دانلود و خرید کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی اثر دبی فورد | انتشارات کلک آزادگان | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی اثر دبی فورد

کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی


دسته‌بندی
موفقیت و خودیاری۱ مورد دیگر

معرفی کتاب راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی

«راز سایه: توان سرزندگی با تعبیری نو از داستان زندگی» نوشته دبی فورد(۲۰۱۳-۱۹۵۵) نویسنده کتاب‌های روانشناسی و سخنران انگیزشی است. دبی فورد، نویسنده‌ای‌ست که نامش در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز جا گرفته است. کتاب‌های او به بیست و شش زبان ترجمه شده‌اند و در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز یادگیری و روشن‌نگری در سراسر جهان به کار می‌روند.

در این کتاب می‌آموزید که فقط دویدن در پی آموزه‌های معنوی نمی‌تواند شما را به موهبت‌های نهفته در سایۀ وجودتان رهنمون شود، بلکه رمز بهروزی در جاری کردن این آموخته‌ها در شط زندگی روزمره است. نویسنده در این کتاب از بلای جدیدی که گریبان‌گیر تمدن بشری شده است، سخن می‌گوید: عطش بی‌پایان چنگ انداختن به معنویت، بدون عمل کردن به آن! هنر دبی فورد در آن است که به نرمی راه برون‌رفت از این ورطه را نیز می‌نمایاند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر می‌توانستم فقط یک وضعیت را در انسان‌ها تغییر بدهم، آن‌ها را از درد توان‌فرسای مظلوم بودن رها می‌کردم. اما مشکل این است که من قدرت آن را ندارم که هیچ کس را از هیچ چیزی از جمله مظلوم بودن آسوده کنم. فقط خود شما توان آسوده کردن خود را دارید. هر کسی را که دیده‌ام داستانی در بارۀ مظلوم بودن خود دارد. بیش‌تر ما کاستی‌هایمان را به گردن پدر و مادر خود می‌اندازیم، بعضی آموزگارمان را مقصر می‌شماریم و برخی همسران سابق، رهبران دینی، دوستان، پدربزرگ و مادربزرگ یا کسی را که مرتکب خلافی در رابطه با ما شده است. بیش‌تر ما احساس می‌کنیم در محل کار و خانه از ما سوءاستفاده می‌کنند، خدا ما را رها کرده است و به طور کلی در زندگی مظلوم واقع شده‌ایم.

معرفی نویسنده
عکس دبی فورد
دبی فورد
آمریکایی | تولد ۱۹۵۵ - درگذشت ۲۰۱۵

دبی فورد، نویسنده‌ی آمریکایی در حوزه‌ی کمک به خویشتن است که آثارش از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا محسوب می‌شوند. کتاب‌های فورد به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند. او همواره مردم را تشویق می‌کرد تا به جای دنبال کردن کمال، عیوب خود را بپذیرند. فورد ابایی از اینکه بگوید زمانی به مواد مخدر اعتیاد داشته است، نداشت و اغلب در کتاب‌هایش به مبارزه‌ی خود با سوء مصرف مواد مخدر اشاره می‌کرد که به دلایلی از جمله طلاق والدینش و احساس کافی نبودن، شدت گرفته بود.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات کلک آزادگان

مشاهده همه

نظرات کاربران

elan
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

این کتاب فوق العاده دوای درد هر آدمیه که از خودش ناامیده و دنبال خود واقعیش و راه گم شده ش میگرده واقعا عالی بود ممنون طاقچه

mary.sa
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

تعجب میکنم که چطور مثل باقی کتاب های خودیاری معروف نیست فوق العاده کمک کننده بود

کاربر 6718837
۱۴۰۲/۰۳/۲۵

به نظرم برای هر انسانی واجبه که این کتابو بخونه بهترین کتاب هدایت زندگی و ارامش روان هست اول کتاب نیمه تاریک وجود رو بخونید بعد این کتاب واقعا به چنان ارامشی میرسید که هیچ گاه تجربش نکردید :)

