با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه استرس را مدیریت کنیم

دانلود و خرید کتاب صوتی چگونه استرس را مدیریت کنیم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چگونه استرس را مدیریت کنیم  نوشته  گروه نویسندگان سایت هاو کن یو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی چگونه استرس را مدیریت کنیم

کتاب صوتی چگونه استرس را مدیریت کنیم یکی از آثار مجموعه چگونه‌های دست یافتنی است که در نوین کتاب گویا تولید صوتی است. این فایل صوتی را که برگرفته از مقالات سایت Howcanu است، با نویسندگی گروه نویسندگان هاو کن یو و صدای کاوه یانقی می‌شنوید.

مجموعه چگونه‌های دست یافتنی که در نوین کتاب گویا صوتی شده است، مجموعه‌ای کاربردی در زمینه‌های گوناگون اعم از موفقیت، کسب وکار، سلامت، روان‌شناسی و رشد فردی است. کتاب‌های این مجموعه که به قلم افراد متخصص ایرانی و خارجی نوشته شده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا راهکارهایی عملی را برای بهبود و ارتقای خود در زمینه‌های گوناگون و ترک عادات نادرست تجربه کنید. شما با گوش دادن مقالات این مجموعه در زمانی اندک می‌توانید به راهکارهایی مفید و قابل اجرا دست پیدا کنید.

درباره کتاب چگونه استرس را مدیریت کنیم

انسان‌ها همه در زندگی خود با استرس دست و پنجه نرم می‌کنند و به دفعات حتی ممکن است چندین بار در روز دچار استرس شوند. هیچ فرد سالمی از استرس داشتن لذت نمیبرد چراکه استرس می‌تواند صدمات سنگین و جبران‌ناپذیری را بر جسم و ذهن انسان وارد کند.  درصورتی‌که از آموزش‌ها و ابزارهای صحیح بهره بگیریم می‌توانیم این معضل را مدیریت کنیم. 

در این مقاله می‌آموزیم که چطور می‌توان استرس را شناخت، چگونه ریسک ابتلا به آن را کمتر کرد و همچنین چه راهکارهایی برای مدیریت و کنترل آن وجود دارد.

شنیدن کتاب چگونه استرس را مدیریت کنیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه علاقه‌مندان به کتاب‌های مدیریت و رشد فردی را به شنیدن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب چگونه استرس را مدیریت کنیم

استرس و نحوه تفکر ما

ما در هنگام مواجهه با استرس دو برداشت ناخودآگاه داریم: ابتدا شرایط را به‌عنوان یک شرایط تهدیدآمیز قلمداد می‌کنیم. موقعیت تهدیدآمیز فقط به معنی خطر مرگ برای انسان نیست و می‌تواند شامل جایگاه اجتماعی، ارزش‌ها، زمان و محبوبیت نیز باشد. در این مرحله مغز ما توسط نورون‌ها متوجه خطرات احتمالی پیرامون می‌شود (که دقیقاً معادل مرحله اول در سندروم تطبیق پذیراست)

سپس به‌صورت غیر عمد منابع در اختیار را می‌سنجیم و تصمیم می‌گیرم که آیا می‌توانیم با استفاده از این منابع به جنگ با تهدید رویم یا خیر. منابع شامل زمان، دانش، ظرفیت‌های احساسی، انرژی و استقامت است. اینکه میزان استرس ما چقدر است دقیقاً مرتبط با این است که تا چه اندازه می‌توانیم از ظرفیت‌های خود استفاده کنیم. هرچه دست ما در استفاده از منابعمان بازتر باشد قطعاً استرس ما کمتر خواهد بود.

نشانه‌های استرس

واکنش هر شخص به استرس متفاوت است اما در زیر چند نشانه واضح و متداول را آورده‌ایم. جالب است بدانید این نشانه‌ها همان تلاش بدن برای مقاومت در برابر استرس است.

سردردهای مکرر

سردی و عرق کف دست‌وپاها

احساس سوزش قلب، معده درد و حالت تهوع

حمله‌های عصبی

خواب‌آلودگی شدید یا بی‌خوابی شدید

عدم توانایی تمرکز مداوم

رفتارهای وسواسی یا بدون اختیار

دوری از اجتماع

خستگی مفرط دائمی

برخوردهای خشمگینانه

افزایش یا کاهش شدید وزن

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۶٫۵ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۶٫۵ مگابایت