با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فقر تفکر فلسفی

دانلود و خرید کتاب فقر تفکر فلسفی

و الزامات تمدن و توسعه در ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فقر تفکر فلسفی  نوشته  رضا صدوقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فقر تفکر فلسفی

کتاب فقر تفکر فلسفی نوشته رضا صدوقی است. کتاب فقر تفکر فلسفی نتیجه سی‌سال مطالعه نویسنده است. این کتاب درباره تفکر فلسفی و الزامات تمدن و توسعه ایران صحبت می‌کند.

درباره کتاب فقر تفکر فلسفی

این کتاب نتیجه سی سال تحقیق برای شناخت مفاهیم تمدن و توسعه و ریشه‌یابی دلایل عقب ماندگی ایران با بررسی مقاله‌ها و کتاب‌ و گفت و گو با افراد اندیشمند است.  

این کتاب چهار نظریه زیر را بررسی می‌کند

۱. آرمان‌گرایی حدود یک تمدن را تعیین می‌کند و واقع گرایی ساختن تمدن در یک ساختار سه‌بعدی را ممکن می‌سازد. در این ساختار سه بعدی علم در طول، هنر در عرض، و فلسفه در ارتفاع قرار دارد که همه با هم یک تمدن رو به جلو و پیشرفت را می‌سازند

۲. فلسفه با تکیه بر عقل، سازوکارهای حقوقی، سیاسی، و اقتصادی را برای زندگی پویا و بهتر انسان در این دنیا تحت عنوان تمدن و توسعه فراهم می‌کند.

۳. توسعه بیانگر کیفیت تمدن است و راه رسیدن به توسعه پایدار مستلزم بالا بردن کیفیت تمدن است، مستلزم وجود آزادی و رواج تفکر واقع گرایی است.  آرمان‌گرایی با آزادی و واقع‌گرایی در تضاده.

۴. برای رسیدن با فلسفه باید آزادی داشت و فلسفه عامل رشد توسعه است، فقط در یک جامعۀ آزاد، فلسفه می‌تواند منجر به تولید علم و هنر شود.

خواندن کتاب فقر تفکر فلسفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فلسفه مدرن و جامعه‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۱۴-۳۰۱-۶
تعداد صفحات۷۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۱۴-۳۰۱-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن