با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یک غنچه، صد زخم (۵)

دانلود و خرید کتاب یک غنچه، صد زخم (۵)

نگاهی به زندگی و شخصیت امام حسین (ع)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یک غنچه، صد زخم (۵)  نوشته  حسین سیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یک غنچه، صد زخم (۵)

یک غنچه، صد زخم (۵) نوشته حسین سیدی نگاهی به زندگی و شخصیت امام حسین (ع) دارد.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب یک غنچه، صد زخم (۵)؛ نگاهی به زندگی و شخصیت امام حسین (ع)

کتاب حاضر مروری بر زندگی و ابعاد مختلف شخصیت و سیره امام حسین(ع) و صفات اخلاقی و معنوی آن امام است. در ابتدای این اثر به بیان بخش‌هایی از زندگانی امام حسین از دوران طفولیت ایشان پرداخته شده و ابعادی از سیره شخصی آن حضرت مانند نوع لباس پوشیدن و رعایت بهداشت فردی، آراستگی ظاهر و سیره عبادی و اخلاقی آن امام مطرح شده است. آنگاه به نمونه‌هایی از اخلاقی اجتماعی امام حسین مانند: نوع معاشرت ایشان با مردم، جوانمردی، حق‌محوری، عدالت‌گرایی، عزت نفس، صداقت، اخلاص، فعالیت اقتصادی، دانشوری، بزرگ‌منشی، عفو و گذشت از خطای دیگران، گشاده‌دستی حساسیت در بیت‌المال، دلیری و شجاعت، مدیریت و برنامه‌ریزی و برخی دیگر از جنبه‌های اخلاقی ایشان اشاره کرده و داستان‌های کوتاهی در این زمینه از زندگی آن امام نقل کرده است. نویسنده همچنین به جنبه‌هایی از مدیریت نظامی امام حسین، سیره تبلیغی آن امام، سیره ایشان در حج و سایر عبادات، معیارهای ایشان در زمینه حکومت و سیاست، برخورد با ستمگران اشاره کرده و تحلیلی از قیام آن امام و اهداف و نتایج این قیام ارایه نموده است.

 خواندن کتاب یک غنچه، صد زخم (۵)؛ نگاهی به زندگی و شخصیت امام حسین (ع) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به سرگذشتنامه و زندگی معصومین.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۵۲۰-۵
تعداد صفحات۴۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۵۲۰-۵