با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای آموختن درباره کودکان کم‌توجه و بیش‌فعال ADD/ ADHD اثر ترانه بهبهانی

دانلود و خرید کتاب کلیدهای آموختن درباره کودکان کم‌توجه و بیش‌فعال ADD/ ADHD

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای آموختن درباره کودکان کم‌توجه و بیش‌فعال ADD/ ADHD  نوشته  ترانه بهبهانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای آموختن درباره کودکان کم‌توجه و بیش‌فعال ADD/ ADHD

«کلیدهای آموختن درباره کودکان کم‌توجه و بیش‌فعال» نوشته دکتر لیندا سونا(-۱۹۵۰) است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

وقتی والدین به کودک تکالیفی می‌دهند تا انجام دهد، عدم توجه او، حتی اگر بسیار کوتاه‌مدت باشد ممکن است سبب رنجش اعضای خانواده شود و در نتیجه، همه را عصبانی کند. پدر یا مادر به کودک گوشزد می‌کند که اتاقش را تمیز کند ولی پس از مدتی متوجه می‌شود که او به جای انجام این کار، سرش به بازی گرم است. اگر هنگام صدور این دستور توجه کودک منحرف شود، او فقط قسمتی از دستور پدر یا مادر را شنیده است که شامل رفتن به اتاق است، اما نمی‌داند پس از رفتن به اتاق باید چه کاری کند. البته ممکن است کودک دستور تمیز کردن اتاق را فهمیده باشد، اما وقتی به اتاق می‌رود وسایل بازی نظرش را جلب و دستور را فراموش می‌کند.

توان ضعیف کودک در ساماندهی امور باعث بروز مشکلات بسیاری در خانه و مدرسه می‌شود. بسیاری از کودکان هنگام انجام کارها و تکالیف مدرسه چنان آشفته می‌شوند که نمی‌دانند چگونه آنها را به اتمام برسانند. بعضی از کودکان به هنگام انجام کارهای ساده ناراحت می‌شوند و می‌گریند و ادعا می‌کنند که نحوه انجام آنها را نمی‌دانند. در چنین حالتی اگر والدین یا آموزگاران مجاب شوند که کودک توانایی انجام کار را دارد، می‌گویند که او بیش از حد حساس است. دیگر کودکان ممکن است حالت قلدری به خود بگیرند و بگویند انجام کار برایشان بی‌اهمیت است. بنابراین بسیاری از بزرگسالان تصور نمی‌کنند که ضعف در ساماندهی اساس بسیاری از مشکلات است. برای حل چنین مشکلاتی بهتر است تکالیف طولانی را به چندین بخش کوچک تقسیم کرد تا کودک بتواند هر قسمت را جداگانه و به‌طور کامل انجام دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Zaryab
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

این کتاب نه فقط برای کسانی که کودکان بیش فعال دارند بلکه برای هر کسی که کودکی دارد یا در ارتباط با کودکان است مفید و سودمند میباشد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
Disorder = ADD) اختلال کمبود توجه در افرادی دیده می‌شود که به طور مشخصی بی‌توجه، نامنظم، حواس‌پرت و فراموش‌کارند. این افراد اعتماد به نفس پایینی دارند و به طور معمول در امر تحصیل چندان موفق نیستند. در این کتاب برای سهولت درک مطلب از حروف اختصاری ADD برای عبارت «اختلال کمبود توجه» استفاده شده است.
Sargashte Noor

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۱۵-۵
تعداد صفحات۲۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۱۵-۵