با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقره سپید

دانلود و خرید کتاب نقره سپید

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقره سپید  نوشته  محمدرضا رنجبر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نقره سپید

«نقره سپید» نوشته حجت الاسلام محمدرضا رنجبر، کارشناس مذهبی برنامه‌های تلویزیونی است.

تمثیل و استفاده از مثال، همواره روشی پر بازده برای انتقال مفاهیم پیچیده است. «نقره سفید» حاصل سال ها تجربه حجت الاسلام رنجبر است که با کمک زبان مثال و در قالب متن هایی کوتاه منتشر شده است.

در بخشی از کتاب به نام «معیار انتخاب همسر» می‌خوانیم:

«خاک نسبت به بذر پذیرش دارد ولی سنگ نه.

خاک نسبت به آب، کود پذیرش دارد ولی سنگ نه، و هیچ یک را تحویل نمی‌گیرد و پس می‌زند و به همین خاطر سنگ هیچگاه سبز نمی‌شود.

در بهاران کی شود سرسبز سنگ خاک شو تا گل برویی رنگ رنگ

اما خاک چون می‌پذیرد گلزار می‌شود.

انسان‌ها هم همینطوراند اگر اهل پذیرش بوده و حق پذیر باشند و حقیقت‌ها را بپذیرند سبز و خرم می‌شوند و خوشبختی و سعادت رانصیب می‌برند.

به همین خاطر بهترین معیار و ملاک، حق پذیری است یعنی ببینیم طرف مقابل آیا نسبت به حق پذیرش دارد؟ آیا منصف است؟ آیا منصفانه رفتار می‌کند؟

و این حقیقت از ضمن گفتگوها به راحتی می‌شود فهمید که طرف مقابل حق پذیر هست یا نه، و یا منطقی و منصف هست یانه و زیر بار حق و منطق می‌رود یا نه.

چون آدم‌ها بوسیله حرف و سخن شخصیت خود را نشان می‌دهند.

علی علیه السلام هم فرمود: المَرءُ مَخبُوءٌ تَحتَ لِسانِهِ. آدمی مخفی است در پشت زبان؛ یعنی همین که این زبان شروع به سخن گفتن می‌کند، از ضمن گفتگو‌ها خیلی راحت می‌توان شخصیت او را حدس زد و تشخیص داد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
R.mohammadi
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

خیلی کتاب خوبیه ،با تمثیل های زیبایی راجع به انتخاب همسر و مسائل خانواده صحبت میکنه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
جوان مجرد مثل زمین بی حصار و بی‌پرچین است، هر آدم آلوده و تر دامنی به او طمع می‌بندد، و احتمال طعمه شدن برای هر کس را دارد، و هر کس هر خلاف و خطایی که در سر داشته باشد او را به هم پیالگی خود می‌خواند. ولی همین جوان وقتی ازدواج می‌کند همچون زمینی است که به گرداگرد خود حصاری داشته باشد. اساساً فلسفه اینکه نامزدها حلقه به انگشت می‌کنند همین است یعنی من در حصارم، من در حلقه و دایره‌ام و کسی به من نزدیک نشود، و همین امر مصونیت از بسیاری از خطاها و گناهان را فراهم می‌سازد. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: تَزَوَّج وَ اِلا فَاَنتَ مِنَ المُذنِبین «ازدواج کن، وگرنه از گناهکاران خواهی بود.»
s.latifi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۲-۲۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۲-۲۷-۶