با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرگ سقراط

دانلود و خرید کتاب مرگ سقراط

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرگ سقراط  نوشته  ژان پل منژن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرگ سقراط

کتاب مرگ سقراط نوشته ژان پل منژن است که با ترجمه سارا محمدی اردهالی و شیرین کریمی منتشر شده است. کتاب مرگ سقراط یکی از کتاب‌های مجموعه افلاطون‌های کوچک نشر چشمه است که برای معرفی فیلسوفان به کودکان نوشته شده است.

درباره مجموعه افلاطون‌های کوچک

در سال‌های اخیر محققان علوم تربیتی به این نتیجه رسیده‌اند که کودکان بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد توانایی درک فلسفه را دارند زیرا می‌توانند به راحتی سوال بپرسند و از پرسیدن خجالت نمی‌کشند. 

کودکان فیلسوفان کوچکی هستند که اگر از کودکی با شخصیت و نوع تفکر فیلسوفان دیگر آشنا شوند عادت به پرسیدن و تلاش برای درک بهتر دنیای اطرافشان در آن‌ها تقویت می‌شود. مجموعه افلاطون‌های کوچک که نشر چ بخش کودک نشر چشمه منتشر کرده است سعی دارد در هر جلد با تصاویر رنگی و جذاب و داستانی ساده یه فیلسوف را به کودکان معرفی کند. 

مطالب هر کتاب ساده است و کودکان به راحتی آن را می‌فهمند و یاد می‌گیرند. کتاب‌های این مجموعه به رشد خلاقیت و تخیل در کودکان کمک می‌کند و آن‌ها را برای زندگی در جهانی پر از علم و سوال آماده می‌کند. 

در این کتاب با سقراط یکی از بزرگترین فیلسوفان جهان آشنا می‌شوند و افکار و زندگی‌اش را می‌خوانند.

خواندن مجموعه افلاطون‌های کوچک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کودکان و نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم، کتاب‌های مجموعه افلاطون‌های کوچک دغدغه کتاب‌های آموزشی برای والدین را رفع می‌کند.

بخشی از کتاب مرگ سقراط

وقتی سقراط با کسانی صحبت می‌کند که خودشان را خیلی دانا می‌دانند، بسیار سؤال می‌کند و در نهایت آنها می‌پذیرند که چیزی نمی‌دانند. وقتی به آدم نادانی می‌رسد، او را در مسیر دانا شدن قرار می‌دهد. سقراط ادعا می‌کند فقط و فقط یک چیز می‌داند:

این که اصلا چیزی نمی‌داند!

سقراط با فلسفه‌ورزی مداوم و سؤال کردن از همه و با به پرسش کشیدن دانش دانشمندان و آشکار کردن نادانی‌هایشان سرانجام همه را حسابی عصبانی می‌کند. آدم‌های خودستایی که به دانایی‌شان می‌نازند بیشتر از همه از او متنفرند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۹-۳۹-۶
تعداد صفحات۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۹-۳۹-۶