با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی

دانلود و خرید کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی

۴٫۸ از ۶ نظر
۴٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی  نوشته  دبی فورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی

«راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی» نوشته دبی فورد(۲۰۱۳-۱۹۵۵) نویسنده کتاب‌های روانشناسی و سخنران انگیزشی است. دبی فورد، نویسنده‌ای‌ست که نامش در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز جا گرفته است. کتاب‌های او به بیست و شش زبان ترجمه شده‌اند و در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز یادگیری و روشن‌نگری در سراسر جهان به کار می‌روند.

در این کتاب می‌آموزید که فقط دویدن در پی آموزه‌های معنوی نمی‌تواند شما را به موهبت‌های نهفته در سایۀ وجودتان رهنمون شود، بلکه رمز بهروزی در جاری کردن این آموخته‌ها در شط زندگی روزمره است. نویسنده در این کتاب از بلای جدیدی که گریبان‌گیر تمدن بشری شده است، سخن می‌گوید: عطش بی‌پایان چنگ انداختن به معنویت، بدون عمل کردن به آن! هنر دبی فورد در آن است که به نرمی راه برون‌رفت از این ورطه را نیز می‌نمایاند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر می‌توانستم فقط یک وضعیت را در انسان‌ها تغییر بدهم، آن‌ها را از درد توان‌فرسای مظلوم بودن رها می‌کردم. اما مشکل این است که من قدرت آن را ندارم که هیچ کس را از هیچ چیزی از جمله مظلوم بودن آسوده کنم. فقط خود شما توان آسوده کردن خود را دارید. هر کسی را که دیده‌ام داستانی در بارۀ مظلوم بودن خود دارد. بیش‌تر ما کاستی‌هایمان را به گردن پدر و مادر خود می‌اندازیم، بعضی آموزگارمان را مقصر می‌شماریم و برخی همسران سابق، رهبران دینی، دوستان، پدربزرگ و مادربزرگ یا کسی را که مرتکب خلافی در رابطه با ما شده است. بیش‌تر ما احساس می‌کنیم در محل کار و خانه از ما سوءاستفاده می‌کنند، خدا ما را رها کرده است و به طور کلی در زندگی مظلوم واقع شده‌ایم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
elan
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

