با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب داریوش دادگر: نظم هخامنشی و ظهور هویت ایرانی اثر شروین وکیلی

دانلود و خرید کتاب داریوش دادگر: نظم هخامنشی و ظهور هویت ایرانی

۴٫۳ از ۱۳ نظر
۴٫۳ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داریوش دادگر: نظم هخامنشی و ظهور هویت ایرانی  نوشته  شروین وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داریوش دادگر: نظم هخامنشی و ظهور هویت ایرانی

از مقدمه کتاب: به راستی این داریوش کیست که یادگار سلطنتی خود را با گزاره‌هایی چنین عجیب و بی‌سابقه در جهان باستان شروع می‌کند؟ کیست این کهن‌ترین پادشاهی که سخنانش را با ستایش اهورامزدا،‌ کهن‌ترین خدای یکتای کامیاب در جهان باستان، آغاز می‌کند؟‌ منظور از «این زمین» و «آن آسمان» و مردم و شادی چیستند؟ چگونه است که داریوش‌شاه، کسی که در زمان زمام‌داری‌اش به تعبیری شاهِ‌ تمام جهانِ شناخته‌شده بوده و بر تمام مردم متمدن جهان - به استثنای جمعیت‌هایی هنوز بدوی و ناشناخته در چین و آمریکا - حکومت می‌کرده، خود را فروتنانه یک شاه در میان شاهان بسیار و یک فرمان‌روا از بسیاری می‌نامد؟ در حالی که پیشینیانش، با وجود در اختیار داشتن قلمرویی محدود در زمینه‌ای شلوغ از دولت‌های رقیب، خود را شاه جهان و پادشاه زمین می‌نامیدند؟ منظور از هخامنشی، پارسی و آریایی چیست، که داریوش‌شاه خود را بدان بازمی‌شناساند؟ چگونه است که برای نخستین بار نام ایزدی یگانه را در کتیبه‌ی پادشاهی بزرگ می‌بینیم؟ این «پارس» که داریوش سرزمین‌های دیگر را برای آن - یا از آن - گرفته، دقیقاً یعنی چه؟ نام این سرزمین‌های پرشمار چه معنایی دارند؟‌ منظور از آشفته بودن زمین و این که داد و قانونِ شاه آنها را در جای درست خود قرار داد، چیست؟ آن پیکره‌هایی که اورنگ را می‌برند نشانگر چه هستند؟ و چرا نیزه‌ی مرد پارسی است که اهمیت دارد، و نه شمشیر یا تبرزین‌اش؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
behmorad
۱۳۹۴/۰۵/۰۸

شاهنامه یک کتاب تاریخی به معنای علم تاریخی که اکنون می شناسیم نیست. شاهنامه مجموعه ای منظوم از روایت های تاریخی، داستانی و اسطوره ای است. از همین رو نیامدن نام کورش در شاهنامه به معنای نبود این چهره تاریخی

- بیشتر
ehsan
۱۳۹۴/۰۶/۳۱

کتاب جالب و سرشار از مطالب مفید و با سندیت هم نوشته شده است.

_BARDIA_
۱۳۹۵/۰۷/۲۳

کتاب خیلی خیلی خوبیهههه

علیرضا
۱۳۹۸/۰۶/۱۸

کتابی جامع با منابعی معتبر است.

6aaaaa
۱۳۹۴/۰۵/۰۸

چرا قبل از ورود استعمارگران انگلیسی نامی از کوروش نبوده. حتی در کتاب شاهنامه نیز اسمی از او اورده نشده. چرا تمام منابع از زبان یونانی است؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۳۶-۳
تعداد صفحات۸۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۳۶-۳