mohebi
۱۴۰۲/۰۴/۱۴

ترجمه خوب نبود کلمات تکراری در یک جمله خیلی زیاد بود همین موضوع کتاب رو خسته کننده کرده بود ،ولی مطالب در کل قابل درک بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۷)
من و شما جوینده هستیم و مسیری که می‌پیماییم، تجربۀ انسان بودن است. ما انتخاب کرده‌ایم که انسان باشیم و در این سفر باید بیاموزیم، رشد کنیم و خود را دریابیم. تجربۀ انسان بودن، ما را به گذر از داستان‌هایمان، هویت‌های دروغینی که به خود داده‌ایم و قلمروی عواطف و احساسات فرامی‌خواند تا ساز و کار انسان بودن را به گونه‌ای عمیق درک کنیم.
esrafil aslani
اندیشه یکایک جنبه‌های من و زندگی‌ام بخش مهمی از ترکیب وجودم هستند و این امکان را به من می‌دهند که هدف الهی‌ام را تحقق بخشم.
sarah fazl
وقتی اصالت و شرافتم را درمی‌یابم، معجزه رخ می‌دهد.
معصومه نساجیان
اگر در زندگی به خواسته‌های خود نمی‌رسیم، شاید به این دلیل باشد که بیش‌تر از «خوشبخت بودن» به «مظلوم بودن» متعهد هستیم
mary.sa
داستان‌های ما شامل مجموعه‌ای از عواطف، باورها و نتیجه‌گیری‌هایی هستند که در طول زندگی جمع‌آوری و با خود حمل کرده‌ایم. داستان‌های ما سنگین هستند، زیرا درون منیت ما سکنی دارند و منیت تقریباً همیشه جدی‌ست. منیت به ندرت سرشار از روشنی، مهر و بازیگوشی کودکانه بوده و بیش‌تر بر جنبه‌های منفی متمرکز است. همۀ داستان ما بر مبنای اگرها و شایدها و بایدها استوار است. داستان ما پر از درد و رنج‌ها، از دست دادن‌ها و تأسف‌هاست و فقط لایۀ نازکی از امید، آرزو و رؤیا روی آن‌ها را پوشانده است. نمایش‌نامۀ ما در یاد گذشته و تخیلات آینده اقامت دارد. هر فکر منفی‌ای در مورد گذشته که به ذهن ما وارد می‌شود، در داستانمان سکنی دارد و همین طور تمامی احساسات شکست و ناامیدی و تخیلات ما در بارۀ «روزی که این اتفاق نیفتد.» یا «وقتی که سرانجام به هدفم برسم.» نیز در داستانمان مستقر است. داستان ما به ندرت در لحظۀ حال - زمانی که ما فقط با آنچه که هست، هستیم - خود را نشان می‌دهد. داستان ما همچون سایه همه جا ما را تعقیب و حقیقت وجودمان را پنهان می‌کند. داستان ما هیچگاه دور از چشم ما نیست، اما فقط هنگامی قابل مشاهده است که در روشنایی بررسی شود.
Nesa Kh osh
تمامی درد و رنج‌های ما هدفی دارد! آن‌ها ما را آموزش می‌دهند، راهنمایی می‌کنند و خرد لازم برای اهدای هدیۀ‌مان به جهان را به ما می‌بخشند. بیش‌تر ما ناراحتی‌ها و زخم‌هایمان را بهانه می‌کنیم تا خودمان را تنبیه کنیم و اسیر و حقیر نگه داریم. اما هنگامی که رنج‌ها و نومیدی‌هایمان بررسی شوند و به عنوان ابزار آموزش ما به کار روند، درس‌های مقدس زندگی را که تنها راه آموختنش همین بوده است، به ما یاد می‌دهند.
Nesa Kh osh
برای آن که آزاد باشم و بتوانم آن زن خاص و منحصر به فردی که هستم باشم، باید بی‌کرانگی الهی خود را در کنار ناچیزی انسان بودنم بپذیرم. باید این واقعیت را بپذیرم که من همه چیز و هیچ چیز هستم.
mghf
«آخرین آزادی انسان این است که در هر شرایطی، نگرش خود را انتخاب کند.»
بانوی نویسندهٔ (سوره) ۹۸
این کتاب همچون استاد راهنما شما را به خانه - به جایی که در اعماق وجودتان می‌دانید جای اصلی شماست - بازمی‌گرداند.
elan
«داستان شما» به هیچ رو حقیقت وجودتان را تعریف نمی‌کند. داستانتان بخش کوچکی از شماست که شما را در الگوهای تکراری اسیر می‌کند و مقدار عشق، آرامش درونی و موفقیتی را که می‌توانید دریافت کنید محدود می‌نماید. برای آن که بتوانید خود کاملتان را ببینید و شکوه حقیقی‌تان را مشاهده کنید، باید از داستانتان قدم به بیرون گذارید
7433sa