با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ

دانلود و خرید کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ

به ضمیمه منشور علوی یا راهنمای سیاستمداران اسلامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ  نوشته  محمدمهدی احمدی گلپایگانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ

کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ نوشته محمدمهدی احمدی گلپایگانی است. این کتاب سعی دارد راه زندگی سعادتمند را به شما نشان دهد.

درباره کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ

یکی از موضوعاتی که همۀ انسان ها به ویژه ما مسلمانان باید به آن اهمیت بدهیم، موضوع تزکیه و تربیت صحیح اسلامی است که خداوند با یازده سوگند در سورۀ »شمس» آن را تنها منشا فلاح و رستگاری و فقدان آن را مایۀ نومیدی و محرومیت هرکس نفس خودرا تزکیه کرد رستگار شده و آن کس که نفس خویش را با معصیت وگناه آلوده ساخته، نومید و محروم گشته است.

منظور از تربیت هم خود سازی اسلامی است که تزکیه نام دار و سعادت و خوشبختی ابدی را به دنبال خواهد داشت و پایه و اساس چنین تربیتی را دو عامل تشکیل می‌دهد:

نخستین و اساسی‌ترین عامل آن، ایمان به خدای عادل حکیم و رحمان و رحیم است که براساس حکمتش بشر را بیهوده نیافریده بلکه او را برای یک زندگی ابدی و سعادتمند آفریده و بر اساس رحمت و ربوبیت تشریعی خود براى تربیت و هدایت بشر به صراط مستقیم در تمام زمینه‌های اعتقادی و اخلاقی و عملی و فردی و اجتماعی و عبادی و سیاسی، کتابی نازل کرده و هادیانی چون نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) قرارداده است و چنین ایمانی است که اساسی‌ترین عامل تربیت است نه ایمان ادعائی و یا ایمان به خدائی که تنها خالق است و بس، و دیگر نسبت به بشر و تربیت و سعادت او جز در عبادات، برنامه و ربوبیتی ندارد که چنین خدائی امکان وجود نخواهد داشت.

دومین عاملی که به منزله زیرساخت‌های علمی و دانشی تربیت است، آشنائی با یک سلسله مسائل انسانی است که گزیده‌هایی از آنها در مورد خودیابی و خود شناسی و خودسازی در این کتاب به شکل پرسش و پاسخ گردآوری شده است تا راهنمایی باشد برای تمام کسانی که می‌خواهند در زندگی رستگاری و سعادت حقیقی را پیدا کنند.

خواندن کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زندگی به دنیال سعادت و خوشبختی هستند پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب گزیده هایی از مبانی تربیت اسلامی و زیرساخت های علمی آن به صورت پرسش و پاسخ

۱- منظور از عنوان «خودیابی» که مرکب از دو کلمه است، چه خواهد بود؟

برای روشن شدن مفهوم این کلمۀ مرکب، باید قبلا به این نکته توجه کرد که برای هر کلمه‌ای که انسان‌ها در مقام تفهیم و تفهم به صورت گفتن یا نوشتن به کارمی‌برند، یک مفهومی وجود دارد و یک مصداقی مثلا وقتی کلمۀ «آب» را می‌گوییم و یا می‌نویسیم، برای این کلمه یک معنائی در ذهن‌ها وجود دارد که به آن مفهوم می‌گوئیم و یک واقعیت خارجی دارد که به آن مصداق می‌گوئیم که اثر رفع عطش هم مربوط به همان واقعیت خارجی است نه مفهوم آن و یا عکس و تصویری از آن که در نزد همگان مصداق کاذبی برای آب به حساب می‌آید و نه مصداق واقعی.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۶-۱۶۴-۵
تعداد صفحات۱۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۶-۱۶۴-۵