با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عقاید یک دلقک

دانلود و خرید کتاب صوتی عقاید یک دلقک

۳٫۹ از ۲۱۵ نظر
۳٫۹ از ۲۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عقاید یک دلقک  نوشته  هاینریش بل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عقاید یک دلقک

کتاب عقاید یک دلقک اثر معروف هاینریش بل، داستان زندگی، افکار و عقاید دلقکی است به نام هانس شنیر. این کتاب، داستان زندگی دلقک تلخی را بازگو می‌کند که از سوی همه حتی خانواده‎ی خود طرد شده است. هانس که دیگر دلقکی شکست خورده است و هیچ پولی ندارد برای گرفتن مقداری پول به سراغ آشنایان قدیمی خودش می‌رود تا از آن‌ها کمک بخواهد.

درباره کتاب صوتی عقاید یک دلقک

هانس شنیر راوی رمان عقاید یک دلقک است؛ او ذهنی آشفته‌ دارد و دچار افسردگی هم شده است. او در کار خود شکست خورده و از سوی معشوقه‌ای که عاشقش بود نیز ترک شده است. هانس بعد از تمام این اتفاقات دچار اعتیاد به الکل شده است و به همین دلیل ذهن آشفته‌ای دارد و در دیدار با آشنایان قدیمی مدام یاد خاطرات قدیمی و معشوقه‌ی از دست رفته‌اش می‌افتد و در ذهنش آن خاطرات را مرور می‌کند و در این رفت و آمدهای زمانی بین خاطرات هانس است که ما دلیل اصلی طرد شدن او را از سوی جامعه و اطرافیانش متوجه می‌شویم.

در نگاه اول هاینریش بل در این کتاب یک عاشقانه‌ی نوستالژیک را به ما عرضه می‌کند اما بعد از خواندن کتاب می‌توانیم ردپای حمله به افکار جامعه‌ی آلمان قرن بیستم را در چالش‌های میان شخصیت اصلی داستان و جامعه مشاهده کنیم. در کتاب عقاید یک دلقک، هانس با نگاه و زبانی تلخ مسائل سیاسی و مذهبی کشورش را به باد انتقاد می‌گیرد و تقریبا هیچ‌کس نمی‌تواند از گزند انتقادهای بل در امان باشد. ماری معشوقه‌ی هانس به دلیل کاتولیک بودن او را ترک کرد و همین موضوع برای او کافی تا افکار و عقاید یک جامعه‌ی کاتولیک را به باد انتقاد بگیرد.

کتاب عقاید یک دلقک برای اولین بار در سال 1963 منتشر شد و خشم جامعه‌ی مذهبی آلمان را به‌شدت عصبانی کرد و حواشی بسیاری را برای نویسنده‌اش ساخت اما این حاشیه‌ها جلوی موفقیت‌های هاینریش بل را نگرفت و کتاب عقاید یک دلقک برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات 1972 و گئورگ بوخنر 1967 نیز شد. کتاب عقاید یک دلقک در سال 1349 برای اولین بار به ایران آمد و توسط مترجمان ایرانی ترجمه و منتشر شد.

این نویسنده‌ی آلمانی به‌عنوان سرباز در جنگ شرکت داشت و حتی زخمی و اسیر شد اما سرانجام موفق شد با همسرش آنه ماری به شهر کلن برگردد. اولین رمان او با عنوان قطار به موقع رسید در سال 1949 منتشر شد که و او را به شهرت رساند. موضوع این کتاب درباره‌ی سرباز جوانی است که قصد دارد سوار قطار شود و در همان ابتدای داستان متوجه می‌شود که به زودی می‌میرد.

چرا باید کتاب عقاید یک دلقک را گوش دهیم؟

محوریت اصلی بیشتر کتاب‌های هاینریش بل جنگ جهانی دوم و اثرات بعد از آن است. این کتاب اثرات جنگ را برای ما به‌طور آشکار شرح می‌دهد. با خواندن کتاب عقاید یک دلقک، علاوه‌بر اینکه داستانی عاشقانه‌ می‌خوانید، با حال و هوای آلمان بعد از جنگ هم آشنا می‌شوید.

شنیدن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

اگر دوست دارید کتابی عاشقانه و در‌عین حال جنگی بخوانید، عقاید یک دلقک را انتخاب کنید. کتاب عقاید یک دلقک یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است؛ بنابراین مطالعه آن برای همه افراد کتاب‌خوان‌، به‌ویژه علاقمندان رمان خارجی، مناسب است.

درباره هاینریش بل

هاینریش تئودور بل در سال 1917 در شهر کلن آلمان به دنیا آمد. او در سن بیست سالگی بعد از گرفتن دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به فعالیت شد اما سال بعد از آن، با شروع جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا پایان سال ۱۹۴۵ در جبهه‌های جنگ ماند. او ابتدا با نازی‌ها همراه بود؛ اما با گذشت زمان دیدش تغییر کرد و عمق فاجعه جنگ و جنایت رژیم نازی را متوجه شد. هاینریش در طول جنگ چندین دفعه زخمی شد، از پادگان فرار کرد و با جعل کردن برگه‌های عبور خودش را به غرب رساند و در آنجا آمریکایی‌ها او را دستگیر کردند.

او اولین داستان‌هایش را در سال ۱۹۴۷ چاپ کرد، او با انتشار داستان قطار به موقع رسید، در سال ۱۹۴۹، به شهرت رسید. هانریش بل در سال ۱۹۷۲ جایزه ادبی نوبل را به‌عنوان دومین آلمانی، از آن خود کند. او معمولا از انسان‌های درمانده و شکست‌خورده به‌جای قهرمانان داستانهایش استفاده می‌کرد، اما بل آنها را شکست‌خورده نمی‌داند؛ در‌واقع این نویسنده تا آخر به اصول اخلاقی پایبند ‌ماند. هانریش در سال ۱۹۸۵ از دنیا رفت و جسد او در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد.

کتاب‌های هاینریش بل در ایران طرفداران زیادی دارد. اولین کتاب هاینریش بل در ایران در سال 1349 منتشر شد. اولین نمایشنامه او نیز با نام اتفاق و ترجمه حمزه علی‌محمدی در سال۱۳۹۳توسط نشر دیبایه به چاپ رسید.

تکه هایی از کتاب عقاید یک دلقک

داستان از آنجا شروع می‌شود که فردی به نام «هانس شینر» که به عنوان یک دلقک معروف و محبوب در شهر بوخوم آلمان کار می‌کند، سر صحنه آخرین اجرایش که برای یک خیریه برگزار می‌شد دچار سانحه می‌شود و زانویش آسیب می‌بیند. این سانحه باعث می‌شود نمایش به‌هم بریزد و در آخر کارگردان نمایش نه‌تنها دستمزدی به هانس نمی دهد بلکه با انتشار مطلبی درباره دلقکی که با دست و پا چلفتگی‌اش نمایش را به‌هم زد به اعتبار هنری هانس ضربه می‌زند و باعث می‌شود این دلقک پر کار، بیکار شود و کارهای آینده‌اش هم کنسل شود.

در قسمت دیگری از داستان زندگی شخصی هانس با همسر مورد علاقه‌اش، ماری روایت می‌شود. ماری به دلایل مذهبی و اختلافات فرقه‌ای بین کاتولیک‌ها هانس را ترک می‌کند و با مردی کاتولیک وارد رابطه عاشقانه می‌شود و همین موضوع زندگی هانس را افسرده‌تر از قبل می‌کند و شرایط مالیخولیایی برای او رقم می‌زند.

هانس پس از رفتن ماری شدیدا به الکل معتاد می‌شود و شرایط نکبت‌باری در زندگی پیدا می‌کند. در قسمتی از داستان هانس پس از خوردن الکل می‌گوید: بودن دو چیز در زندگیم آرامش‌بخش است یکی ماری و دیگری الکل. اثر الکل موقتی است اما ماری می‌توانست برای همیشه آرام‌بخش من باشد که دیگر نیست!

هانس پس از رفتن ماری و بیکار شدنش روزهای بسیار سختی را می‌گذارند. چرا که حتی یک سکه هم برایش باقی نمانده! هانس برای کمک گرفتن به تمام دوستان و آَشنایانی که دارد تماس می‌گیرد اما هیچ کس راضی نمی‌شود به او کمک کند و حتی پولی به او قرض بدهد.

amirreza🎭
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

کتاب بدی نبود از نظر من ،درواقع یک دلقک درباره خاطراتش با اطرافیانش که اکثرا کاتولیک بودن صحبت میکنه. این کتاب ضربه هایی که عقاید اون افراد به زندگی این دلقک زدن نشون میده که بزرگ ترینش خیانت معشوقه کاتولیکش

- بیشتر
Raha
۱۳۹۷/۱۰/۰۱

من خیلی خوشم اومد، نمیتونم تخصصی بگم چرا، اما هرچی بود منو جذب میکرد که بخونم، یجورایی شاید بخاطر شباهتی که طرز تفکرهای متعصابه تو یه مذهب دیگه مثل خودمون و ادم های اطرافمون رو نشون میداد که چقدر آدم

- بیشتر
رخشان
۱۳۹۸/۰۸/۱۷

دیشب تمومش کردم و هنوز دلم پیش هانسه تو اون ایستگاه قطار... چقد خوب شخصیت های اطرافشو به باد مسخره و استهزا گرفته بود. انقد خوشم اومد از کتاب که صوتیشو به دوستم هدیه دادم. صدای اقای سلطان زاده، هانسو برای

- بیشتر
فاطمه
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

بهم گفته شده بود این کتاب فهم بالایی میخواد.ولی فکرمیکنم یه رمان زیبا وقابل فهم بود.

Pouyan ☔
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

نمیدونم چرا هرکاری کردم اینکه این کتاب چیو دقیقا میخواست برسونه رو متوجه نشدم از صدای گرم آرمان سلطان زاده ممنونم

Nafiseh R
۱۳۹۸/۱۲/۰۵

من قبل از این کتابش رو خونده بودم و خیلی متوجه کتاب نشدم ولی الان که صوتی رو گوش دادم متوجه شدم که چقدر کتاب قشنگی بود،چقدر دلقک منطقی بود عقایدش خیلی خیلی معنولی بود و عالی آدم فوق العاده

- بیشتر
ݥحَّدٽہ
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

دلقک ها مضحک نیستند این عقاید ماست،محزون بودن را می توان از اعماق چشم هایشان خواند 👌😊

Iman Karami
۱۳۹۷/۱۰/۳۰

من حداقل صدبار، مقدمه این کتاب صوتی رو گوش دادم :))) واقعا پر از احساسه خیلی ممنون آقا آرمان

مینا
۱۳۹۷/۱۱/۱۷

من این کتاب رو دارم منتها از توی طاقچه نه . واقعا داستان قشنگیه پیشنهاد می کنم فیزیکی اونو داشته باشید البته من خودم هنوز تمومش نکردم ولی عالیه .

نيلوفر
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

آرمان سلطان زاده خیلی خیلی خوبه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۲۷٫۲ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۲۷٫۲ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن