با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ اجتماعی مردن

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن  نوشته  اکرم پریمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن، نوشته‌ی آلن کلهیر و ترجمه قاسم دلیری، کتابی است که از مرگ‌های شرم‌آور در تمام طول تاریخ صحبت می‌کند تا به دلیل اصلی مرگ در دنیای مدرن امروز می‌رسد.

نسخه صوتی کتاب تاریخ اجتماعی مردن را با صدای اکرم پریمون در اختیار دارید.

درباره‌ی کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن

مرگ و جاودانگی دو موضوعی هستند که همیشه در تقابل یکدیگر قرار دارند و در عین حال در تمام طول تاریخ توجه همه افراد به آن جلب شده است. تلاش برای جاودانه شدن جدا از جنبه‌ی افسانه‌ای که دارد نشان از یک موضوع دارد و آن ترس از مرگ است.

آلن کلهیر با نوشتن این کتاب تلاش کرده است تا نسبت به مرگ انسان‌ها زاویه گسترده‌تری را نشان دهد و الگوهای عمده‌ی مردن را در سراسر تاریخ خود معرفی و توصیف می‌کند. آلن کِلِهیر در کتاب تاریخ اجتماعی مردن به مرگ از دریچه‌ای غیرپزشکی و غیرکالبدشناسانه نگریسته است و همچنین خواننده را به سفر اکتشافی دومیلیون‌ساله‌ای می‌برد که چالش‌های عمده‌ای را که همگی با آن مواجه می‌شویم مطرح می‌کند: پیشگویی، کسب آمادگی و زمان‌بندیی مرگ نهایی خود. بنابراین برای به دست آوردن شناخت بهتر از دوران سنگی تاریخ آغاز می‌کند و قدم به قدم در بررسی‌اش جلو می‌آید تا به حال حاضر ما می‌رسد.

کتاب تاریخ اجتماعی مردن بررسی جامعی از اسناد علوم انسانی و بالینی درباره‌ی مرگ انسان است . رویکرد تاریخی این کتاب، تصاویر اخیر مردن از سرطان و مراقبت‌های پزشکی را در بافت گسترده‌تر تاریخی، پزشکی و جهانی قرار می‌دهد. 

پروفسور کِلِهیر استدلال می‌کند که امروزه بیشتر مرگ‌ها خوب‌مدیریت‌شده نیستند، در عوض شاهد افزایش انواع مرگ شرم‌آور هستیم. در حقیقت نکته‌ای که کلهیر در این کتاب می‌خواهد بیان کند این است: سرطان، بیماری قلبی یا علم پزشکی هیچ‌کدام معرف مرگ مدرن با بزرگ‌ترین آزمون‌های اخلاقی‌اش نیستند؛ بلکه فقر، سالمندی و طردشدگی اجتماعی اصلی‌ترین مؤلفه‌های مرگ‌های امروزی هستند.

کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به مطالعات جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی علاقه‌مند هستید، حتما صحبت‌ها و استدلال‌های پروفسور کلهیر را در کتاب صوتی تاریخ اجتماعی مردن، بشنوید.

درباره‌ی آلن کلهیر

پوفسور آلن کلهیر در ۷ آپریل ۱۹۵۵ متولد شد. او استاد دانشگاه برادفورد است. از میان آثار معروف آلن کلهیر می‌توان به دو کتاب تاریخ اجتماعی مردن و زندگی درونی شخص درحال مرگ اشاره کرد. 

فهرست

 • دوران سنگ - فصل اول: ظهور آگاهی از مرگ
 •  دوران سنگ - فصل دوم: سفرهای آن جهانی
 •  دوران سنگ - فصل سوم: چالش اول، پیش‌بینی مرگ
 •  عصر یکجانشینی - فصل چهارم: ظهور یکجانشینی
 •  عصر یکجانشینی - فصل پنجم: تولد مرگ خوب
 •  عصر یکجانشینی - فصل ششم: چالش دوم: آماده شدن برای مرگ
 •  عصر شهر نشینی - فصل هفتم: ظهور و گسترش شهرها
 •  عصر شهر نشینی - فصل هشتم: تولد مرگ خوب مدیریت شده
 •  عصر شهر نشینی - فصل نهم: چالش سوم، رام کردن مرگ
 •  عصر جهان‌شهری - فصل دهم: گسترش فزاینده‌ی مدرنیته
 •  عصر جهان‌شهری - فصل یازدهم: تولد مرگ شرم‌آور
 •  عصر جهان‌شهری - فصل دوازدهم: چالش نهایی، زمان‌بندی مرگ
 •  نتیجه‌گیری
نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۷۹٫۱ مگابایت
زمان۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۷۹٫۱ مگابایت