با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انسان در جستجوی معنا

دانلود و خرید کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا  نوشته  ویکتور فرانکل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا اثری از ویکتور فرانکل، روان پزشک اتریشی است که یکی از بهترین کتاب‌هایی است که درباره یافتن معنا و رسالت زندگی نوشته شده است. دکتر فرانکل این اثر را بر اساس تجربیاتش در اردوگاه‌های کار اجباری نوشته است. 

انتشارات کاغذ صوتی این اثر را با ترجمه مرتضی حسنوند و صدای الهام ایران‌نیا منتشر کرده است.   

درباره کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

چندسال پیش یک نظرخواهی عمومی در فرانسه صورت گرفت و نتیجه نشان داد ۸۹% از شرکت‌کنندگان معتقدند انسان چیزی لازم دارد که بخاطر آن زندگی کند و ۶۱% درصد تاکید کردند کسی یا چیزی در زندگی آن‌ها هست که حاضرند به خاطرش بمیرند. جالب این است که دکتر ویکتور فرانکل بعد از مشاهده‌ این نتیجه، نظرخواهی مشابهی را در دفترش و میان مراجعانش انجام داد و دوباره به همان نتایج دست یافت. 

کتاب انسان در جستجوی معنا، داستان زندگی دکتر ویکتور فرانکل برای پیدا کردن این معنا در زندگی است. زندگی که چندان ساده نبوده و او را با مساپل و مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است. او در طول دوران زندگی‌اش مدتی را در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو گذراند. در همین دوران پدر، مادر، برادر و همسرش را از دست داد و تنها کسانی که موفق شدند تا جان سالم به در ببرند خودش و خواهرش بودند. 

هرچند در آن دوران او تجربیات وحشتناکی مانند گرسنگی، سرما، بی‌رحمی و خشونت را از سر گذراند. اما با این حال به دنبال معنایی برای زندگی می‌گشت چون زندگی را شریف و ارزشمند می‌دانست و به این ترتیب موفق شد تا کتاب انسان در جستجوی معنا را بنویسد. این کتاب در سال 1946 برای اولین بار منتشر شد و یکی از بهترین نمونه‌های ادبی در ادبیات روانشناسانه است. می‌توان گفت این کتاب از زبان کسی نوشته شده است که درد از دست دادن را می‌فهمد.

این کتاب دو بخش دارد. یک بخش به این تجربیات زندگی او در اردوگاه‌های کار اجباری می‌پردازد و بخش دیگر کتاب، تجربه‌ سال‌های کار در مطبش به عنوان روان‌پزشک است. 

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌هایی با درونمایه روانشناسی پیشنهاد می‌کنیم. اگر فکر می‌کنید که معنا و هدف زندگی خود را گم کرده‌اید این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا رسالتتان را دوباره پیدا کنید.

درباره ویکتور فرانکل

ویکتور فرانکل با نام کامل ویکتور امیل فرانکل، روانپزشک و عصب‌شناس اتریشی، ۲۶ مارس ۱۹۰۵ در وین چشم به جهان گشود. 

ویکتور فرانکل یکی از بازماندگان اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو است. او به دلیل یهودی بودن، سال‌ها در اردوگاه‌های کار اجباری، زندانی بود. فرانکل پدر و مادر، نامزد و برادرش را در اردوگاه‌های کار اجباری از دست داد و همین به او انگیزه‌ای داد تا معنایی برای زندگی کردن پیدا کند. بعدها، با آزمایش این طرح بر روی مراجعانش، معنادرمانی را طراحی کرد. 

فرانکل مدتی بعد از جنگ جهانی دوم سخنرانی در شهر وین داشت. بعد از مدتی این سخنرانی به یکی دیگر از کتاب‌های او یعنی انسان در جستجوی معنای غایی، تبدیل شده است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
jimin
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

واقعا عالیه به غیر از صد سال تنهایی هیچ وقت کتاب به این خوبی نخونده بودم💖

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۸٫۸ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۸٫۸ مگابایت