با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اگزیستانسیالیسم چیست؟ اثر ویلیام بارت

دانلود و خرید کتاب اگزیستانسیالیسم چیست؟

۳٫۴ از ۱۴ نظر
۳٫۴ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اگزیستانسیالیسم چیست؟  نوشته  ویلیام بارت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اگزیستانسیالیسم چیست؟

«اگزیستانسیالیسم چیست؟» نوشته ویلیام بارت(۱۹۹۲-۱۹۱۳)، فیلسوف آمریکایی و استاد فلسفه دانشگاه نیویورک است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: این سؤال که «اگزیستانسیالیسم چیست؟» دیگر آن هیجانی را که عنوان مهیج روزنامه‌ها زمانی برمی‌انگیخت از دست داده است. اما کنجکاوی درباره آن هم‌چنان برجاست، به‌طورکلی باید بگویم، کنجکاوی در این باره پیگیرتر و دامنه‌دارتر و به اعتقاد من، مجدانه‌تر شده است. اکنون وقتی مردم این سؤال را می‌کنند، دیگر طالب آن پراکنده‌گویی‌هایی که در اواخر سال ۱۹۴۰ درباره مکتبی ادبی در پاریس رواج داشت نیستند. نیک یا بد، اگزیستانسیالیسم در طراز نحوه‌های وزین تفکر جهان امروز برای خود جایی باز کرده است. این بخش از کتاب زمانی ریشه گرفت که اگزیستانسیالیست‌های فرانسوی تازه در امریکا شناخته می‌شدند. بیگانه‌ی کامو تازه ترجمه‌شده بود، و دو نمایش‌نامه از سارتر ــ بن‌بست و مگس‌هاــ در نیویورک به روی صحنه آمده بود. در آن هنگام من در نشریه‌ای کار می‌کردم وسخت مشغول بررسی آثار نویسندگان فرانسوی بودم. همکارانم پیشنهاد کردند که چون آگاهی از اگزیستانسیالیسم به صورت نیاز همگانی درآمده است، من به بیان مطلب همت گمارم. نتیجه کوشش آن روز بخش نخستین این کتاب است که چون زیر فشارهای خاص آن زمان پدید آمده است، حالت فکری آن دوران را باز می‌نماید... از این تکیه و تأکید هگلی بر این‌که «ماهیت روح آدمی اساسا تاریخی است» ، تا شعار اگزیستانسیالیستی: «آدمی نهادی ندارد، بلکه فقط تاریخی دارد» بیش از یک گام فاصله نیست و آن هم گامی نه‌چندان بلند. زیرا اگر قبول کنیم که روح آدمی فقط تا حدودی وجود دارد که بتوان آن را در اشکال و صور اجتماعی از قبیل هنر، قانون، آداب و رسوم مجسم دید، در آن صورت محتوای انسانیت ما عبارت خواهد بود از ساخته و پرداخته‌هایی که خود تاریخ بیرون داده و بر روی هم انباشته است. انسان از مجرای تاریخی که خود درست می‌کند به صورتی که هست درمی‌آید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Salman Rezvani
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

این کتاب بیش از پرداختن به عنوانش، اینکه اگزیستانسیالیسم چیست، نقدی ست بر این مکتب و نظرات هایدگر. مشخصاً جایی گره‌ای از «چه بودن اگزیستانسیالیسم» باز نمی‌کند، و در فصل‌های مختلف کتاب، نظر مشخصی از این مکتب فکری درباره‌ی آن موضوع

- بیشتر
آسمان دوم
۱۳۹۸/۰۵/۰۳

این کتاب بیشتر برای فیلسوف ها خوبه چون جملات خیلی فلسفی توش میگه ولی برای کسی که هیچی از فلسفه نمیدونه و میخواد بدونه اگزیستانسیالیسم چیه خیلی پیچیده است

zeroday attack
۱۳۹۶/۰۸/۰۴

انسانیت خود معنا ندارد و انسانها باید خود به خود معنا بدهند ⚡ این جمله ابتدای این مکتب

Dana
۱۳۹۶/۰۸/۰۳

خب کاش یه نفرم در مورد خود کتاب نظر میداد!

msadeq
۱۳۹۶/۰۳/۲۰

من نمی دونم کسی می تونه توضیح بده اگزیستانسیالیسم یعنی چی؟

✌ŋ.a-ცaŋoo✌
۱۳۹۵/۰۹/۱۱

هرچی هست اسمشم سخته:/

marigold
۱۳۹۶/۰۳/۱۵

من قبلا این تفکر رو داشتم . کم کم کمرنگ شد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
کل چیزی بیش از حاصل‌جمع اجزای خود است...
shogun
هر اندیشه‌ای در زمان خاص خود به وجود می‌آید، درحالی‌که تمام فشارهای زمان را بر دوش دارد، و هرچه این اندیشه عمیق‌تر باشد پیوستگی‌های آن با اندیشه‌های دیگری که همگی در یک دوران نطفه گرفته‌اند، ژرف‌تر است. از این‌جاست که در ورای بسیاری از مکتب‌های فکری، گرایش واحدی‌را می‌نگریم که، چون خطی که نقطه‌های مجزایی را به هم وصل کند، آن‌ها را به هم می‌پیوندد. این گرایش به صورت مباحثاتی نمودار می‌شود و تمام این مباحثات ما را به آدمیان بازمی‌گرداند، آدمیانی که در دوران خاص تاریخی به هم وابسته‌اند، با دنیای واحدی روبه‌رو هستند، و پیوسته گرفتار مسائلی هستند که از حیث فوریت به یک درجه‌اند.
صالح

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۳۴۶-۳‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۳۴۶-۳‬