دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی با صدای ساعد باقری | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی

دانلود و خرید کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

۳٫۸ از ۱۴ نظر
۳٫۸ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) اثر بی‌نظیر و جاودانه از مولانا جلال‌الدین محمد بلخی است. در کتاب مثنوی معنوی (دفتر سوم) ما با اندیشه‌های عارفانه مولانا در قالب اشعاری عمیق رو به رو هستیم.

شنیدن نسخه‌ی صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) با صدای ساعد باقری، لطف و حلاوتی دو چندان دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

مثنوی معنوی مولانا شامل عمیق‌ترین اشعار عرفانی است که تا به حال خوانده‌اید. ورود عرفان به شعر با سنایی آغاز شد، با عطار رشد کرد و با مولانا به اوج خود رسید. مولانا مثنوی معنوی را بعد از رفتن شمس می‌نویسد. در همان سالی که صلاح‌الدین زرکوب (از یاران و مرادان مولانا) وفات یافت. گفته می‌شود که تاخیر در شروع مثنوی به جهت وفات زن حسام‌الدین چلپی بوده و ملال خاطر حسام، سبب شده بود تا مولانا نظم مثنوی را به تاخیر بیندازد. مولانا مثنوی معنوی را در شش دفتر و بیست و هفت‌هزار بیت سروده است. در مثنوی معنوی حکایات بسیاری را آورده است و با استفاده از تمثیل‌های دلنشین مقصود و پیام خود را رسانده است. مثنوی معنوی مولانا در شش دفتر تنظیم شده است. مثنوی معنوی (دفتر سوم) هم مانند آثار دیگر مولانا دارای قصه‌ها و داستان‌هایی زیبا در پی رساندن مفاهیم و مقصود عرفانی است. مولانا مثنوی معنوی (دفتر سوم) را با خطاب قرار دادن حسام‌الدین آغاز می‌کند. 

کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید عرفان را در قالب اشعاری زیبا، دلنشین و عمیق بخوانید و بشناسید، حتما به کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم) گوش کنید.

درباره‌ی مولانا

مولانا جلال الدین محمد بلخی در سال ۶۰۴ ه.ق در بلخ متولد شد. اما چندسال بعد، کمی پیش از زمانی که مغولان به ایران حمله کردند، و به دلیل مشکلی که پدرش بهاولد با دستگاه سلطنتی داشت، به قونیه مهاجرت کردند. مولانا آنجا بزرگ شد و شیخ شهر شد. برای خودش دستگاهی و مجالس وعظ و ارشاد و درسی ترتیب داد. به همین دلیل هم بود که از سفر رفتن به شیوه‌ی عرفا معاف شد و در عوض، پیری که او را به عالم عرفان کشاند، یعنی شمس در جستجو و طلب او به سفر رفت و او را یافت. شمس و مولانا مدتی را با یکدیگر روزگار گذرانیدند و در همان هنگام بود که عمیق‌ترین تحولات روحی در مولانا رخ داد و او را به چیزی بدل کرد که امروزه می‌شناسیم. مولانا به جز مثنوی معنوی آثار دیگری هم دارد. فیه ما فیه که مجموعه‌ای از تقریرات او است. پاسخ‌های او به پرسش‌های گوناگون اخلاقی، عرفانی، شرح و تفسیر آیات و احادیث و ... مکتوبات مولانا که نامه‌های او برای امور جاری زندگی مریدان و آشنایان بوده. مجالس سبعه که خطابه‌ها و موعظه‌های اوست و دیوان اشعار که شامل شورانگیز ترین غزلیات مولانا است. مولانا در سال ۶۷۲ ه.ق در قونیه درگذشته است.

بخشی از کتاب صوتی مثنوی معنوی (دفتر سوم)

ای ضیاء الحق حسام الدین بیار

این سوم دفتر که سنت شد سه بار

بر گشا گنجینهٔ اسرار را

در سوم دفتر بهل اعذار را

قوتت از قوت حق می‌زهد

نه از عروقی کز حرارت می‌جهد

این چراغ شمس کو روشن بود

نه از فتیل و پنبه و روغن بود

سقف گردون کو چنین دایم بود

نه از طناب و استنی قایم بود

قوت جبریل از مطبخ نبود

بود از دیدار خلاق وجود

همچنان این قوت ابدال حق

هم ز حق دان نه از طعام و از طبق

جسمشان را هم ز نور اسرشته‌اند

تا ز روح و از ملک بگذشته‌اند

چونک موصوفی باوصاف جلیل

ز آتش امراض بگذر چون خلیل

نظرات کاربران

AԋɱαԃFαɾιԃ
۱۳۹۹/۰۹/۲۴

سپاس از اینکه گردونه رو گذاشتین و هوای کم درآمدها را هم دارید

Bookworm
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

چه ارزون

alireza farzanpoor
۱۴۰۱/۰۵/۲۸

این کتاب صوتی با صدای آقای ساعد باقری محشره. از آقای باقری و عوامل تهیه کننده این اثر صوتی کمال تشکر را دارم. علاوه بر گویش فوق العاده و جذاب جناب باقری ، یکی از مزایای بسیار بزرگ این کتاب صوتی

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۹۶٫۳ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۹۶٫۳ مگابایت