با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تجدد آمرانه

دانلود و خرید کتاب صوتی تجدد آمرانه

جامعه و دولت در عصر رضا شاه

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تجدد آمرانه  نوشته  اکرم پریمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تجدد آمرانه

تجدد آمرانه کتابی از تورج اتابکی، پژوهشگر ارشد در پژوهشکده تاریخ اجتماعی و استاد کرسی تاریخ اجتماعی خاورمیانه و آسیای مرکزی در دانشگاه لیدن هلند درباره جامعه و دولت در عصر رضا شاه پهلوی است.

 درباره کتاب صوتی تجدد آمرانه

رضاشاه بعد از رسیدن به قدرت بر خلاف پادشاهان قبلی تصمیم گرفت اصلاحاتی در کل کشور ایجاد کند. او تحت تاثیر آتاتورک رهبر ترکیه که کوشیده بود مملکت خود را به اصطلاح متجدد کند، در ایران دست به اصلاحاتی زد که برخی از آنها باعث برانگیختن خشم و نفرت عمومی شد. او نه تنها در اقتصاد بلکه کوشید در فرهنگ و آیین و باور مردم  به زور تغییر ایجاد کند. رضاخان مانند ترکیه، اروپا را الگوی خود قرار داد و کوشید تحولات بنیادی را با زور و تهدید بر مردم عصر خود تحکیم کند. 

کتاب تجدد آمرانه مجموعه مقالاتی است که در سمینار تجدد آمرانه در ترکیه و ایران، در بهار سال ۱۳۹۹ در پژوهشکده بین‌المللی تاریخ اجتماعی و به کوشش تورج اتابکی گردآوری شده است.

این اثر به بررسی کاستی‌ها و پیشرفت‌های رخ داده در زمان رضاخان و دوره تجدد او می‌پردازد و مسائل گوناگونی را برای مخاطب پر از سوال بازگو می‌کند.

این کتاب را با صدای اکرم پریمون بشنوید.

 شنیدن کتاب تجدد آمرانه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران تاریخ به ویژه تاریخ اجتماعی ایران معاصر را به شنیدن این کتاب دعوت می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۳۶۱۱۱۲
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

معمولا بررسی‌ها و اقدامات رضاخان/شاه با پیش‌داوری و یک‌جانبه‌نگری همراهه؛ از نکات مثبت این کتاب، مد نظر قرار دادن یک دوره‌ی تاریخی بدون پیش‌داوری و جبهه‌گیری است. علاوه بر این، مقایسه‌ای هم با اقدامات مصطفی کمال پاشا (آتاتورک) در ترکیه

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۹ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۹۹٫۱ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۹۹٫۱ مگابایت