با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرنده آسمان میمک

دانلود و خرید کتاب پرنده آسمان میمک

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرنده آسمان میمک  نوشته  حمید نوایی لواسانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرنده آسمان میمک

کتاب «پرنده‌ی آسمان میمک» از مجموعه قصه سرداران، بر اساس زندگی شهید مهدی میرزایی صفی‌آبادی و نوشته حمید نوایی لواسانی است. مهدی میرزایی صفی‌آبادی در سال ۱۳۴۱ در شهر مشهد به دنیا آمد. او در خانواده‌ای مذهبی رشد کرد و درشرایط دشوار اقتصادی روزگار کودکی را پشت سرگذاشت. دوران نوجوانی را در محیط کار فنی گذراند. خداوند مهربان، در آن مسیر سخت و پرتلاش استادکاری مومن پاک‌دامن سر راه او قرار داد تا انرژی روحی و فکری‌اش به‌بیهودگی هدر نرود. مهدی در کنار او به رشد اجتماعی و سیاسی لازم دست پیدا کرد. با نهضت امام خمینی آشنا شد و علیه رژیم پهلوی مبارزه کرد. پس از انقلاب، مهدی همراه دیگر جوانان‌ پرشور و متعهد و با حضور در نهاد مردمی جهاد سازندگی، در قسمت فنی و مهندسی مشغول به کار شد. با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه انقلاب نوپای اسلامی‌ ایران، عرصه وسیع‌تر و آزمونی سخت برای مهدی ایجادشد. پس از گذشت بیست و پنج روز از آغاز جنگ به همراه‌ گروهی از نیروهای اعزامی جهاد خراسان، عازم جبهه‌های‌ جنوب کشور شد و در قسمت فنی و مهندسی برای‌پشتیبانی از رزمندگان، تلاش شبانه‌روزی خودش را نشان‌داد. اما روح سلحشور و خلّاق او تاب تحمل پشت خط را نداشت. احساس می‌کرد که بیشتر از آن می‌تواند درخدمت رزمندگان باشد و آنان را در شرایط سخت یاری‌دهد. او پس از چند ماه، با تقاضای خودش از جهاد به سپاه‌پاسداران خراسان منتقل شد و به خاطر علاقه‌اش به خنثی‌کردن مین و عملیات انفجاری، به عنوان تخریب‌چی، لباس سپاه را به تن کرد. او پس از رشادت‌های فراوان و شرکت در عملیات‌های مختلف، روز بیست و هشتم آبان‌ ۱۳۶۳ با اصابت گلوله‌ی مستقیم به سرش به شهادت‌رسید و روح بلندش به اوج آسمان پرواز کرد. کتاب حاضر گوشه‌ای زندگی و احوال این شهید را در قالب داستان بازمی‌گوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Farzad.m
۱۳۹۶/۱۱/۱۷

خوب

نگین
۱۳۹۸/۰۱/۱۹

بد و بد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
حواس‌تان باشد که اگر پایتان را روی مین گذاشتید، دیگر تاآخر عمر نباید آن را بردارید و اگر برداشتید باید به فکرلوازم یدکی پایتان باشید.
راشین
«چرا مطب را گذاشتی روی سرت.» ـ آقای دکتر، تا حالا این چنین دردی تحمل نکرده بودم. ـ مگر چند بار زخمی شدی؟ ـ حسابش از دستم در رفته. ـ کسی مجبورت کرده بود بری جبهه؟
راشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴۲۵۴۶۱۱۶
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴۲۵۴۶۱۱۶