با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب قطار سرعت به سوی ثروت اثر دارن هاردی

کتاب قطار سرعت به سوی ثروت

نویسنده:دارن هاردیمترجم:گیتی شهیدیسعید گل‌محمدیانتشارات:انتشارات نسل نواندیشسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۳۰۳ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۱از ۱۷ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۳۰۳ صفحه

معرفی نویسنده
عکس دارن هاردی
دارن هاردی
آمریکایی | تولد ۱۹۷۱

دارن هاردی در ۱ فوریه‌ی سال ۱۹۷۱ در کشور آمریکا به دنیا آمد. برخلاف تصوری که از زندگی افراد ثروتمند داریم، او در یک بهشت که همه چیز برای او حی و حاضر باشد، زندگی ...

معرفی کتاب قطار سرعت به سوی ثروت

«قطار سرعت به سوی ثروت» نوشته دارن هاردی(-۱۹۷۱)، مشاور و کارآفرین آمریکایی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: شما دیوانه هستید! درست است. دیوانه. من هم دیوانه هستم. فکر نکنید توهین کردم، این نوعی تعریف است. همه کسانی هم که روی جلد نشریه موفقیت دیده‌اید، دیوانه‌اند. در واقع دیوانه‌اند و به احتمال زیاد به همان دلیل عکس آن‌ها روی جلد نشریه موفقیت چاپ شده است. اجازه دهید کلمه‌ دیوانه را تعریف کنیم. دیوانه به کسی می‌گویند که به‌طور غیرعادی به موضوع خاصی خوشبین و علاقه‌مند است. اگر این تعریف مناسبی برای کارآفرین نیست، پس چه تعریفی مناسب آن است؟ بدون شک باید به‌طور «غیرعادی خوشبین» و به‌شدت مشتاق سوار شدن به قطار ثروت‌ساز باشید. اغلب افراد جرأت ندارند وارد این قطار وحشتناک شوند؛ اما شما شجاعتش را دارید و دقیقاً به‌همین دلیل است که شما را دیوانه می‌نامند. نه تنها از نظر شجاعت همتا ندارید، بلکه تمایل شما برای سوار شدن به صندلی اول غیرعادی است، فقط ده درصد از مردم، کارآفرین هستند. این یعنی نود درصد بقیه افرادی عادی هستند. اکنون عادی و معمولی بودن را تعریف می‌کنم. معمولی؛ به‌نوعی عمومی یا استاندارد است و افراد عادی جامعه؛ یعنی نود درصد این اجتماع بزرگ دوست ندارند ببینند فردی عجیب و دیوانه از خط خارج شده است. این ناهماهنگی و عدم‌انطباق آن‌ها را تهدید می‌کند. انتخاب‌ها و هویت آن‌ها را به چالش می‌کشد. آن‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای بیرون آمدن از وضعیت کنونی خود، انتخاب‌های شما را مسخره و به شما حمله کنند به این امید که شما را به داخل گروه خود بکشند و با این کار احساس بهتری به خود پیدا کنند. «افراد برای اینکه احساس بهتری به خود داشته باشند، به این امید که شما را به داخل گروه خود بکشند، انتخاب خلاقانه شما را مسخره میکنند.» بله، آن‌ها شما را عجیب و غریب و دیوانه می‌نامند. آن‌ها شما را مجنون صدا می‌زنند. و این خوب است.

نظرات کاربران

miss_yalda
۱۳۹۸/۱۰/۱۷

برای من به شدت کتاب مفیدی بود. واقعا توی زمان درستی تونستم بخونمش و خیلی نکته‌های زیادی درباره‌ی همه‌چیز، نه فقط کارآفرینی، ازش یاد گرفتم. دو فصل اول و فصل ترس برای همه کسایی که آرزو دارن هم کاربردیه و

- بیشتر
Arashparsa
۱۳۹۵/۱۰/۱۱

دارن هاردی نویسنده خیلی خوبیه این کتابش هم مثل بقیه عالیه حتما بخونین

محمدجواد مقدم
۱۴۰۰/۱۲/۰۴

در آن قسمت از کتاب که راجب ترس است واقعا فوق العادس به نحوی که خود به تنهایی یه کتاب جامع میباشد با وجود فقط چند صفحه . . ‌‌.

اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۸/۰۵/۰۸

انتظارم از کتاب چیزی فراتر از آنچه که خواندم بود. مطالب کتاب تکرار مکرراتی بود که بارها شنیده بودم.

atena
۱۴۰۱/۰۲/۰۹

ممنون از انتشارات نسل نو اندیش که کتاب هاشون رو از طاقچه بینهایت برداشتن 🙂🥲

mostafa
۱۳۹۵/۱۱/۰۴

تاقچه ، کتابای دیگه ی دارن هاردیو اضافه کنننن😈😈😈😈

Arashparsa
۱۳۹۵/۱۰/۱۱

دارن هاردی کتاب های خیلی خوبی داره

mostafa
۱۳۹۵/۱۱/۰۴

هرکی نخرع ،(نونشو حذف کنین) /: (؛

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۹۶)
«زندگی شما دو روز بسیار مهم دارد. یکی روزی که متولد می‌شوید و دوم روزی که علتی برای تولد خود پیدا می‌کنید.»
miss_yalda
«موفق ترین فرد داخل اتاق کسی است که بیشتر از همه شکست خورده است. پس بروید و شکست بخورید!»
miss_yalda
«آن‌گاه که تصمیمی می‌گیرید؛ جهان هستی برای اجرای آن نقشه می‌کشد.» رالف والدو امرسون
miss_yalda
یکی از بهترین روزهای زندگی شما روزی است که موضوع مبارزه خود را می‌یابید، زمانی‌که به خود می‌گویید: «یافتم، دیگر بس است! و برمی‌خیزید و حمله می‌کنید.»
miss_yalda
«تنها و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، انتخاب افراد درست و حفظ آن‌هاست. هیچ چیز مهم‌تر از این وجود ندارد.»
miss_yalda
«همه ما زمین می‌خوریم؛ اما تنها چیزی که ما را از دیگران متمایز می‌کند، این است که چقدر سریع‌تر از زمین برمی‌خیزیم.
miss_yalda
خلاصه این‌که مبانی موفقیت ساده و آسان است، حفظ تعهد به آن‌ها دشوار است.
abrishamin
وقتی خطر می‌کنید، در مقابل بیشتر به‌دست می‌آورید
miss_yalda
از شما می‌خواهم حتماً این ساعت را بخرید. وقتی کارهای مهم و حیاتی خود را شناختید، بررسی کنید چه مقدار زمان صرف انجام دادن آن‌ها می‌کنید. از کم بودن زمانی‌که صرف مهم‌ترین کارها می‌کنید، تعجب خواهید کرد، درحالی‌که باید تمام وقت خود را به کارهای مهم بپردازید. اگر مأموریت خود را افزایش زمان کار مفید خود تعیین کنید، شرکت و زندگی خود را تغییر خواهید داد.
miss_yalda
نخستین و مهم‌ترین عامل ایجاد تجارت موفق این است که عاشق آن باشید. «اولین و مهم‌ترین عامل ساخت تجارت موفق عشق‌ورزی به آن است.»
miss_yalda