با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)

دانلود و خرید کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)

به رخ کشیدن خطاهای منطقی با زبانی تند و نیشدار

۳٫۱ از ۷ نظر
۳٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)  نوشته  جمی وایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)

کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)، نوشته جیمی وایت، راه و روش به رخ کشیدن خطاهای منطقی با زبانی تند و نیشدار است. کتاب مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) کمک می‌کند تا در گفتگوها، فریب سفسطه‌ها را نخورید.

می‌توانید نسخه صوتی کتاب مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) را با ترجمه‌ی مریم تقدیسی و صدای مهیار ستاری بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)

مغلطه چیست؟ حتما بارها برایتان پیش آمده است که سعی کردید با یک نفر یک گفتگوی منطقی داشته باشید اما او به نحوی عجیب بحث را پیچانده و یا طوری رفتار کرده است انگار شما مقصر تمام‌عیار همه مشکلات روی زمین هستید. ممکن است خودمان هم بارها از این روش استفاده کرده باشیم. در حقیقت هر زمان ممکن است در دام مغلطه‌ها بیفتیم و فریبشان را بخوریم. اما راه نجاتی وجود دارد. جیمی وایت در کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) ما را با انواع مغلطه‌ها آشنا می‌کند. در حقیقت اگر به مغلطه‌ها آشنا باشیم می‌توانیم استدلال‌های توخالی را تشخیص بدهیم و جلوی فریب خوردنمان را بگیریم. در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم که گفتگوهایمان به همان شکل درست و منطقی پیش می‌روند. 

کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

همانطور که از اسمش هم پیداست، همه می‌توانند از محتوای کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) استفاده کنند. بهرحال اگر شما مجبورید همیشه برای کارتان یا در زندگی عادی مذاکره کنید، یا مدام با استدلال و منطق سروکار دارید، کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن) را گوش کنید تا با مغلطه‌ها و راه‌های پیچاندن بحث آشنا شوید. 

بخشی از کتاب صوتی مغلطه (راهنمای درست اندیشیدن)

فرض کنید به همسرتان می‌گویید که پرورش لامای یارانه‌ای دردهای اقتصادی دوون را درمان می‌کند، و او به شما می‌گوید که شما چیزی در این‌باره نمی‌فهمید. واضح است که او در زمینه منطق (و همچنین سایر زمینه‌ها) مرتکب اشتباه بزرگی شده است. چون اگر حتی اگر شما سر رشته‌ای در این زمینه نداشته باشید، باز هم ممکن است لامای یارانه‌ای دقیقا همان چیزی باشد که دوون به آن نیاز دارد. این دو گزاره (نادانی شما و مقرون به‌صرفه بودن لامای یارانه‌ای) مخالف هم نیست. همسر شما در بحث برنده نشده است؛ او نادرستی نظر شما را ثابت نکرده است.

ولی از یک جنبه دیگر احتمالا در این برنده شده است. در صورتی که شما علاقه‌ای واقعا استثنایی به اصلاحات ارضی کشاورزی در غرب کشور نداشته باشید، حرف او احتمالا شما را از بحث اصلی منحرف می‌کند و به موضوعات دیگری می‌کشاند. در واقع اگر طبعی لطیف داشته باشید کلا سکوت خواهید کرد. انسان بی‌شعوری، با منحرف کردن شما از موضوع و خفه‌کردنتان، در بحث برنده شده است.

البته شما خوانندگان محترم هرگز با چنین ازدواج نمی‌کنید و حتی با این قسم آدم‌ها دمخور هم نمی‌شوید. ولی احتمالا با چنین اشاراتی، که بدون این‌که ثابت کنند نظرتان غلط است فقط باعث شده‌اند سکوت کنید، روبرو شده‌اید. و دقیقا چون دوستان و اعضای خانواده شما و همچنین نمایندگان سیاسی‌تان افرادی محترم و نحصیل‌کرده‌اند این اشارات خشونت آشکاری کمتری دارند و از این رو با یک ردیه صحیح اشتباه گرفته می‌شوند. من در این فصل به سه نوع اهانت اشاره می‌کنم که معمولا در قالب ردیه بیان می‌شوند. این اشارات کمی بهتر از این هستند که همسرتان را نفهم خطاب کنید، ولی منطقشان همان است که بود.

فهرست

 • اقتدار
 • تعصب در جامعه فاخر
 • حرف نزن
 • واژه‌های بی‌معنی
 • انگیزه‌ها
 • حق داشتن عقیده
 • مغایرت
 • کلمات گمراه‌کننده
 • بدیهی جلوه دادن موضوع
 • تصادف
 • آمار حیرت‌آور
 • طبع اخلاقیات

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
rezarad2024
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

کد تخفیف داشتم وسط فرایند پرداخت برنامه بسته شد کد سوخت!

دانشجو
۱۴۰۰/۰۳/۲۵

طاقچه کتاب دیجیتالش کن لطفا و بذارش بی نهایت. این الکی گرونه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۸۳٫۳ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۸۳٫۳ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن