با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسکندر

دانلود و خرید کتاب صوتی اسکندر

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اسکندر  نوشته  الیف شافاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اسکندر

کتاب صوتی اسکندر داستانی از الیف شافاک، نویسنده مشهور کتاب ملت عشق است. این داستان درباره مردی به نام اسکندر است که همراه با خانواده‌اش از ترکیه به لندن مهاجرت کرده است اما گویی هیچ چیز نمی‌تواند او و نوع نگاهش را به زندگی تغییر دهد.

نسخه صوتی این کتاب را با ترجمه مریم طباطبایی‌ها و صدای زیبای رامونا شاه می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی اسکندر

الیف شافاک، نویسنده مشهور ترک و خالق کتاب ملت عشق، رمان اسکندر را در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد. او در این داستان نگاه جامعه مردسالار ترکیه را، به مسائل و موضوعاتی مانند عشق، زن و فرزند، خانواده و ... نشان می‌دهد. 

داستان درباره خانواده‌ای است که از ترکیه به لندن مهاجرت می‌کنند اما گویی هیچ چیز نمی‌تواند آن‌ها و اعتقادات کهنه‌شان را تغییر دهد. در حقیقت مهاجرت و همچنین تناقض‌های فرهنگی که میان مردان و زنان ترک با خارجی‌ها پیش می‌آید موضوع و محور اصلی این کتاب است. شخصیت‌های داستان همگی به نوعی با موضوع ناموس و غیرت درگیر هستند و این درگیری در شخصیتی به نام اسکندر به اوج خودش می‌رسد. گویی مردان شرق، هرکجای دنیا هم که باشند، با هم آداب و رسومی که آشنا شوند و ریشه‌هایشان را همراه خود دارند. 

در حقیقت این کتاب به نقد رفتار آن دسته از مردانی می‌پردازد که هرگز مسئولیتی در قبال رفتار خود احساس نمی‌کنند و تلاشی برای پذیرفتن فرهنگ کشور میزبان نمی‌کنند. شاید الیف شافاک با این کتاب در تلاش است تا از مردان خواهش کند که خشونت را از وجودشان پاک کنند.

نویسنده که خود سال‌های بسیاری از عمرش را در مهاجرت سر کرده است، از رفتارهای نژادپرستانه مردم انگلیس با خارجی‌ها هم غافل نمانده است و این دیدگاهش را هم در برخوردهای شخصیت اصلی داستانش با شخصیت‌های دیگر، نشان داده است. 

کتاب صوتی اسکندر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی اسکندر را به تمام دوست‌داران داستان‌های خارجی و رمان‌های الیف شافاک پیشنهاد می‌کنیم.

درباره الیف شافاک

الیف شافاک که با نام الیف شفق هم شناخته می‌شود، ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ در فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو ترک بودند. بعد از جدایی والدینش همراه مادرش به ترکیه برگشت و مشغول به تحصیل در رشته‌ روابط بین‌الملل در دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا شد. او لیسانس و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت. همزمان با تکمیل تحصیلاتش کتاب‌هایش را نیز منتشر می‌کرد. او در سال ۱۹۹۸ با رمان «پنهان» موفق شد تا جایزه «رومی» را از آن خود کند. این جایزه به بهترین اثر ادبیات عرفانی ترکیه تعلق می‌گیرد.

او همچنین نشان شوالیه را که از مدال‌های فرهنگی کشور فرانسه است دریافت کرده. نام شافاک بارها به فهرست نهایی و اولیه جوایز جهانی مانند جایزه ادبیات داستانی زنان «اورنج» (بیلیز)، جایزه دستاوردهای زنان آسیایی، جایزه مهم «ایمپک دوبلین»، ادبیات داستانی مستقل بریتانیا، جایزه بین‌المللی روزنامه‌نگاری و … راه پیدا کرده ‌است. کتاب‌های او در ایران هم خوانندگان بسیاری دارد. 

از میان مهم‌ترین آثار او می‌توان به ملت عشق، سه دختر حوا، شیر سیاه و فرزانگی در عصر تفرقه اشاره کرد.

درباره رامونا شاه

رامونا شاه، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتراست. او در سال ۱۳۵۳ در شهر تهران به دنیا آمد. در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز از مقطع کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری فارغ التحصیل شده است و در فیلم‌های بسیاری مانند پدر آن دیگری، سریال شاهگوش، قدمگاه و سوت پایان به ایفای نقش پرداخته است. 

رامونا شاه در زمینه تولید کتاب صوتی نیز فعالیت دارد و کتاب‌های بسیاری با صدای او به صورت صوتی منتشر شده‌اند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۹۲٫۱ مگابایت
زمان۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۹۲٫۱ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن