با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شماس شامی

دانلود و خرید کتاب صوتی شماس شامی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شماس شامی  نوشته  مجید قیصری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شماس شامی

کتاب صوتی شماس شامی نوشته مجید قیصری روایتی از حوادث پس از واقعه عاشورا در کربلا است که از زبان فردی غیر مسلمان، خدمتکار و محافظ سفیر روم، روایت می‌شود. 

این کتاب در جشنواره‌ی کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، در بخش ادبیات داستانی بزرگ‌سال موفق به کسب رتبه‌ی‌ دوم شد، همچنین این اثر نامزد جایزه‌ی روزی روزگاری، جلال آل احمد و قلم زرین نیز بوده است.

درباره کتاب صوتی شماس شامی

داستان کتاب شماس شامی در سال شصت‌ و یکم هجری قمری رخ داده و محتوای آن با حادثه‌ی کربلا گره خورده است. اما این کتاب اثری متفاوت و بسیار تاثیرگذار است چراکه راوی داستان فردی غیر مسلمان است؛ خدمتگذار و محافظ سفیر روم یعنی جالوت. او با توجه به دیدگاه خود، رفتار حکومت بنی‌امیه و احوال اسرای کربلا را پس از آن واقعه‌ی دردناک و تاریخی بیان می‌کند. این خدمتگذار و شماس که «یولیوس» نام دارد، به علت گم شدن نابه‌هنگام سرورش جالوت و در پی یافتن او در دربار و قلمرو یزید، وارد شام می‌شود و برای پیدا کردن جالوت و خبر از دستاوردهای خود از این جستجو، همواره با دولت روم نامه‌ نگاری می‌کند. و نقطه‌ی عطف این کتاب این است که داستان، در نهایت به واقعه‌ی عاشورا مرتبط می‌شود.

کتاب صوتی شماس شامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و دوستداران داستان‌های تاریخی و مذهبی از شنیدن کتاب صوتی شماس شامی لذت می‌برند. 

درباره مجید قیصری 

مجید قیصری در دی‌ماه سال ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او دانش‌آموخته‌ی رشته روان‌شناسی است. قیصری آثار بسیاری آفریده و جوایز زیادی را هم از آن خود کرده است. مثلا عنوان شایسته تقدیر برای مجموعه داستان نگهبان تاریکی در هشتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد و برگزیده کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور در ششمین دوره. داوری بخش داستان کوتاه و بلند بزرگسال یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، داوری پنجمین دوره کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور و داوری دور سوم جایزه ادبی هفت اقلیم در سال ۱۳۹۲ در بخش رمان در کنار احمد آرام نیز در کارنامه حرفه‌ای او به چشم می‌خورد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
b.r.87
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

بسیار کتاب زیبا و جذابی است پیشنهاد میکنم حتما بخوانید.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۶۸٫۹ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۶۸٫۹ مگابایت