با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

دانلود و خرید کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

۳٫۹ از ۲۳۹ نظر
۳٫۹ از ۲۳۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن  نوشته  رولف دوبلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف دوبلی است. کتاب هنر شفاف اندیشیدن با ترجمه و صدای عادل فردوسی‌پور منتشر شده است. این کتاب ۹۹ راهکار برای کسانی که می‌خواهند انتخاب‌های بهتری داشته باشند را به شنونده نشان می‌دهد. این کتاب ذهن را برای یک انتخاب عاقلانه باز می‌کند.

درباره کتاب هنر شفاف اندیشیدن

همه‌ی ما به طور مرتب در طول روز در‌حال فکر کردن، انتخاب و تصمیم‌گیری هستیم. کار‌هایی که توسط ذهنمان تصمیم‌گیری می‌شود و ما نمی‌دانیم درست است یا غلط؟ نویسنده در کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن موجب تغییر ذهن و افکار شما می‌شود و شما بعد از اتمام این کتاب دیدگاه تازه‌ای به جامعه و تصمیمات متفاوتی می‌گیرید.

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن در سال 2013 منتشر شد. این کتاب در همان زمان کم به چندین زبان ترجمه شد و با انتقادات زیادی از سوی مخاطبان کتاب‌های روانشناسی موتجه شد. رولف دوبلی با بیان و متنی روان، رفتار انسان‌ها را تحلیل و به شما توضیح می‌دهد که چیزی را به صورت واضح انتخاب‌ نکنید. کتابی درباره‌ی تصمیماتی که تمام زندگی را تحت‌تاثیر خود قرار داده و شناختن موانع زندگی را که بسیار مهم است و موجب رها ‌شدن ذهنمان می‌شود را به ما یاد می‌دهد و همچنین این کتاب درباره‌ی اشتباهاتی است که همگی می‌توانیم مرتکب شویم می‌گوید، اشتباهاتی که در زندگی همه‌ی ما هست، در زندگیمان تاثیر می‌گذارد و ما آن‌ها را نمی‌بینیم و در آخر تصمیمی غلط می‌گیریم، مثلا وقتی بدون شک و با قاطعیت تصمیمی می‌گیرید و نتیجه‌ی آن را پیش‌بینی می‌کنید و چند روز بعد برخلاف تصورتان اتفاق می‌افتد.

همه‌ی افراد به دنبال راهکار‌هایی برای رسیدن به موفقیت هستند و سال‌هاست که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. رولف دوبلی در این کتاب به دلایل اصلی شکست و موفق نشدن اشاره می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین مانع‌ها برای نرسیدن به موفقیت شفاف فکر نکردن است. او در‌رابطه با اشتباهات متدوالی که ما انجام می‌دهیم صحبت می‌کند و هفت پله برای داشتن زندگی بدون خطا و دغدغه را در این کتاب صوتی می‌گوید.

چرا باید کتاب هنر شفاف اندیشیدن را مطالعه کنیم؟

با گوش دادن به این کتاب خطا‌هایی که سال‌ها در درونمان نفوذ کرده را می‌بینیم و چشم‌هایمان را به دنیا باز می‌کنیم و از همه‌چیز آگاه می‌شویم.

شنیدن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

این کتاب را همه‌ی انسان‌ها می‌توانند بخوانند ولی کسانی که قصد داشتن یک زندگی شاد و عاقلانه که سرشار از موفقیت است را دارند، بیشتر به سمت آن جذب می‌شوند.

همچنین برای مدیران و مشاوران یا حتی تمام کسانی که در کار و زندگی خود نیاز و علاقه به اطلاعات روانشناسی دارند، افرادی که نیاز به کسب اطلاعاتی درباره‌ی خطا‌های ذهنیشان دارند و می‌خواهند خطا‌های خود را به حداقل برساند و تصمیمات غلط خود را رفع و تصمیمات درست بگیرند، نیز مفید است.

درباره رولف دوبلی

رولف دوبلی نویسنده‌ی مشهور سوئیسی است که در سال 1966 به دنیا آمده است. تحصیلات خود را در رشته‌ی ام‌بی‌ای در یکی از دانشگاه‌های سوئیس شروع کرد و تا مقطع دکترا پیش رفته است. کارآفرینی موفق که شرکتی را با‌ هدف خلاصه‌ی کتاب‌های متفاوت تاسیس کرده، او در زمینه‌ی روانشناسی و روان‌شناختی کتاب‌هایی را منتشر کرده است. بعضی از کتاب‌هایش به فارسی نیز ترجمه شده است.

شهرت بالای او بیشتر به خاطر کتاب هنر شفاف اندیشیدن است و ما این نویسنده را در ایران با ترجمه‌ی خوب عادل فردوسی‌پور، علی شهروز و بهروز توکلی می‌شناسیم.

درباره عادل فردوسی پور (گوینده و مترجم کتاب هنر شفاف اندیشیدن)

عادل فردوسی‌پور در سال 1353 متولد شد. ما او را بیشتر به عنوان گزارشگر فوتبال می‌شناسیم. فردوسی‌پور فعالیت خود را از سال 1372 به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد. او بعد از گزارشگری مسابقات فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ معروف شد و در سال ۱۳۷۸ برنامه ۹۰ را برای تحلیل مسائل فوتبالی ساخت. این برنامه همیشه از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های صداوسیما بود.

