۱۳۹۵/۱۲/۰۹

خیلی سطحیه

morteza
۱۳۹۶/۰۱/۰۳

سطحی است

hani banooooo
۱۳۹۷/۱۱/۰۳

یه کتاب روون و مبهم انگار توی همهی داستاناش یه وهمه غم انگیز هست ولی به شدت عالیه این.کتاب به من که خیلی چسبید داستان های کوتاه مفهمومی و دوس داشتنی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۶۵-۹۳-۶
تعداد صفحات۸۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۶۵-۹۳-۶