با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا ۵

دانلود و خرید کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا ۵

نوارسطویی ها: اسپینوزا و لایب نیتس

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا ۵  نوشته  لارنس کهون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا ۵

مجموعه شش جلدی صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا نوشته استاد فلسفه مدرن، لارنس کهون است که کاوه بهبهانی آن را به فارسی برگردانده است. این مجموعه را باصدای رضا آفتابی و از نشر صوتی واوخوان می‌شنوید.

درباره مجموعه فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا

فلسفه مدرن یا فلسفه جدید، دوره‌ای از تاریخ فلسفه است که از قرن ۱۷ میلادی، با رنه دکارت، آغاز می‌شود و تا اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰میلادی، ادامه پیدا می‌کند.

مشخصه اصلی فلسفه مدرن، انسان‌گرایی آن است. اصطلاح نوع‌دوستی و دلبستگی به مسائل مربوط به انسان، در قرن ۱۹میلادی در اروپا شکل گرفت و گسترش یافت. انسان‌گرایی به تفکر و اندیشه‌هایی گفته می‌شد که بر قابلیت‌های ذاتی انسان، تأکید می‌کردند.

این تفکر بر خلاف اندیشه‌های مسیحیان در سده‌های میانه بود، اندیشه‌ای که انسان را موجودی بدبخت و کوچک و گناهکار می‌پنداشت که همیشه باید در آرزوی رهایی از دام گناهان و نفسانیِت خود باشد. انسان‌گرایان، انسان را شاهکار طبیعت و آفرینش معرفی کردند و بر این عقیده بودند که بشر، خاستگاه و نماد قابلیت‌ها و استعدادهای بی‌پایان اخلاقی، روحی و جسمی است.

انسان‌گرایی یا اومانیسم Humanism، به طور خلاصه، عبارت است از باور به این که هرچه در جهان هست، باید در خدمت انسان باشد. به عبارت بهتر می‌توان گفت که انسان، مخدوم و سرور است و جز او، هر چه در دنیا هست، به انسان خدمت می‌کند. بنیادهای انسان‌گرایی، عبارتند از: اصالت علم، ماده‌گرایی، حذف الهیات از فلسفه و گرایش داشتن به نوعی از شک‌گرایی.

این مجموعه جذاب با نام فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا درواقع مجموعه درس گفتارهای استاد معاصر فلسفه، پروفسور لارنس کهون برای دانشجویان رشته فلسفه است. زبان و بیان روشن و روان لارنس کهون در این کتاب و صدای جذاب و گرم رضا آفتابی در این مجموعه شما را به دنیای فلسفه مدرن بیش از پیش علاقه‌مند خواهد کرد. از شنیدن این اثر به هیچ عنوان خسته نخواهید شد بلکه هر قسمت آن را شما را برای شنیدن قسمت‌های بعدی مشتاق‌تر خواهد کرد.

در درس گفتار پنجم می‌شنوید: جالب اینجاست که می‌توان گفت تک تکِ این فیلسوفان (دکارت، لاک، اسپینوزا، لایبنیتز و بارکلی) خدا را چونان وسیله‌ای به کار می‌گیرند که انسجامِ واقعیت را حفظ می‌کند یا رابطۀ ذهن و بدن را ممکن می‌سازد . . . یا برقراریِ ارتباط میان اجزاء بنیادینِ واقعیت بر عهدۀ اوست...

شنیدن مجموعه فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دانشجویان و علاقه‌مندان به فلسفه مخاطبان این مجموعه جذاب‌اند. اگر به فلسفه و دنیای سهل و ممتنع آن علاقه دارید و دوست دارید درباره فلسفه مدرن و تاریخ تحولات آن بیبشتر بدانید، مجموعه شش قسمتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا را از دست ندهید.

درباره لارنس کهون

دکتر لارنس کهون فارغ‌التحصیل دکتری فلسفه از دانشگاه استونی بروک و استاد فلسفه کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست امریکا است. کهون از سال ۱۹۸۵ تا سال ۲۰۰۰ مدرس فلسفه در دانشگاه بوستون بوده و کتاب‌های معضل مدرنیته (۱۹۸۸) و غایات فلسفه (۱۹۹۵) از اثار او است. کهون در زمینه‌ بسیاری از موضوعات فلسفی تدریس می‌کند.

لارنس کهون کوشیده است در بیست و پنج سال تدریس پیوسته خود، افق‌های تازه‌ای را در این رشته پیش روی دانشجویانش بگشاید و خواندن فلسفه را برای آنها دلچسب‌تر کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۵٫۷ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۵٫۷ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن