با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یونگ‌شناسی کاربردی

دانلود و خرید کتاب یونگ‌شناسی کاربردی

۴٫۲ از ۱۶ نظر
۴٫۲ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یونگ‌شناسی کاربردی  نوشته  رابین رابرتسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یونگ‌شناسی کاربردی

«یونگ‌شناسی کاربردی» کتابی نوشته رابین رابرتسون( -۱۹۴۴)، روانشناس با رویکرد درمانی یونگی است. او در این کتاب، به تبیین اندیشه و روش مطالعاتی کارل گوستاو یونگ(۱۹۶۱-۱۸۷۵) روانپزشک سوئیسی پرداخته است. نویسنده در آغاز کتاب درباره دیدگاه‌های یونگ می‌نویسد: «یونگ حقیقتا یک متفکر واقعی بود و نظریاتش هنوز هم تا حد زیادی ناشناخته‌اند و یا برداشت اشتباهی از آن‌ها می‌شود. نظریات او مانند تمام کسانی که ایده جدیدی ارائه می‌دهند، همیشه درست نیستند. دیدگاه او درباره حقیقت با دیدگاهی که بر دنیا حاکم بود، بسیار متفاوت بود و این موضوع باعث شد که درک منظور واقعی او برای روان‌شناسان و دانشمندان هم‌دوره‌اش دشوار بشود. سبک نوشته‌های او برای همکاران دانشگاهی‌اش زیاده از حد ادبی و برای ادیبان بیش از حد دانشگاهی بود. هنرمندان و نویسندگان بیش از دانشگاهیان راه خود را برای فهم عصاره افکار یونگ باز کردند، اما آن‌ها نیز به‌سرعت فهم خود را تعمیم دادند و نتوانستند با وسعت و عمق ذهن یونگ کنار بیایند.» رابرتسون درباره رویکرد خود در این کتاب می‌نویسد: «این کتاب درباره روان‌شناسی ارائه شده توسط کارل گوستاو یونگ در نیمه اول قرن ۲۰ است و همچنین به آنچه در ارتباط با دیدگاه او و در رابطه با ورود ما به دنیای جدید قرن ۲۱ است، می‌پردازد. من در این کتاب سعی خواهم کرد تصویر منسجمی از تفکر یونگ منسجم‌تر از تصویری که در نوشته‌های همکاران او یافت می‌شود، ارائه دهم. به‌نظر من این تصویر، ارائه منصفانه نظریات او است. از آن‌جا که عقاید یونگ اغلب غیرکاربردی و غیر واقع‌گرایانه و کم‌اهمیت انگاشته شده‌اند، تأکید من بر فواید کاربردی عقاید او خواهد بود. اما در ابتدا می‌خواهم درباره این صحبت کنم که یونگ چگونه فردی بود و چگونه و چرا بدیع‌ترین دیدگاه قرن ۲۰ را به‌وجود آورد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
Borna
۱۳۹۶/۰۵/۱۲

نمونش خیلی خوب بود، میخرمش. اما گرونه گرونه گرونه گرونه گرونه گرونه

رضا
۱۳۹۸/۰۲/۳۰

کتاب خوبی بود . برای هموار کردن نیمه دوم زندگی خواندن این کتاب تازه شروع یک مسیر طولانی است !!!

اتنا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

این کتاب برای شروع مطالعات درباره یونگ و سایر روانشناسان یونگی بسیارمفیداست ...درباره رشدفردیت هم به شخص خیلی کمک میکند درکل کتاب خوبی بود

کاربر ۲۲۳۸۹۸۹
۱۳۹۹/۱۱/۱۵

این اولین کتابی بود که من در مورد نظریات یونگ خوندم و واقعا لذت بردم و کلی مطالب جدید و یک نگاه جدید پیدا کردم به زبان ساده خیلی از مباحث روان شناسی را شرح داده اگر به این مسائل

- بیشتر
Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

بسیار کتاب کاربردی می باشد و ما را با دیدگاههای یونگ آشنا می کند .

mahtab
۱۳۹۸/۰۳/۰۵

متاسفانه ترجمه خیلی بدیه و اصلا روان نیست

amir
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

قبل از خوندن این کتاب به مفاهیم یونگی علاقه مند بودم ولی بعد از خوندن این کتاب اصلا ازشون خوشم نمیاد

ماندانا
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

کتاب عالی بود، حالا مشتاق شدم کارهای یونگ رو مطالعه کنم.

unfinished_sympathy
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

این کتاب رو یادمه که از روانشناسی یونگینی (پیرو مکتب یونگ) توصیه گرفتم. چون تحقیقات بینارشته ای داشتم و رشتم کوچکترین ربطی به روانشناسی نداشت, شروع بسیار خوبی برای من در درک کلی از فلاسفه یونگ بود. یک چکیده جامع

- بیشتر
بیتا
۱۳۹۶/۰۲/۲۵

این کتاب بنیاد ارزش خوندن داره ولی قیمت کتابهای بنیاد بالا هست. اگه میشه به جای تخفیف در بعضی مناسبتها قیمت هارو کمتر کنید، لطفا. تشکر.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
وقتی ما عاشق می‌شویم، ویژگی‌های مرد یا زن درون‌مان را به کسی فرافکنی می‌کنیم که «قلاب» مناسبی برای آویختن آن ویژگی‌های ما دارد. این فرافکنی همانند فرافکنی سایه خودمان به دیگران است.
mohammad7613
به‌طور خلاصه، مک لوهان ادعا می‌کرد که اختراع ماشین چاپ گوتنبرگ در قرن ۱۵، خودآگاهی را تغییر داد. پیش از این‌که انبوهی از کتاب‌ها در دسترس باشد، صدا بر دنیا حکمرانی می‌کرد؛ پس از آن تصویر قدرت را در دست گرفت. مک لوهان نخستین کسی بود که فهمید چه تفاوت عمده‌ای بین آن دو دنیا ــ دنیای تصویر و صدا ــ وجود دارد. دنیای صدا در یک‌جا متمرکز نیست، بلکه در همه پیرامون ما وجود دارد. صداها از «این‌جا» یا «آن‌جا» یا هر جایی می‌آیند. هر صدایی اهمیت خودش را دارد. مک لوهان معتقد بود که نخستین صداها پژواک صداهای طبیعت و تقلیدی از طبیعت بودند. هر صدایی زنده و جادویی بود.
alirezaglm
ما باید ناخودآگاه را از طریق اثری که در رؤیاها و تخیلات ما می‌گذارد مشاهده کنیم. ولی می‌توانیم مدل‌هایی را براساس آن مشاهدات بسازیم، مدل‌هایی که هم ساختار و هم روابط پویای خود را با آگاهی توصیف می‌کنند (دقت کنید که توصیف می‌کنند، درباره آن‌ها توضیح نمی‌دهند) .
alirezaglm
در اکثر فرهنگ‌های باستانی، هر الهه تجسم یک صفت شخصیتی بود. مثلاً مارس اسطوره جنگ روم، اسطوره جنگ یونان آریس و اسطوره رعد و برق در نروژ تور نام داشت. در دهه ۱۹۹۰ شخصیت‌های سینمایی مانند سیلوستر استالونه یا آرنولد شوارزینگر، تجسم بهتری برای آن‌گونه قدرت بودند. در اعصار باستانی نماد هوش، حیله و نیرنگ در روم مرکوری، در یونان هرمس و در نروژ لوکی بود. در زمانه ما هنگامی که به نماد هوش، حیله و نیرنگ می‌اندیشیم آیا بیلی کریستال بیشتر به ذهن می‌آید یا ادی مورفی؟ تجسم عشق و زیبایی در روم، ونوس و در یونان آفرودیت بود. بیش از تمام هنرپیشه‌های معروف، مرلین مونرو تجسم این کهن‌الگو بود. اما هنرپیشه‌های زن معاصری که شخصیت کاملاً متفاوتی با او داشتند، مانند جولیا رابرتز و مدونا، در به نمایش گذاشتن جنبه‌های متضاد ونوس و آفرودیت با مرلین مونرو رقابت می‌کنند.
