تفسیر نمونه: جلد ۱

دانلود و خرید تفسیر نمونه: جلد ۱

۴٫۷ از ۵۴ نظر
۴٫۷ از ۵۴ نظر

برای خرید و دانلود   تفسیر نمونه: جلد ۱  نوشته  ناصر مکارم شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

نظرات کاربران

kamrang
قبل از خوندن این کتاب فکر نمیکردم علاقه ای به خوندن کتاب های مذهبی داشته باشم ولی متوجه شدم چقدر اشتباه میکنم . مفاهیمی در قران وجود داره که هر ایه موضوع یک کتاب روانشناسی و پیشرفت شخصی غربی هستش و از نظریه های روانشناسان غربی مثل فروید و.. به مراتب قوی تر هستش و لی متاسفانه با وجود داشتن همچین منبع و سرمایه ارزشمندی خیلی ناراحت کنندست که از نظر فرهنگی و جامعه و اقتصاد این قدر ضعیف هستیم . متاسفانه مردم ما به شدت سطحی نگر هستن وگرنه با فهم و عمل به اموزه های قران هم میتونستیم جزو کشور های پیشرفته و شاد و موفق دنیا باشیم
کاربر ۳۰۳۷۶۳۹
سلام،خدا قوت،عالی بود،التماس دعا
Daneshe.Ketab.Khandan
اول اینکه رایگانه دوم اینکه در میان تفاسیر , جامع ترین و در عین حال همه فهم ترین تفسیر نوشته شده است . سایر تفاسیر یا در زمانه ی ما نوشته نشده و در نتیجه با فضای فکری و سطح فکر امروز ما تناسب نداره , یا بسیار خلاصه است و تنها چند هدف خاص نظیر صرف بررسی لغات , یا تفسیر کلی آیات رو مدنظر قرار میداد . تفسیر نمونه از این لحاظ هم که معانی لغات رو هم بررسی کرده , برای اون دسته افرادی که قرآن رو با تفسیر حفظ می کنند , تفسیر مناسبیه . اما چند تفسیر دیگر هم هستند که قابل توجه اند . ۱. تفسیر آشنایی با قرآن , از شهید مطهری این تفسیر هم بسیار بسیار خلاصه است , اما حقیقتا چیزی که اون متمایز میکنه , نقطه نظرات و مطالبیه که شخص استاد در خلال مباحث بیان میکنه . از این لحاظ میشه گفت که کتاب بسیار خوبیه که جدای از تمام تفاسیر , جا داره که خونده بشه . ۲. تفسیر المیزان , از علامه طباطبایی این تفسیر بسیار عالی و زیباست و به نظر بنده , اگر قرار بود بین نمونه و المیزان یکی رو انتخاب کنم , المیزان رو انتخاب میکردم . سبک تفسیری متفاوتی نسبت به نمونه داره , اما چیزی که باعث میشه من بیام و نمونه بخونم , اینه که المیزان در بعضی جاها کمی سخت میشه و انرژی و تحقیق زیادی از آدم میطلبه . تصمیم دارم از دهه ی چهارم زندگی شروع به خوندن المیزان کنم . شاید اون موقع بیشتر و بهتر منفعت ببرم . یکی از اساتید میگفتن که المیزان کتابیه که باید تصمیم بگیری که از امروز , باهاش زندگی کنی و هر روز مثل نماز واجب , چند دقیقه براش وقت بذاری . ۳. تفسیر تسنیم , از علامه جوادی حقیقتا تفسیر ثقیلی هست و من به جای این تفسیر , مجموع دو تفسیر نمونه و المیزان رو پیشنهاد میکنم . البته برای یک آدم عادی مثل خودم . برای متخصصش که پیشنهادم اینه که هرچی میلش کشید بخونه .
علیرضا
کتاب بسیار خوبیه و جامع به مطالب و تفسیر آیات پرداخته
mrrsy
ممنون به خاطر اشتراک گذاری این کتاب
پوریا
بعد خواندن تمام جل. های تفسیر نمونه بهتره سراغ تفسیر میزان برید
و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین
تفسیر نمونه به عنوان تفسیر عمومی تفسیر خیلی خوبی هست
10
به نظرم بین بقیه تفاسیری که خواندم این روان تر از همه بود.
jalal malakouti
عاااالی
عطيه سادات
محشره. ممنونم از طاقچه. فوق العاده است
حسن خانی
خیلی عالی
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد