با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیان نظری، قواعد بصری: جستارهایی در ماهیت و ساختار سینما

دانلود و خرید کتاب بیان نظری، قواعد بصری: جستارهایی در ماهیت و ساختار سینما

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیان نظری، قواعد بصری: جستارهایی در ماهیت و ساختار سینما  نوشته  مجید روانجو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بیان نظری، قواعد بصری: جستارهایی در ماهیت و ساختار سینما

«بیان نظری، قواعد بصری» نوشته مجید روانجو(-۱۳۴۲)، دربردارنده جستارهایی در ماهیت و ساختار سینمای ایران است.

حیات و ممات هنر و صنعت سینما بیش از هر چیز وابسته، مدیون و وامدار ادبیات سینمایی است. قدرترین و غنی‌ترین سینماهای جهان، سینماهایی هستند که ادبیات سینمایی پویا و تأثیرگذار دارند. و ادبیات سینمایی بر پایه و مایه‌های مباحث تئوریک استوار است. در همین راستا مطالب و مقالات نظری و کارشناسی به عنوان مراجع کاربردی و رهنمودی‌ نزد صاحبان خرد و اندیشه‌ی سینمایی و متولیان و مدیران و سینماگران، جایگاهی والا و ارزشمند دارد. این کتاب در برگیرنده‌ی اصلی‌ترین مسایل و موضوعات سینما در کل و سینمای ایران به صورت ویژه است.

بررسی رکن‌های اصلی سینما و به‌ویژه سینمای ایران، فیلمنامه که پاشنه‌ی آشیل سینمای ماست؛ کارشناسی اوضاع و ساختار سینمای کمدی، تحلیل بود و نبود جایگاه سینمای پلیسی در میان تولیدات سینمای ایران، آسیب‌شناسی گونه‌ی ایرانی ملودرام که مخاطبان انبوه دارد. پژوهش وضعیت و موقعیت و جایگاه بازی و بازیگری در سینما به ویژه سینمای ایران از بخش‌های اصلی کتاب است. فیلم فارسی سینمای عوام‌زده و اغواگر به رغم عنوان نادرستش، اما هیولای شب سینمای ایران است و مجید روانجو به خوبی آن را کالبدشکافی کرده است.

مؤلف برای تکمیل رکن‌های مطالب سینمایی خود، موضوع‌های مهم موسیقی، اکشن و سینمای رؤیاپرداز را هم زیر ذره‌بین قلم خود برده و از دریچه‌های تئوریک، آن‌ها را ارزیابی و کارشناسی کرده است. ویژگی دیگر و جذاب مجموعه‌ی روانجو، بررسی نقش و جایگاه سینمای مستند در عرصه‌ی سینمای جهان و ایران و تأثیر آن بر روند کلی سینمای کشور و جهان است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
وحید
۱۳۹۶/۰۱/۱۷

مفید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۰۶۶-۶
تعداد صفحات۱۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۰۶۶-۶