mhzm
یونگ به‌وسیله بررسی دقیق رؤیاهای بیمارانش، به دنیای درونی روان پی برد و سپس آن رؤیاها را به موضوعات مشابهی که در افسانه‌ها، اسطوره‌شناسی، هنر و فرهنگ سراسر دنیا یافته بود ارتباط می‌داد.
alirezaglm
ما در نیمه اول زندگی‌مان یک «منِ» سالم را رشد می‌دهیم و بنابراین می‌توانیم در دنیای بیرون عملکرد رضایت‌بخشی داشته باشیم. با آن دستاوردها و تنها اگر آن دستاوردها موفقیت‌آمیز باشند، نیمه دوم زندگی شامل رویگردانی از دنیای بیرونی به منظور یافتن خویشتن‌مان است. برای دستیابی به فردیت باید هر دو مرحله را با موفقیت پشت سر بگذاریم، تا هنگامی که با موفقیت با دنیای بیرون کنار نیاییم، نمی‌توانیم امیدی به یافتن بخش معنوی و ژرف‌تر شخصیت‌مان داشته باشیم. آیا همه ما کسانی را ندیده‌ایم که به‌دلیل ترس از کنار آمدن با میل به بد بودن، به‌طور بیمارگونه‌ای خوب بوده‌اند؟
Fareeba
آن‌چه ما آن را وجدان فرض می‌کنیم، فقط والدین درونی شده و صدای تمام مراجع قدرتی است که در طول زندگی‌مان شنیده‌ایم. صدای خویشتن، کاملاً متفاوت و قدرت آن از همه آن صداهای والدینی و فردی بیشتر است. آن‌چه به ما توصیه می‌کند کمال نیست، بلکه یکپارچگی است.
Percival
وقتی ما عاشق می‌شویم، ویژگی‌های مرد یا زن درون‌مان را به کسی فرافکنی می‌کنیم که «قلاب» مناسبی برای آویختن آن ویژگی‌های ما دارد. این فرافکنی همانند فرافکنی سایه خودمان به دیگران است. بعدها همان‌طور که رابطه ادامه می‌یابد عشاق به‌جای فرافکنی، به‌تدریج به ماهیت حقیقی طرف مقابل پی می‌برند. اغلب اوقات این شوک آن‌قدر شدید است که رابطه پایان می‌یابد! افراد زیادی هرگز در یک رابطه از این مرحله فراتر نمی‌روند؛ آن‌ها فقط پی‌درپی عاشق می‌شوند، هرگز خیلی درگیر جنس مخالف نمی‌شوند و بنابراین هرگز به مرد یا زن درون شخصیت خودشان پی نمی‌برند.
Mohsen
مغز خزندگان که نقش مهمی در رفتار تهاجمی، حفاظت از قلمرو، رفتار عادتی و استقرار سلسله مراتب اجتماعی ایفا می‌کند
کاربر ۲۲۴۴۴۲۶
کتابی که می‌خواهید بخوانید درباره کشف «ناخودآگاه به‌عنوان یک روان عینی و جمعی» توسط یونگ است که او بعدها آن را «ناخودآگاه جمعی» نامید. به این دلیل آن را «جمعی» نامید که شامل الگوهای تصویری و رفتاری بود که توسط یک فرد در زندگی‌اش کسب نمی‌شود، بلکه تمام افراد در تمام زمان‌ها می‌توانند به آن دست یابند؛ و به این دلیل آن را «ناخودآگاه» نامید که از طریق آگاهی هشیار نمی‌توان به آن دست یافت.
alirezaglm

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۱۳-۲
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۱۳-۲