این کتاب فوق العاده دوای درد هر آدمیه که از خودش ناامیده و دنبال خود واقعیش و راه گم شده ش میگرده واقعا عالی بود ممنون طاقچه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
اندیشه یکایک جنبه‌های من و زندگی‌ام بخش مهمی از ترکیب وجودم هستند و این امکان را به من می‌دهند که هدف الهی‌ام را تحقق بخشم.
sarah fazl
من و شما جوینده هستیم و مسیری که می‌پیماییم، تجربۀ انسان بودن است. ما انتخاب کرده‌ایم که انسان باشیم و در این سفر باید بیاموزیم، رشد کنیم و خود را دریابیم. تجربۀ انسان بودن، ما را به گذر از داستان‌هایمان، هویت‌های دروغینی که به خود داده‌ایم و قلمروی عواطف و احساسات فرامی‌خواند تا ساز و کار انسان بودن را به گونه‌ای عمیق درک کنیم.
esrafil aslani
داستان‌های ما شامل مجموعه‌ای از عواطف، باورها و نتیجه‌گیری‌هایی هستند که در طول زندگی جمع‌آوری و با خود حمل کرده‌ایم. داستان‌های ما سنگین هستند، زیرا درون منیت ما سکنی دارند و منیت تقریباً همیشه جدی‌ست. منیت به ندرت سرشار از روشنی، مهر و بازیگوشی کودکانه بوده و بیش‌تر بر جنبه‌های منفی متمرکز است. همۀ داستان ما بر مبنای اگرها و شایدها و بایدها استوار است. داستان ما پر از درد و رنج‌ها، از دست دادن‌ها و تأسف‌هاست و فقط لایۀ نازکی از امید، آرزو و رؤیا روی آن‌ها را پوشانده است. نمایش‌نامۀ ما در یاد گذشته و تخیلات آینده اقامت دارد. هر فکر منفی‌ای در مورد گذشته که به ذهن ما وارد می‌شود، در داستانمان سکنی دارد و همین طور تمامی احساسات شکست و ناامیدی و تخیلات ما در بارۀ «روزی که این اتفاق نیفتد.» یا «وقتی که سرانجام به هدفم برسم.» نیز در داستانمان مستقر است. داستان ما به ندرت در لحظۀ حال - زمانی که ما فقط با آنچه که هست، هستیم - خود را نشان می‌دهد. داستان ما همچون سایه همه جا ما را تعقیب و حقیقت وجودمان را پنهان می‌کند. داستان ما هیچگاه دور از چشم ما نیست، اما فقط هنگامی قابل مشاهده است که در روشنایی بررسی شود.
Nesa Kh osh
تمامی درد و رنج‌های ما هدفی دارد! آن‌ها ما را آموزش می‌دهند، راهنمایی می‌کنند و خرد لازم برای اهدای هدیۀ‌مان به جهان را به ما می‌بخشند. بیش‌تر ما ناراحتی‌ها و زخم‌هایمان را بهانه می‌کنیم تا خودمان را تنبیه کنیم و اسیر و حقیر نگه داریم. اما هنگامی که رنج‌ها و نومیدی‌هایمان بررسی شوند و به عنوان ابزار آموزش ما به کار روند، درس‌های مقدس زندگی را که تنها راه آموختنش همین بوده است، به ما یاد می‌دهند.
Nesa Kh osh
«داستان شما» به هیچ رو حقیقت وجودتان را تعریف نمی‌کند. داستانتان بخش کوچکی از شماست که شما را در الگوهای تکراری اسیر می‌کند و مقدار عشق، آرامش درونی و موفقیتی را که می‌توانید دریافت کنید محدود می‌نماید. برای آن که بتوانید خود کاملتان را ببینید و شکوه حقیقی‌تان را مشاهده کنید، باید از داستانتان قدم به بیرون گذارید
7433sa
این کتاب همچون استاد راهنما شما را به خانه - به جایی که در اعماق وجودتان می‌دانید جای اصلی شماست - بازمی‌گرداند.
elan
«داستان شما» به هیچ رو حقیقت وجودتان را تعریف نمی‌کند. داستانتان بخش کوچکی از شماست که شما را در الگوهای تکراری اسیر می‌کند و مقدار عشق، آرامش درونی و موفقیتی را که می‌توانید دریافت کنید محدود می‌نماید. برای آن که بتوانید خود کاملتان را ببینید و شکوه حقیقی‌تان را مشاهده کنید، باید از داستانتان قدم به بیرون گذارید. خارج شدن از داستانمان به ما این امکان را می‌دهد که دیوارهای بلندی را که پیرامون قلبمان کشیده‌ایم، فروبریزیم. برای آن که بتوانیم خارج از داستان خود زندگی کنیم، باید زخم‌هایمان را التیام ببخشیم و با گذشتۀ‌مان به صلح برسیم. باید از درد پرده برداریم و کاستی‌ها و نقطه‌ضعف‌هایی را که با انسان بودن همراه هستند، بپذیریم. تا با آن کسی که هستیم و علت بودنمان در اینجا آشتی نکنیم و تا درس‌های شگفت‌آوری را که زندگی به ما یاد می‌دهد درک نکنیم، درون حقارت نمایش‌نامۀ شخصی خود گرفتار خواهیم بود.
کاربر ۳۰۶۷۳۶۷
دیدن این که ویژگی‌های مثبت شما چه نقشی در ترکیب بی‌همتایتان دارند، نسبتاً ساده است. به راحتی می‌توانید ببینید که چگونه استعدادها، عادات طبیعی و رؤیاهای کودکی شما در زندگی‌تان مفید بوده‌اند و شما را به آن کسی که هستید، رسانده‌اند. اما رویدادهای رنج‌آور زندگی - تجاربی که شما را زخمی کرده‌اند - نیز به همان اندازه در ترکیبتان مهم هستند و به شما کمک می‌کنند همۀ آنچه که می‌توانید، بشوید. هر احساس ناامنی، ترس، ماجرای دردناک، وسواس، رابطۀ از هم پاشیده و رویداد خجالت‌آوری حاوی نکاتی‌ست که شما را به سوی باشکوه‌ترین جنبۀ وجودتان به پیش می‌راند. آن‌ها را با هم مخلوط کنید تا به آن هدیۀ بی‌نظیری که هستید، برسید. اگر تمامی عناصر ترکیب خود را بپذیرید، آن کسی را شکل می‌دهید که آرزوی روح شماست.
کاربر ۲۰۹۸۰۷۱

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۹۶-۰۶-۵
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۹۶-۰۶-۵