با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیدایش مذاهب

دانلود و خرید کتاب پیدایش مذاهب

۳٫۰ از ۶ نظر
۳٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیدایش مذاهب  نوشته  ناصر مکارم شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیدایش مذاهب

«پیدایش مذاهب» نوشته آیه‌الله العظمی مکارم شیرازی(-۱۳۰۵) و به تنظیم مسعود مکارم(-۱۳۴۶) و محمد رضا حامدی(-۱۳۲۹) است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «نظرات و یا فرضیه‌های عمده‌ای که درباره انگیزه و علل گرایش به مذهب گفته شده است را، در ده عنوان خلاصه کرد که پاره‌ای از آنان جنبه «روانی»، بعضی «اخلاقی و اجتماعی»، بعضی «اقتصادی» و بعضی «فکری و عقلی» دارد؛ این عوامل عبارتند از: ۱ـ عوامل اقتصادی استعماری. ۲ـ عوامل اقتصادی ضدّ استعماری. ۳ـ نیازهای اخلاقی و اجتماعی. ۴ـ جهل و بی‌اطّلاعی از اسرار طبیعت. ۵ـ ترس از عوامل وحشتناک طبیعی. ۶ـ عوامل جنسی. ۷ـ عقیده به وجود روح. ۸ـ اعتقاد به بخت و شانس. ۹ـ فطرت انسانی و کشش درونی و ذاتی او (درک عاطفی). ۱۰ـ مطالعه اسرار هستی و نظام آفرینش (درک عقلی).»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سعید جان
۱۳۹۶/۰۲/۱۵

آیت الله مکارم شیرازی انسان بسیار باسواد و باعلمی هستند.

s_m
۱۳۹۶/۰۲/۱۵

حرام است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
۱۴- سوگواری در این زمینه نیز بحثهای متعدّدی وجود دارد: آیا گریستن اثر تخدیری ندارد و شعله احساسات را خاموش نمی‌کند و در نبرد اقتصادی میان «بورژواها» و «پرولترها» زمینه را برای پیروزی دسته اوّل فراهم نمی‌سازد؟ و سرانجام آن، تأیید فرضیه پیدایش
کاربر ۲۱۶۱۷۰۵

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۰۶
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۱۳۹-۸۰-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۶/۰۶
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۱۳۹-۸۰-۸