با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب اثر بهزاد کریمی

دانلود و خرید کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب

نویسنده:بهزاد کریمیگوینده:اکرم پریمونانتشارات:آوانامه
۳٫۸ از ۲۱ نظر
۳٫۸ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب  نوشته  بهزاد کریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب

کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب، اثر بهزاد کریمی، به موضوع تغییر مذهب رسمی مردم ایران از تسنن به تشیع و حواشی مربوط به آن در دوران حکومت صفوی پرداخته است. 

شنیدن نسخه صوتی کتاب شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب با صدای زیبای اکرم پریمون، برگی دیگر از تاریخ ایران را به شما نشان می‌دهد. 

درباره‌ی کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب

با نگاهی به حال ایران امروزی، متوجه تمام تاثیراتی می‌شویم که در گذشته سران حکومت با تصمیماتشان برای امور مملکت‌داری می‌گرفتند. به عنوان نمونه بسیاری از عقاید، سنن و آداب و رسوم امروزه‌ی ما با توجه به پیشینه‌ی تاریخی ما به دست آمده است و هنوز جایگاه خود را حفظ کرده است. علاوه بر این، یکی دیگر از این تاثیرات را می‌توان در دین و مذهب مشاهده کرد. جامعه‌ی ایران، جامعه‌ای مذهبی است و اهمیت به دین را در بالاترین درجه می‌داند. بهرحال یکی از مهم‌ترین این تصمیمات را شاه اسماعیل صفوی در مورد تغییر مذهب مردم ایران گرفت. رسمی شدن مذهب شیعه در ایران، در زمان سلطنت شاه اسماعیل اتفاق افتاد و حواشی مربوط به آن بسیار زیاد است. بهزاد کریمی در کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب این موضوع را به صورت همه‌جانبه بررسی کرده است. 

کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

دوست‌داران و علاقه‌مندان به تاریخ ایران و تاریخ جهان اسلام از شنیدن کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب صوتی شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب

شاه اسماعیل تا پیش از جنگ چالدران در تمام نبردها پیروز شده بود. بررسی اطلاعات منابع تاریخی، درباره‌ی روش‌های جنگی شاه اسماعیل، یا تعداد سربازان او، نشان‌دهنده‌ی چند نکته‌ی بسیار مهم است. در نبردهای منجر به پیروزی، همواره تعداد قزلباشان کمتر از تعداد سپاهیان دشمن بود. قشون صفوی در مقایسه با دشمنان از آموزش‌های نظامی و سطح آمادگی کمتری برخوردار بودند. نیروهای ایرانی از روش‌های رایج جنگ تن به تن و صلاح‌های متعارف مانند شمشیر و نیزه و تیروکمان برای جنگ بهره می‌بردند. از همین رو رمز پیروزی شاه اسماعیل و پیروانش را در نبردها باید در جای دیگری جز حوزه‌ی نظام و سپاه و تاکتیک جستجو کرد. به نظر می‌رسد باورهای پیروان صفوی درباره‌ی رهبرشان شاه اسماعیل که او را تا سر حد خدایی بالا می‌بردند و عاشقانه می‌پرستیدند، و نیز به هیچ گرفتن کشته شدن در راه پیر طریقت، و ابدی دانستن خوشبختی و آرامش پس از مرگ، در راه شاه اسماعیل، انگیزه و نیرویی به قزلباشان می‌داد که هیچ قدرتی با منطق رایج دنیوی، نمی‌توانست در برابر آن تاب بیاورد.

فهرست 

  • پیش‌گفتار
  • موعودگرایی
  • از فقر و خاکساری تا مملکت‌داری: تبار و مذهب شاه اسماعیل
  • «مرا بدین کار بازداشته‌اند»: تغییر مذهب
  • خشونت و وحشت: سرکوب مدعیان داخلی
  • کاسه سر شد قدح: مسئله شرق
  • مساله عثمانی 
  • اسطوره فرومی‌ریزد: چالدران
  • اولین شکست، آخرین جنگ: از شکست چالدران تا مرگ
  • نگاه آخر

نظرات کاربران

سعیده زنگنه
۱۴۰۱/۰۱/۳۰

کتاب سرشار از سوگیری های نویسنده است، طوری که در اواسط آن به نظر می‌رسد رسماً در مقام مخالفت با صفویه قد علم می کند اما در بخش های پایانی و بحث سیاست خارجه صفوی به یکباره آن شخصیت خون

- بیشتر
a.z
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

کتاب با ذکر مطالب کاملا تاریخی به تحلیل وقایع و افراد پرداخته نقاط ضعف ومثبت رو توضیح داده و نتیجه گیری نموده .توصیه میکنم

حدیث
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

کتاب بسیار خوب و ارزشمندیه. اطلاعات جالبی ارائه می ده و محقق در تلاش بوده که از سوگیری دوری کنه و موفق بوده. خوانِشِ خانم پریمون در این کتابِ صوتی هم مثل بقیه ی کارهاشون بسیار قابل توجهه. ممنون از

- بیشتر
علی رضا داوری
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

به نظرم یه کم تو کشتار توسط صفویان بزرگ نمایی شده

3917215
۱۴۰۰/۱۲/۱۲

کتاب خیلی خوبیه برای کسانیکه به تاریخ و حوادث تاریخی علاقه مند هستند وهمچنان به علت رواج دین تشیع در ایران پی میبرید. صدا و اجرای گوینده هم عالیست

رضا
۱۴۰۰/۰۶/۰۷

عالی بود

کاربر ۱۵۸۰۹۴۸
۱۴۰۰/۰۵/۲۵

کتاب که عالی بود از همه نظر .هم گوینده هم نویسنده.فقط آدم عاشق اون شعر آخر کتاب میشه بخصوص وقتی گوینده میخونه😁

کاربر ۱۹۰۰۷۹۸
۱۴۰۰/۱۱/۰۹

با توجه به اینکه کتاب فقط در سایت قابل مطالعه است قیمت را خیلی گران کرده اید

فرزاد نوشیان
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

کتابهای بیشتر در مورد شاه اسماعیل وصفویه وجود داره

کاربر ۲۲۹۷۱۸۹d
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

داریوش‌نقدی‌پور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۶۴٫۳ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۶۴٫۳ مگابایت