با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی عاشقی به سبک ون‌گوگ اثر مهیار ستاری

دانلود و خرید کتاب صوتی عاشقی به سبک ون‌گوگ

۲٫۸ از ۹ نظر
۲٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عاشقی به سبک ون‌گوگ  نوشته  مهیار ستاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عاشقی به سبک ون‌گوگ

کتاب گویای «عاشقی به سبک ون‌گوگ» رمانی نوشته محمدرضا شرفی خبوشان است که برنده‌ی جایزه‌ی ادبی شهید اندرزگو نیز شده است.

خلاصه کتاب صوتی عاشقی به سبک ون‌گوگ

«البرز» در خانه یکی از فرماندهان ارتش شاهنشاهی به‌عنوان فرزند خدمتکار بزرگ می‌شود. تیمسار دختری به اسم «نازلی» دارد که در کودکی همبازی البرز و در جوانی تبدیل به معشوق او می‌شود. البرز به دلیل عشقش به نازلی وارد ماجراهایی می‌شود که پدر نازلی یک سر آنهاست، رفت‌وآمدهای مشکوک به خانه و روابط مرموزی که پنهان مانده‌اند از ماجراهای این رمان است.

«به قول نازلی نقاشی آدم را کر می‌کند، شنوایی آدم را می‌برد توی رنگ‌ها و نقاش وقتی به نقاشی فکر می‌کند، یا وقتی دارد تابلویش را می‌کشد، هم رنگ‌ها را می‌بیند و هم رنگ‌ها را می‌شنود. بو و مزه‌ای که حس می‌کند، بو و مزه رنگ است و با دمب باریک و بلند قلم مو، لمسش را هم به تن تابلو می‌ریزد و گاهی اصلا هوس می‌کند به این لمس آنقدر میدان بدهد که از نوک انگشتش برای درهم کردن و ساختن رنگ‌ها استفاده کند. همیشه خدا کناره منفذها و زیر ناخن انگشت اشاره‌مان رنگی بود و موقع کشیدن و فکر کردن به نقاشی، صدایی غیر از رنگ نمی‌شنیدیم.»

توصیفات حرفه‌ای و روایت قوی محمدرضا شرفی خبوشان، از دلهره‌ها، حسرت‌ها و آنچه در دل البرز می‌گذرد مخاطب را تا آخرین سطر داستان به جای البرز می‌نشاند.

علاوه بر وجه ادبی زیبای این رمان، محمدرضا شرفی هنر نقاشی را هم به خوبی می‌شناخته و از آن در رمانش استفاده کرده است. «عاشقی به سبک ون‌گوگ» کتابی‌ است که بعد از شنیدن آن، دوباره به سراغش خواهید رفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
safaeinejad
۱۳۹۸/۰۸/۱۶

عالی بود. فوق العاده است قلم نویسنده

زهره رضایی
۱۳۹۸/۰۸/۲۲

خیلی عاااااااالی بود👏👏💖💖👏👏

مانا
۱۴۰۰/۰۹/۲۳

احتیاج به پیش زمینه و اطلاعات درباره سبک های نقاشی دارد. من که ادبیات فارسی خواندم نتوانستم با اطلاعات ادبیاتی ام کتاب را تمام کنم. نمیدانم دلیل سخت نویسی نویسنده چیست.

نوپو ماراتنی
۱۳۹۸/۱۲/۰۱

من نسخه چاپیشو خوندم بیخوووووده من دوست نداشتم

leona_ka
۱۴۰۰/۰۱/۱۰

دوران پهلوی را بدون منطق سیاه نمایی کرده بود .

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۴۶٫۲ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۴۶٫۲ مگابایت