نیمه تاریک وجود

دانلود و خرید نیمه تاریک وجود

توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

۴٫۳ از ۱۵۶ نظر
۴٫۳ از ۱۵۶ نظر

برای خرید و دانلود   نیمه تاریک وجود  نوشته  دبی فورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

غریبه
#معرفی_کتاب نیمه تاریک وجود : 🔸🔸🔸 در واقع تمام تلاش این کتاب و بسیاری از کتب روانشناسی دیگر که برای خودیاری و ایجاد حس خوب نوشته شده اند; این است که ما خود را دوست داشت باشیم و کمتر خود را سرزنش کنیم. منشا بسیاری از افکار منفی ما دوست نداشتن خود است ; در واقع شما اگه خودتان را عمیقا دوست داشته باشید و رضایت از خود و زندگی داشته باشید به خوشبختی رسیده اید. این موضوع در کتب روانشناسی مختلف به شیوه های گوناگونی بیان شده کتاب نیمه تاریک وجود دست روی صفاتی می گذارد که به دلایلی از آنها متنفریم و می خواهیم ازشون فرار کنیم مثلا فردی که در کودکی به خاطر بی عرضگی مسخره می شده احتمالا در بزرگسالی ترس و نفرت شدیدی از این صفت دارد ، و انسان وقتی از چیزی می ترسد در واقع به آن بیشتر فکر میکند پس انگار این صفت و این فکر گوشه ای از شخصیت ما شده. کتاب به این مساله می پردازد که باید این حس از بین برود و آن ترس از بی عرضگی ، یا طرد شدن و دیگر ترس ها حساسیت اغراق شده نداشته باشند. 🔸🔸🔸 کتاب نکته صحیحی رو اشاره کرده ولی در کتاب به بحث رشد و اصلاح کمتر اشاره می شود و بیشتر بر روی پذیرفتن عیوب تمرکز دارد. با کمتر کردن سرزنش خود و دوست داشتن بیشتر خود راحت تر و بهتر در اصلاح و رشد می توانیم قدم برداریم. سرزنش کردن و عدم رضایت از کارهای خود وقتی از حد معمول خارج شود نه تنها به اصلاح نمی انجامد بلکه انسان را وارد چرخه های غلطی وارد می کند. برای رشد شخصیتی و معنوی بابد عمیقا خودمان را دوست داشته باشیم. ❤️❤️ و با پذیرفتن همه شرایط و محدودیت ها و اشتباهاتمان در صدد بهبود زندگی بر آییم. این موضوع با غرور و تکبر کاملا تفاوت دارد، انسانی که خودش را دوست ندارد نمیتواند دیگران را هم دوست داشته باشد و به خاطر اینکه از زندگی کمتر لذت می برد دچار حسد میشود. نکته دیگر این است که برای رشد تنها نباید روی یک جنبه کار کرد مثلا علاوه بر کار کردن روی پذیرش خود باید سعی کند خود را قوی تر کند و اشتباهات کمتری انجام دهد . منظور این است که کسی که تنبل است نباید بشیند و بگوید من خودم را دوست دارم و هیچ تلاشی برای رفع آن نکند.
محمد
خیلی خوب کتاب رو توضیح داده بودید
Forest ♂️
برای سومین بار این کتابو تموم کردم ولی هرچی فکر میکنم، بازم نمیتونم نظر کامل و جامعی در موردش بنویسم. هر بار که این کتابو می خونم، نسبت بهش فهم عمیق تری پیدا میکنم. با توجه به این موضوع یه توضیح مختصر(تا حد فهم خودم نسبت به کتاب) راجع بهش مینویسم: هسته ی اصلی و هدف اصلی کتاب یکپارچگی وجوده. و جامع ترین و اصلی ترین راهی هم که برای این مهم معرفی کرده، پس گرفتن فرافکنی ها و در قدم بعد، محبت ورزیدن به صفات فرافکنی شدست. اما فرافکنی چی هست؟ فرافکنی یعنی نسبت دادن غیر ارادی رفتاری از خودمون به دیگران؛ مثلا ما احساسات منفی نسبت به حسادت داریم و وقتی یه آدم حسود رو دیدیم پیش خودمون میگیم:"اَه این چه قدر حسوده" و فکر میکنیم دلیل احساسات منفی مون، عوامل بیرونیه نه درونی. این اتفاق بدون آگاهی ما انجام میشه و یکی از سیستم های دفاعی بدنمون محسوب میشه. فرافکنی هم مربوط به صفات منفی هست و هم صفات مثبت که این کتاب راجع به هردوتاش صحبت کرده. کتاب در اوایل یک نظریه رو بررسی و تایید میکنه که زیربنای بحث فرافکنی هست و اون نظریه هم اینه که تمام صفات مثبت و منفی در وجود ما هست؛ چه بخواهیم و چه نخواهیم. در ادامه هم چگونگی فرافکنی رو شرح داده و در ادامه میرسه به بحث پس گرفتن فرافکنی ها‌. کتاب چندین روش برای پس گرفتن فرافکنی ها و پذیرفتن صفات منفی از جمله نام گذاری صفات منفی رو بیان کرده. که البته از نظر من اگر شجاع باشیم و تعصبات و مقاومت هارو کنار بزاریم، به این روش ها نیاز چندانی پیدا نمیکنیم. بخش اول یکپارچگی وجود، پس گرفتن فرافکنی هاست و بخش دومش هم محبت ورزیدن به همون صفات و ویژگی هاییه که به دیگران فرافکنی میکردیم. کتاب یک روش رو برای محبت ورزیدن به صفات فرافکنی شده پیشنهاد میده و اونم پیدا کردن موهبت هایی هست که هر صفت برای ما داره. این دو قدم باعث ترمیم و نزدیک و نزدیک تر شدن به یکپارچگی وجود میشن. یکپارچگی وجود علاوه بر اینکه باعث میشه فواید و ثمرات زیادی رو در زندگی تجربه کنیم، باعث میشه که خود واقعی مون باشیم که یکی از بزرگترین آرامش ها و لذت ها در دنیاست. علاوه بر این مطالب، کتاب برای تکمیل بخش ترمیم و یکپارچگی کامل دو فصل دیگه رو هم در کتاب جا داده که یکی از این فصل ها اهمیت بررسی گذشتمون رو به عنوان خلاصه ای از کتاب "راز سایه" که از همین نویسندست رو توضیح میده و در فصل آخر هم به اهمیت پیدا کردن هدف و علت آفرینشمون می پردازه. چون متن زیاد طولانی نشه، فواید بی شمار و لذت های ترمیم فرافکنی ها و یکپارچگی رو کامل ننوشتم ولی در کل بگم که اگر به این مباحث علاقه دارید حتما این کتاب رو مطالعه کنید؛ ولی نه یک بار بلکه چند بار. این کتاب رو نباید خوند؛ باید باهاش زندگی کرد:)
mahtab
مرسییییی
Meysam
سلام فارست؛ شما هنوز به طاقچه سر میزنید؟
Forest ♂️
ممنون، لطف دارید.🙏 اگر فکر کردید کمکی از دست من برمیاد بهم بگید.
lida
این کتاب انقدر زیبا و کاربردی بود که آرزو میکردم ایکاش بعنوان یکی از کتب درسی مدرسه یا دانشگاه جای می‌گرفت
Fāřñäż
دبی فورد میگه هر انسان کامل یک نیمه روشن و یک نیمه تاریک در وجودش دارد. ما تمایل داریم چیزها رو سفید یا سیاه ببینیم اما در همه چیز آمیزه ای از خوب و بد، تاریک و روشن وجود دارد. برای بی نقص بودن تلاش نکنید چون آرزوی بی عیب و بی نقص بودن، عامل ایجاد دیواری است که شما را در خود احاطه می کند. روشنایی و تاریکی را کنار هم بپذیرید و یکسان بینگارید تا یکپارچه شوید. همان گونه که هر چیزی یک نیمه روشن و یک نیمه تاریک دارد، هر انسانی نیز چنین است، زیرا انسان بودن، یعنی همه چیز بودن. واقعا عالی بود.
katrina
خواننده محترمی که نظرم رو داری میخونی !این کتاب رو بخون اگه میخوای خودت رو بپذیری و خودت باشی و تغیر کنی! بهترین کتابی که میتونه قشنگ کمک کنه که خودت را بپذیری درواقع صفت فرشته و شیطان بودن و.... این کتاب ،فقط یک کتاب نیست...ارزشی که برای من داره خیلی زیاده ؛چون قشنگ کمک میکنه همه شخصیت و صفت هات رو بپذیری و آرامش داشته باشی و از زندگیت لذت ببری ؛شاد باشی و از همه مهم تر "خودت باشی"💎🌌 از مترجم خیلی ممنونم چون ترجمه شون خیلی عالیه🌹 بهترینه این کتاب بهترین!💫💎
نفیسه همتی
هر چقد از خوب بودنش بگم کمه واقعا نیازه هر ادمی یه بار بخونه وبارها به جمله هاش فک کنه و چقدر ادم آرامش میگیره بعد این کتاب مراقبه کنه و کتاب قانون توانگری و شفای زندگی رو بخونه ، واقعا زندگیش متحول میشه
Hana
درسته
Behzad @booker
افرین
Hana
در یک کلمه اگه بخوام این کتاب و توصیف کنم ، می تونم بگم : فوق العاده بود. هر کسی این کتاب و نخونه یه طبقه عقبه😁 واقعا قشنگ و کاربردی بود.
ناسارا
این کتاب رو خوندم. راستش این مدل کتابا یرای من مثل یه مرور بر کتابهای پیشین است. چون این چند وقت توی زمینه روانشناسی و خود شناسی و مثبت نگری همش دارم مطالعه میکنم و بهش به چشم یه رهگشا برای بیرون اومدن از این احساس عجیب کرختی نگاه میکنم. تند تند کتابارو میخونم و فکر میکنم که الانه که دنیام عوض بشه. اما تازگیا تعارف و رودربایستی رو با خودم کنار گذاشتم.... این جور کتابا خیلی زیاد روی شما تاثیر نخواهد داشت مگر در طولانی مدت و با رعایت نکات ساده ای که هر کدام به نحوی دارن روش تاکید میکنن ممکنه در شما تاثیر بگذاره اونم تاثیر با فرمت خودِ شما. کتاب ارزش خواندن داره برخی نکاتش که مثلا میگه اگه روی کاری حساسی یعنی در درونت خودت دنبال اون کار هستی رو شاید هزار بارم شنیده باشی اما اینجاهم بیان میشه... . در کل نمیگم عالی اما خوب هست
مسیحا
سلام به نظرتون قانون جذب واقعیت داره؟
هیلدا
فقط میتونم بگم تو بهترین جای ممکن این کتابو خوندم دقیقا جایی که از همه چی نا امید بودم جایی که احتیاج به تغییر داشتم.
Aminokey
کتاب بسیار خوبی بود، به نظرم یکبار خوندن کتاب کافی نیست و باید دو یا سه بار برای رسیدن به نتیجه کامل و درست خونده بشه
صفحه قبل۱۲...۱۰صفحه بعد