با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)

دانلود و خرید کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)  نوشته  سیدسینا علوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)

روز خشم عنوان کتابی است به قلم سینا علوی که در آن زندگی حجربن عدی طی چهار فصل تدوین شده است. کتاب صوتی روزخشم با صدای امیرعباس توفیقی منتشر شده است.


درباره کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)

سینا علوی در کتاب روز خشم، روایت داستانی زندگی حجربن عدی از چگونگی شورش تا شهادت او توسط دستگاه معاویه را روایت کرده است. حجر بن عدی از بزرگان قبایل عرب بود که در شهر کوفه زندگی می‌کرد. عدی در سال ۵۰ هجری به علت فشارهای زیادی که از سوی دستگاه معاویه و ابن زیاد به شیعیان وارد می‌شد، شورش کرد. او پس از مبارزات زیاد توسط عوامل معاویه دستگیر و به شام منتقل شد و در محلی به نام مرج‌العذرا به شهادت رسید. در کتاب صوتی پیش‌رو، کینه‌توزی‌های معاویه نسبت به یاران حضرت علی‌(ع) پس از شهادت این امام گرانقدر، شهادت امام حسن مجتبی(ع)، مخالفت‌های حجربن عدی با افرادی همچون عمرو بن حریث که در مساجد قبل از شروع خطبه حضرت علی(ع) را مورد لعن و نفرین قرار می‌دادند و... روایت شده است.

شنیدن کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

شنیدن کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی) به علاقمندان تاریخ به‌ویژه تاریخ اسلام، پیشنهاد می‌شود.

جملاتی از کتاب صوتی روز خشم (روایتی داستانی از زندگی حجربن عُدَی)

حجر به دنبال تقدیر مبارک خود بود. سالیانی بود که شوق شهادت را در دل داشت. سلیمان گه گاه از چادر بزرگ سرک می‌کشید. مضطرب بود. حجر دل‌شوره پیرمرد را حس کرده بود. یکی از دختران خردسال سلیمان جلوی چادر ظاهر شد. حجر به او لبخند زد و با اشاره سر او را به داخل چادر فرا خواند. دختر با دیدن او چهره در هم کشید. به نظرش بیگانه آمد. دو بار بود که او را می‌دید. حجر دوباره لبخند زد. دخترک، هراسیده، از جلوی چادر گریخت. سلیمان بال چادر را کنار زد. صدای شیون و گریه از چادر پهلویی، که چادر خانواده سلیمان بود، به گوش می‌رسید. سلیمان قضایا را می‌دانست، خواست کم‌کم حجر را آماده کند...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
پاییز
۱۴۰۰/۰۶/۲۹

سلام، بازه زمانی کوتاهی از زندگی حجر ابن عدی از نهضت تا شهادت را روایت می کند متن ادبی هست و فوق العاده قلم نویسنده زیبا هست من شخصا این نوع متن ها را دوست دارم البته چندین اشکال علمی

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۶۳٫۱ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۶۳٫۱ مگابایت