با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لالایی های کودکان ایران

دانلود و خرید کتاب لالایی های کودکان ایران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لالایی های کودکان ایران  نوشته  حمید سفیدگر شهانقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لالایی های کودکان ایران

کتاب لالایی های کودکان ایران اثری پژوهشی از حمید سفیدگر شهانقی است که در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این اثر دربردارنده مجموعه‌ای از لالایی‌هایی است که در شهرهای مختلف سرزمین ایران، برای نوزادان و کودکان خوانده می‌شود. 

درباره کتاب لالایی های کودکان ایران

لالایی‌ها، آوازهایی دلنشین و آرامش‌بخشند: ترکیبی از عشق، امید، آرزوها و دلتنگی‌های مادرانه که در تمام طول تاریخ و در تمام فرهنگ‌ها وجود دارند. یک مادر در لالایی از آرزوهایش برای کودکش حرف می‌زند و یا با او درددل می‌کند و در نهایت کودک را به آرامش و خوابی عمیق و دلنشین دعوت می‌کند. در فرهنگ‌های گوناگون و مناطق مختلف، لالایی‌ها، برگرفته یا به عبارت بهتر، تاثیرپذیرفته از عناصر بومی خود هستند. به طور کلی کلام ریتمیک به کودکان به شدت کمک می‌کند و هم بر بالا رفتن هوش موسیقایی و هم بر هوش کلامی آنان تاثیر می‌گذارد. 

حمید سفیدگر شهانقی در کتاب لالایی های کودکان ایران مخاطبانش را آماده سفری به تک‌تک شهرهای ایران می‌برد و لالایی های آنان را برای ما برمی‌خواند. این اثر یک کتاب پژوهشی ارزشمند است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های ادبیات شفاهی را زنده کرده است و هم در کنار آن، به تمام والدین کمک می‌کند تا با لالایی‌های مختلف آشنا شوند و آن‌ها را برای کودکانشان بخوانند. 

کتاب لالایی های کودکان ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

لالایی های کودکان ایران، کتابی است برای تمام مادران و والدین و کتابی است برای تمام کسانی که دوست دارند با لالایی‌های فرهنگ‌های مختلف آشنا شوند. 

بخشی از کتاب لالایی های کودکان ایران

لالا لالا به سر تخته

 بُبوی رودم سفر رفته

می‌آره كفش نارنجی

ُ به پای رودم نمی‌گنجی

لالا لالا گل پونه

شتر ريخته به رودخونه

چی چی بار شتر باشه

هل و ميخک و رازونه 

لالا لالا ننه حوری 

ميان باغ انگوری

گلوم خشكه تو ميدونی

بده يک خوشه انگوری

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۶۷-۱
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۶۷-۱