با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انواع مردان

دانلود و خرید کتاب انواع مردان

۴٫۰ از ۲۸ نظر
۴٫۰ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انواع مردان  نوشته  ژان شینودا بولن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انواع مردان

«انواع مردان: شیوه‌ای عمیق، دقیق و کاربردی برای شناخت مردان» نوشته ژان شینودا بولن( -۱۹۳۶) روانپزشک آمریکایی است و در این کتاب بر اساس نظریه‌‌ی نمادهای اسطوره‌ای در روان‌کاوی یونگ به بررسی شخصیت و روحیات مردان می‌پردازد. مردان در بیان احساسات و درونیاتشان سکوتی تاریخی دارند. کتاب انواع مردان سکوت را می‌شکند. انتشار این کتاب از این حیث اتفاقی نادر در حوزه روانکاوی است. زبان ساده، روان و قابل فهم آن برای همه ویژگی دیگریست که کتاب از آن برخوردار است. مردها یک جور نیستند، یک جور به زنان، همجنسان، کار و فرزندانشان نگاه نمی‌کنند. تصمیمات مهم زندگی‌شان را بر اساس یک الگو نمی‌گیرند و الگوی قانع کردن آنها برای انجام کاری یا عدم انجام دادن آن یکسان نیست. مردی که ممکن است خود شما باشید یا به عنوان پدر، پسر، برادر، همسر، همکار، رییس، کارمند و دوست در کنار شما قرار گرفته، چه نوع مردی است؟ این کتاب به زنان نیز کمک می‌کند تا ضمن عدم وابستگی ناسالم به مردان، با درک مردانگی به هویتی مستقل دست یابند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
Maryam
۱۳۹۷/۰۹/۰۱

مباحث مربوط به آرک‌تایپها خیلی خیلی جذابن، مخصوصا اگه مثل من از بچگی شیفته اساطیر یونان و روم بوده باشین 😁 اما فراتر از جذابیت داستانی، دیدگاه عمیقی راجع به نیروها و ابعاد مخفی درون وجود خودمون بهمون میده که

- بیشتر
ققنوس
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

بهترین کتاب برای شناخت مردان و قدرتهای مردانه. همه ما قهرمانی درونمان داریم که ناخودآگاه زندگی ما به مرور هرچه بیشتر به اون شبیه میشه. خدای درون ما که جنبه های دوگانه مثبت و منفی داره. با شناخت این خدایان

- بیشتر
آ سید مهدی
۱۳۹۵/۰۴/۱۷

کتاب های بنیاد فرهنگ زندگی عالیهههههههه :)

كِرم كتاب خوار
۱۳۹۶/۰۷/۲۹

یه کتاب جامع که در مورد کهن الگوهای درون مردان صحبت میکنه و توضیح مشکلات و نحوه ی متعادل کردنشونو،من پیشنهاد میکنم بخونید و از داستانهای بینظیری که مربوط به رم باستانه لذت ببرید،حرف نداره.

ali salmani
۱۳۹۶/۰۳/۱۰

کاش می شد کتاب انواع زنان رو هم از همین نویسنده میذاشتید برای فروش، اون کتاب محشره

اتنا
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

این کتاببه همراه انواع زنان واقعا فوق العاده ان. جزبهترین وکاربردی تزین وجالب ترین کتابهایی ان که خوندم. عین رمان نمیشه کتابو زمین گذاشت... واقعا ممنون بابت این کتاب خوبتون... 🙏🌹☺️ خیلی بااین دوتا کتاب انس گرفتم وخودمو شناختم وبهتر درک

- بیشتر
جی‌ام
۱۳۹۷/۰۲/۱۶

این کتاب برای من عالی است. قدرتمند تر نظر به‌ گذشته خودم را احساس میکنم.

N A F A S
۱۳۹۵/۰۴/۱۷

عالی بود تشکر🌹

leylak
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

نمی‌دونم به‌خاطر ممیزی‌های ارشاده یا ترجیح مترجم، ولی ترجمه به متن اصلی کتاب وفادار نیست و باعث شده بعضی توضیحات مفید ناقص و مبهم بمونه.

kamrang
۱۳۹۷/۰۸/۲۰

کتاب خیلی خوب و دوست داشتنی بود چیزایی در مورد گذشتم داخلش بود که حتی خودمم فراموششون کرده بودم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
زنان بهتر می‌توانند زندگی مردان را تفسیر کنند، چون خیلی وقت‌ها مردان درباره‌ی اتفاقاتی در زندگی‌شان با زنان صحبت می‌کنند که آن‌ها را از هر مرد دیگری پنهان کرده‌اند.
سعدی
غرور باعث می‌شود که حقیقت را نبینید.
Zohreh
زنان بهتر می‌توانند زندگی مردان را تفسیر کنند، چون خیلی وقت‌ها مردان درباره‌ی اتفاقاتی در زندگی‌شان با زنان صحبت می‌کنند که آن‌ها را از هر مرد دیگری پنهان کرده‌اند
استادی
مک‌گیل ادامه می‌دهد که اگر مردی خود را به‌طور کامل به شخص دیگری بشناساند، این فرد بدون شک یک زن خواهد بود. مردان بیشتر تمایل دارند احساسات، افکار و رؤیاهای‌شان را با زن دیگری در میان بگذارند تا مردی دیگر.
ابری
پسران و مردان یاد می‌گیرند که مهربانی نسبت به یک قربانی در مردسالاری خطرناک است و می‌تواند به از دست دادن اقتدار منجر شود. این ریسک به‌ویژه اگر در گروهی از مردانِ موردتوجه باشد، بیشتر خواهد بود. به همین دلیل است که پسرها هنگامی که با دوستان دیگر خود هستند، افراد ضعیف یا حتی حیوانات بی‌گناه را اذیت می‌کنند و آزار می‌دهند.
KindGirl
مانند زنان دیگر عمل می‌کنم. باور دارم زنان بهتر می‌توانند زندگی مردان را تفسیر کنند، چون خیلی وقت‌ها مردان درباره‌ی اتفاقاتی در زندگی‌شان با زنان صحبت می‌کنند که آن‌ها را از هر مرد دیگری پنهان کرده‌اند. خیلی از مردان مشاوران زنِ
maryam mohammadi
یک مرد باید برای شناخت خود (شناخت به مردان نیرو می‌دهد) ، از آنچه روی نظرات و دیدگاه او اثر می‌گذارد، آگاه باشد.
استادی
«از هر ده مرد، تنها یک نفر دوستی از جنس خودش دارد که درباره‌ی کار و ازدواج با او حرف می‌زند. الگوی دوستیِ مرد معمولا به این شکل است که هر مرد دوستان مرد زیادی دارد که هر کدام از آنها جزء کوچکی از او را می‌شناسند و از بخش کوچکی از احساس‌های او آگاه‌اند.»
استادی
می‌خواستم موفق شوم. می‌خواستم این موفقیت بر اساس معیارهای روشن و واضح و براساس نظرات دیگران نباشد.
استادی
فرافکنی سایه هنگامی اتفاق می‌افتد که افراد حالت‌های هیجانی و اعمال و انگیزه‌های سرکوب شده در وجود خود را به دیگران نسبت می‌دهند. فرافکنی و اعمالی که از فرافکنی ناشی می‌شود همیشه به خود فرد بازمی‌گردد. هنگامی که با فرزند طوری رفتار می‌شود که گویی انسان بدی است، از او سوءاستفاده می‌شود و به سادگی ترک می‌شود؛ او نیز در پاسخ با گناهکار و مقصر بودن، واکنش نشان می‌دهد. این فرزند گمان می‌کند: «من باید لیاقت این رفتار را داشته باشم.» به همین دلیل دوبار رنج می‌کشد؛ یک بار به دلیل بدرفتاری‌ها و بار دیگر به دلیل به‌عهده گرفتن این گناهان و اشتباهات.
Elaheh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵۱-۴-۹
تعداد صفحات۳۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵۱-۴-۹