با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گتسبی بزرگ

دانلود و خرید کتاب گتسبی بزرگ

۳٫۲ از ۲۴ نظر
۳٫۲ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گتسبی بزرگ  نوشته  محمدصادق  سبط‌الشیخ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب گتسبی بزرگ

«گتسبی بزرگ» شناخته‌شده‌ترین رمان اسکات فیتز جرالد(۱۹۴۰-۱۸۹۶)، نویسنده امریکایی است.

رمان گتسبی بزرگ که یکی از آثار ادبی مهم آمریکا در سده اخیر به شمار می‌رود، اجتماع و چگونگی برخورد لایه‌های گوناگون جامعه در دهه ۱۹۲۰ را روایت می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«کم کم از نیویورک خوشم می‌آمد. از سرعت و شلوغی و ماجراهای شب آن و از حرکت و رفت و آمد دائمی آدم‌ها و ماشین‌ها که چشم را خسته می‌کرد، لذت می‌بردم. دوست داشتم در خیابان پنجم راه بروم و در میان آدم‌ها زن‌های زیبا را انتخاب کنم و تصور کنم بعد از مدت کوتاهی وارد زندگی آنها می‌شوم. از این ماجرا نه کسی خبردار می‌شد و نه اعتراضی به کار من می‌شد. گاهی فکر می‌کردم آنها را تعقیب می‌کنم و در ذهنم تا دم آپارتمان آنها می‌رفتم. ولی بعد آنها برمی‌گشتند تبسمی می‌کردند و در تاریکی گم می‌شدند. در نیمه‌ی روشن، فضای جادویی شهر بزرگ گاهی به من حس تنهایی عمیقی القا می‌کرد. این حس را در آدم‌های دیگر هم تشخیص می‌دادم.

دوباره در ساعت هشت وقتی که کوچه‌های تاریک خیابان چهلم پر از ازدحام آدم‌ها و تاکسی‌هایی می‌شد که به سمت تماشاخانه‌ها می‌شدند، قلبم می‌گرفت. تاکسی پشت چراغ قرمز منتظر بود و حجم‌های آدمی تکیه بر هم در آن جا گرفته بودند. صداها موسیقی می‌شد و خنده‌ها از حرف‌هایی که شنیده نمی‌شد، بلند می‌شد. سیگارها خط روشنی از حرکات، معلوم دست‌ها را در هوا نشان می‌دادند. من هم تصور می‌کردم که با آنها به سرزمین شادی‌ها می‌روم و با هیجان آنها هیجان‌زده می‌شوم و برایشان خوشی و شادی آرزو می‌کردم.

مدتی بود که جوردن بیکر را ندیده بودم. در نیمه‌های تابستان او را دیدم. اول از اینکه با او به این طرف و آن طرف بروم خیلی احساس غرور می‌کردم چون آدم سرشناسی بود. قهرمان گلف و بین مردم معروف و شناخته شده بود. اما بعدها حسم چیزی بیشتر از غرور بود. واقعاً عاشق او نبودم، اما حسی لطیف و دوست داشتنی در خودم احساس می‌کردم. زیر آن قیافه‌ی مطمئن چیزی را پنهان می‌کرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۱)
farzane
۱۳۹۶/۰۲/۲۲

ترجمه افتضاح بود لطفا برای وقت و پول مردم ارزش قائل باشید

Fafa
۱۳۹۶/۰۳/۱۲

با اینهمه تعریفی که از کتاب شنیدم کتاب رو دانلود کردم و وقت گذاشتم و خوندمش، و اصلا لذت نبردم. فکر میکنم به خاطر ترجمه ی ضغیفش باشه. یکی به من بگه اخه چرا باید همچین ترجمه ی ضعیفی رو اینجا اونم

- بیشتر
امين نصر
۱۳۹۶/۰۴/۱۷

خواهش میکنم دوستانی که از کتاب لذت نبردند ترجمه رضا رضایی نشر ماهی رو امتحان کنن. مطمئنم نظرشون عوض میشه.

Dentist
۱۳۹۵/۰۶/۰۶

کتاب یه شاهکار کلاسیکه و قطعا خیلی خیلی از فیلمش بهتره. توصیف ادم هایی که برای رسیدن به مقاصد خودشون همه رو فدا میکنن و از بین میبرن. و درطرف مقابل،گتسبی، مرد فوق العاده ای که همه ی عمر و

- بیشتر
علی امیدیان
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

ترجمه واقعا ضعیف است، گنگ و پر از اشکالات تایپی و دستوری.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۳۲۹-۹۴-۰
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۳۲۹-۹۴-۰