او در کنار فعالیت در زمینه فوتبال، آثاری را نیز ترجمه کرده و از مدرسان زبان انگلیسی در دانشگاه صنعتی شریف است. کتاب هنر شفاف اندیشیدن را در سال 1394 ترجمه کرد و این کتاب توسط نشر چشمه روانه بازار شد. هنر شفاف اندیشیدن یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های توسط عادل فردوسی‌پور است و این کتاب پرفروش از چاپ سی و سوم نیز عبور کرده که آن را نشانه‌ی شناخت درست فردوسی‌پور از نیازها و پرسش‌های کتاب‌خوانان ایرانی دانسته‌اند. او هم‌چنین در سال 1399 کتاب هنر شفاف اندیشیدن را در رادیو گوشه که بخش صوتی انتشارات چشمه است برای علاقه‌مندان به‌صورت صوتی و با صدای خودش منتشر کرده است.

فهرست کتاب هنر شفاف اندیشیدن

درباره کتاب درباره نویسنده مقدمه فصل اول: خطای بقا فصل دوم: خطای دردسترس بودن فصل سوم: تضاد انتخاب فصل چهارم: خطای استدلال استقرایی فصل پنجم: خطای همزمانی فصل ششم: خطر کاهش اغراق‌آمیز فصل هفتم: قانون اعداد کوچک فصل هشتم: کوری در برابر گزینه‌های دیگر فصل نهم: چرا با شرایط موجود همراهی می‌کنی؟ فصل دهم: خطای برنامه‌ریزی

بخش‌هایی از کتاب هنر شفاف اندیشیدن

فیلم افتضاح بود. بعد از یک ساعت در گوش همسرم گفتم: «پاشو بریم خانه.» گفت «به‌هیچ‌وجه. قرار نیست سی دلارمان را دور بریزیم.» با اعتراض گفتم: «این توجیه درستی برای ماندن نیست. پولمان همین‌الان هم‌خرج شده. اینجا با خطای هزینه هدررفته مواجه شده‌ایم؛ نوعی طرز فکر اشتباه.»

سرمایه‌گذاران اغلب قربانی خطای هزینه هدررفته‌اند. بیشتر وقت‌ها، تصمیم‌های تجاری‌شان را بر اساس قیمت خرید می‌گیرند. آن‌ها می‌گویند «پول بسیار زیادی به خاطر این سهم ازدست‌داده‌ام، الآن نمی‌توانم بفروشمش.» این استدلال غیرمنطقی است. قیمت خرید نباید هیچ نقشی داشته باشد. مهم عملکرد آینده سهام خواهد بود. به شکل طعنه‌آمیزی، هرچه سهام ضرر بیشتری بدهد، سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری برای نگه‌داشتنش دارند.

«ما تا اینجا آمده‌ایم ...»، «من تا جای زیادی از این کتاب را خوانده‌ام ...»، «ولی من دو سال برای این کار وقت گذاشته‌ام» اگر این‌گونه افکار برای شما آشناست، یعنی خطای هزینه ازدست‌رفته در گوشه‌ای از ذهن شما مشغول فعالیت است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۳)
mahshid T
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

من کتاب را خریدم. دو بخش اول را گوش کردم. و چند روز حالم بد بود... این کتاب؛ برای من که مثل یک سیلی بود. مثل ناظم یا معلم بداخلاقی که میگوید: تو هیچی نمیشی. فصل اول: قبرستان هنرمندان؛ درباره

- بیشتر
سحر
۱۳۹۹/۱۱/۱۲

کتاب بسیار ارزشمندی هست، این کتاب ۹۹ خطای ذهن رو مطرح میکنه که بعضیهاش شاید براتون واضح باشه اما خیلی هاشون در نهان ذهن هستن و وقتی مطرح میشن کشفشون میکنین. این کتاب برای افزایش فروش، موفقیت در مذاکرات و

- بیشتر
علي
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

سلام به همگی، کتاب رو به زبان انگلیسی مطالعه کردم و متوجه سرقت ادبی آشکار نویسنده شدم. بیشتر مطالب کتاب عینا( دوباره رفریز میکنم دقیقا) از کتابهای قوی سیاه، fooled by randemness و ... نوشته نسیم نیکولاس طالب به سرقت

- بیشتر
امین
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

صدای گرم عادل فردوسی پور عالیه👌👌👌

sfd
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

کتاب خوبیه موضوع میتونه کمک کنه بهتون توی زندگی گویندگی ولی یه مشکلی داره این که گاهی اوقات، ریتم یکنواخت آدم رو اذیت میکنه

امیرحسین ضیائی
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

به طور کلی دید مناسبی نسبت به خطا های شناختی و درک عمیق تری از آن ها را به مخاطب می‌دهد، و این که واقعا با صدای عادل فردوسی پور خیلی جذاب تر هم شده شنیدن این کتاب.

کاربر ۲۸۱۷۶۶۸
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

همیشه به ما الگوهایی معرفی کرده اند تا ما عموم مردم. را مثل آنها کنند. اما این کتاب می‌گوید از زاویه دیگری ببینید. شاید شما دچار خطایی در تفکر شده اید. چقدر از افراد جامعه به دستاوردهای تبلیغاتی که هر

- بیشتر
Abdi
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

خیلی خوب بود وقتی میخونیش انگار یه پنجره ی جدید تو ذهنت باز میشه ، دیدگاهتو عوض میکنه

کاربر ۲۲۲۶۳۶۲
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

صدای اقای فردوسی پور عالیه محتوای کتاب هم عالیه

کاربر ۲۳۹۱۰۷۹
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

کتاب خوبیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶۲٫۸ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶۲٫۸ مگابایت