با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی اثر فیروزه لطفی

دانلود و خرید کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی

رادیو کابوس ـ شماره سوم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی  نوشته  فیروزه لطفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی

کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی، داستانی از فیروزه لطفی و حسین مسعودی آشتیانی است که با صدای فیروزه لطفی، ساناز ختایی و مریم اعتضادی می‌شنوید.

رادیو کابوس، کاری جدید از نوین کتاب، خانه‌ای برای کسانی است که به داستان‌های ترسناک و رازآلود علاقه دارند. در هر اپیزود از رادیو کابوس، یک داستان واقعی ترسناک برای شما تعریف خواهیم کرد؛‌ داستان‌هایی که مبنای واقعی دارند و بر اساس ماجراهای واقعی و گفته‌های شاهدان عینی تنظیم شده‌اند.

و اما چند هشدار:

شنیدن این پادکست برای افراد زیر ۱۵ سال مناسب نیست. اگر روحیه‌ حساسی دارید یا دچار بیماری‌های قلبی و فشار خون هستید، پیشنهاد می‌کنیم رادیو کابوس را نشنوید.

درباره کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی

ژانر وحشت، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در ادبیات و همچنین سینما است. ماجراهای ترسناکی که برای آدم‌ها رخ می‌دهند و گاه برگرفته از تخیلات آدم‌ها هستند و گاه بر اساس مشاهدات افراد و یا تجربه‌های ماورایی آن‌ها نوشته شده‌اند. این ژانر که به نام ادبیات وحشت یا داستان ترسناک، هم شناخته می‌شود این توانایی را دارد تا در آدم‌ها احساس ترس، تنفر یا انزجار را برانگیزد.

نویسندگان ژانر وحشت هم قالب داستان کوتاه را برای آثار خودشان می‌پسندند و هم به سراغ داستان‌های بلند و رمان رفته‌اند. در چنین فضایی تجربیات و موضوعات بسیای از قبیل، قتل، خودکشی، شکنجه، آشفتگی‌های روانی، حضور ارواح، انسان‌های خون‌آشام، بختک، جن‌گیری، جادوگری و ... اتفاق می‌افتد و آدم‌ها توانایی عجیبی مانند قدرت نفوذ به ارواح، حرف زدن اشیا و ... را به دست می‌آورند.

هرچند به نظر می‌رسد که پرداختن به ادبیات وحشت و همچنین جلب شدن توجه‌ها به سوی آن، بیشتر از سوی نسل امروزی و جوانان باشد، اما می‌توان ردپا و ریشه‌های آن را در بخشی از اسطوره‌ها و حتی خرافات قدیمی انسان‌ها نیز به چشم مشاهده کرد.

در ژانر وحشت، و به خصوص در ادبیات وحشت، نویسنده تلاش می‌کند آنچه که در ذهنش تصور کرده است، به صورت دقیق در فضا و اتمسفر داستان وارد کند و دلهره و ترس را در مخاطبش به وجود بیاورد.

اما چرا باید چنین ژانری اینچنین پرطرفدار باشد؟ حتی می‌توان در میان نوجوانان نیز علاقه‌مندی به ادبیات وحشت و داستان‌های ترسناک را مشاهده کرد. جدا از جنبه تفریحی که این ماجرا دارد، به نظر می‌رسد که ترس، یک مکانیسم دفاعی است و بسیاری از افراد با خواندن داستان‌های ترسناک، با ترس‌های خود روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا با ترسشان روبه‌رو شوند و این روش، یکی از بهترین‌ راه‌های غلبه بر ترس است. از طرف دیگر انسان‌ها نیز، ترسشان از ناشناخته‌ها را از طریق ابراز آن در داستان‌های مختلف، بیان می‌کردند و تلاش می‌کردند تا روشی منطقی برای مقابله با آن پیدا کنند.

باری، کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی اپیزود سوم رادیو کابوس است که در نشر صوتی نوین کتاب تولید شده است. در قسمت‌های مختلف این برنامه داستان‌های ترسناکی را می‌شنوید که مبنای واقعی دارند و بر اساس گفته‌ها و مشاهدات، شاهدان عینی نوشته‌اند، اما انتخاب با شما است: آن‌ها را باور می‌کنید یا نه؟

کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام دوست‌داران آثار ژانر وحشت و علاقه‌مندان به داستان‌های ترسناک و رازآلود را به شنیدن کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی مردی در اتاق زیر شیروانی

با هر جون کندنی که هست خودش را به آن اتاق تاریک و نمور زیر شیروانی می‌رساند.

همه جا ساکت ساکت است.

دیگه خبری از صدای پا نیست.

چراغ قوه را روشن می‌کند و دور و بر را می‌گردد. هیچکس نیست. اتاق خالی خالی است.

...

صدای بشکن زدن کسی می‌آید. ... ناگهان حس می‌کند چیزی مچ پایش را گرفته است. پایش را می‌کشد اما فایده ندارد. نور چراغ را کف زمین می‌اندازد. دستی قوی و سرد اجازه تکان خوردن به او نمی‌دهد. دست را با نور دنبال می‌کند و بعد، فقط یک چیز می‌بیند.

چهره مات و سفید مردی که با لبخندی ترسناک، زل زده به او.همه جا ساکت ساکت است.

دیگه خبری از صدای پا نیست.

چراغ قوه را روشن می‌کند و دور و بر را می‌گردد. هیچکس نیست. اتاق خالی خالی است.

...

صدای بشکن زدن کسی می‌آید. ... ناگهان حس می‌کند چیزی مچ پایش را گرفته است. پایش را می‌کشد اما فایده ندارد. نور چراغ را کف زمین می‌اندازد. دستی قوی و سرد اجازه تکان خوردن به او نمی‌دهد. دست را با نور دنبال می‌کند و بعد، فقط یک چیز می‌بیند.

چهره مات و سفید مردی که با لبخندی ترسناک، زل زده به او...

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶٫۷ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶٫۷ مگابایت