با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل

دانلود و خرید کتاب صوتی عقاید یک دلقک

۳٫۹ از ۲۶۳ نظر
۳٫۹ از ۲۶۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عقاید یک دلقک  نوشته  هاینریش بل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عقاید یک دلقک

کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر معروف هاینریش بل و داستان زندگی، افکار و عقاید دلقکی است به نام هانس شنیر که از سوی همه حتی خانواده‎‌ی خود طرد شده است.

درباره کتاب صوتی عقاید یک دلقک

هانس شنیر راوی رمان عقاید یک دلقک است که دیگر دلقکی شکست خورده است و هیچ پولی ندارد. او برای گرفتن مقداری پول به سراغ آشنایان قدیمی خودش می‌رود تا از آن‌ها کمک بخواهد. هانس شنیر ذهنی آشفته‌ دارد و دچار افسردگی هم شده است. او در کار خود شکست خورده و از سوی معشوقه‌ای که عاشقش بود نیز ترک شده است. هانس بعد از تمام این اتفاقات دچار اعتیاد به الکل شده است و به همین دلیل ذهن آشفته‌ای دارد و در دیدار با آشنایان قدیمی مدام یاد خاطرات قدیمی و معشوقه‌ی از دست رفته‌اش می‌افتد و در ذهنش آن خاطرات را مرور می‌کند و در این رفت و آمدهای زمانی بین خاطرات هانس است که ما دلیل اصلی طرد شدن او را از سوی جامعه و اطرافیانش متوجه می‌شویم.

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل

در نگاه اول هاینریش بل در کتاب صوتی عقاید یک دلقک یک عاشقانه‌ی نوستالژیک را به ما عرضه می‌کند اما بعد از خواندن کتاب می‌توانیم ردپای حمله به افکار جامعه‌ی آلمان قرن بیستم را در چالش‌های میان شخصیت اصلی داستان و جامعه مشاهده کنیم. در کتاب صوتی عقاید یک دلقک هانس با نگاه و زبانی تلخ مسائل سیاسی و مذهبی کشورش را به باد انتقاد می‌گیرد و تقریبا هیچ‌کس نمی‌تواند از گزند انتقادهای هاینریش بل در امان باشد. ماری معشوقه‌ی هانس به دلیل کاتولیک بودن او را ترک کرد و همین موضوع برای او کافی است تا افکار و عقاید یک جامعه‌ی کاتولیک را به باد انتقاد بگیرد.

کتاب صوتی عقاید یک دلقک برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ منتشر شد و خشم جامعه‌ی مذهبی آلمان را به‌شدت عصبانی کرد و حواشی بسیاری را برای نویسنده‌اش ساخت اما این حاشیه‌ها جلوی موفقیت‌های هاینریش بل را نگرفت و کتاب عقاید یک دلقک برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات ۱۹۷۲ و گئورگ بوخنر ‍۱۹۶۷ نیز شد. کتاب عقاید یک دلقک در سال ۱۳۴۹ برای اولین بار به ایران آمد و توسط مترجمان ایرانی ترجمه و منتشر شد.

این نویسنده‌ی آلمانی به‌عنوان سرباز در جنگ شرکت داشت و حتی زخمی و اسیر شد اما سرانجام موفق شد با همسرش آنه ماری به شهر کلن برگردد. اولین رمان او با عنوان قطار به موقع رسید در سال ۱۹۴۹ منتشر شد و او را به شهرت رساند. موضوع این کتاب درباره‌ی سرباز جوانی است که قصد دارد سوار قطار شود و در همان ابتدای داستان متوجه می‌شود که به زودی می‌میرد.

چرا باید کتاب عقاید یک دلقک را گوش دهیم؟

محوریت اصلی بیشتر کتاب‌های هاینریش بل جنگ جهانی دوم و اثرات بعد از آن است. این کتاب اثرات جنگ را برای ما به‌طور آشکار شرح می‌دهد. با شنیدن کتاب صوتی عقاید یک دلقک، علاوه‌بر اینکه یک رمان عاشقانه‌ می‌خوانید، با حال و هوای آلمان بعد از جنگ هم آشنا می‌شوید.

شنیدن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر دوست دارید از داستانی عاشقانه و در‌عین حال جنگی مطلع شوید، کتاب صوتی عقاید یک دلقک از هاینریش بل را انتخاب کنید. کتاب عقاید یک دلقک یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است؛ بنابراین مطالعه آن برای همه افراد کتاب‌خوان‌، به‌ویژه علاقه‌مندان رمان خارجی، مناسب است.

درباره هاینریش بل

هاینریش تئودور بل در سال ۱۹۱۷ در شهر کلن آلمان به دنیا آمد. او در سن بیست سالگی بعد از گرفتن دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به فعالیت شد اما سال بعد از آن، با شروع جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا پایان سال ۱۹۴۵ در جبهه‌های جنگ ماند. او ابتدا با نازی‌ها همراه بود؛ اما با گذشت زمان دیدش تغییر کرد و عمق فاجعه جنگ و جنایت رژیم نازی را متوجه شد. هاینریش بل در طول جنگ چندین دفعه زخمی شد، از پادگان فرار کرد و با جعل کردن برگه‌های عبور خودش را به غرب رساند و در آنجا آمریکایی‌ها او را دستگیر کردند.

هاینریش بل نویسنده کتاب صوتی عقاید یک دلقک

او اولین داستان‌هایش را در سال ۱۹۴۷ چاپ کرد، او با انتشار داستان قطار به موقع رسید، در سال ۱۹۴۹، به شهرت رسید. هاینریش بل در سال ۱۹۷۲ جایزه‌های ادبی از جمله نوبل ادبیات را به‌عنوان دومین آلمانی، از آن خود کرد. او معمولا از انسان‌های درمانده و شکست‌خورده به‌جای قهرمانان داستانهایش استفاده می‌کرد، اما بل آنها را شکست‌خورده نمی‌داند؛ در‌واقع این نویسنده تا آخر به اصول اخلاقی پایبند ‌ماند.

هاینریش بل در سال ۱۹۸۵ از دنیا رفت و جسد او در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد.

کتاب‌های هاینریش بل در ایران طرفداران زیادی دارد. اولین کتاب هاینریش بل در ایران در سال ۱۳۴۹ منتشر شد. اولین نمایشنامه او نیز با نام اتفاق و ترجمه حمزه علی‌محمدی در سال ۱۳۹۳ توسط نشر دیبایه به چاپ رسید.

از دیگر آثار هاینریش بل می‌توان به فرشته سکوت کرد، دزد و راهب، سیمای زنی در میان جمع و نان سال‌های جوانی اشاره کرد.

تکه هایی از کتاب صوتی عقاید یک دلقک

داستان از آنجا شروع می‌شود که فردی به نام «هانس شینر» که به عنوان یک دلقک معروف و محبوب در شهر بوخوم آلمان کار می‌کند، سر صحنه آخرین اجرایش که برای یک خیریه برگزار می‌شد دچار سانحه می‌شود و زانویش آسیب می‌بیند. این سانحه باعث می‌شود نمایش به‌هم بریزد و در آخر کارگردان نمایش نه‌تنها دستمزدی به هانس نمی‌دهد بلکه با انتشار مطلبی درباره دلقکی که با دست و پا چلفتگی‌اش نمایش را به‌هم زد به اعتبار هنری هانس ضربه می‌زند و باعث می‌شود این دلقک پر کار، بیکار شود و کارهای آینده‌اش هم کنسل شود.

در قسمت دیگری از کتاب صوتی عقاید یک دلقک داستان زندگی شخصی هانس با همسر مورد علاقه‌اش، ماری روایت می‌شود. ماری به دلایل مذهبی و اختلافات فرقه‌ای بین کاتولیک‌ها هانس را ترک می‌کند و با مردی کاتولیک وارد رابطه عاشقانه می‌شود و همین موضوع زندگی هانس را افسرده‌تر از قبل می‌کند و شرایط مالیخولیایی برای او رقم می‌زند.

هانس پس از رفتن ماری شدیدا به الکل معتاد می‌شود و شرایط نکبت‌باری در زندگی پیدا می‌کند. در قسمتی از داستان هانس پس از خوردن الکل می‌گوید: بودن دو چیز در زندگیم آرامش‌بخش است یکی ماری و دیگری الکل. اثر الکل موقتی است اما ماری می‌توانست برای همیشه آرام‌بخش من باشد که دیگر نیست!

هانس پس از رفتن ماری و بیکار شدنش روزهای بسیار سختی را می‌گذارند. چرا که حتی یک سکه هم برایش باقی نمانده! هانس برای کمک گرفتن به تمام دوستان و آَشنایانی که دارد تماس می‌گیرد اما هیچ کس راضی نمی‌شود به او کمک کند و حتی پولی به او قرض بدهد.

ع...ادلــ
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

دوستانی که دنبال فیلم و دانلود هستن تو این شرایط نت داخلی از سایت زیر استفاده کنن( بین خودمون بمونه! ) www.my-filmm.pro وبسایت ترجمه و زیرنویس www.subkade.ir

amirreza🎭
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

کتاب بدی نبود از نظر من ،درواقع یک دلقک درباره خاطراتش با اطرافیانش که اکثرا کاتولیک بودن صحبت میکنه. این کتاب ضربه هایی که عقاید اون افراد به زندگی این دلقک زدن نشون میده که بزرگ ترینش خیانت معشوقه کاتولیکش

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

عنوان کتاب هیچ جذبم نمیکرد،به توصیه یکی از دوستان گوش دادم خیلی خوشم اومد. هانس دلقکیه که برخلاف جامعه میخواد خود واقعیش باشه، نه میخواد مذهبی بشه که در آخر بشه ماری یه متحجر که رفتاراش گاهی خلاف عقایدشه و دقیقا نمیدونه

- بیشتر
Raha
۱۳۹۷/۱۰/۰۱

من خیلی خوشم اومد، نمیتونم تخصصی بگم چرا، اما هرچی بود منو جذب میکرد که بخونم، یجورایی شاید بخاطر شباهتی که طرز تفکرهای متعصابه تو یه مذهب دیگه مثل خودمون و ادم های اطرافمون رو نشون میداد که چقدر آدم

- بیشتر
رخشان
۱۳۹۸/۰۸/۱۷

دیشب تمومش کردم و هنوز دلم پیش هانسه تو اون ایستگاه قطار... چقد خوب شخصیت های اطرافشو به باد مسخره و استهزا گرفته بود. انقد خوشم اومد از کتاب که صوتیشو به دوستم هدیه دادم. صدای اقای سلطان زاده، هانسو برای

- بیشتر
فاطمه
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

بهم گفته شده بود این کتاب فهم بالایی میخواد.ولی فکرمیکنم یه رمان زیبا وقابل فهم بود.

احسان
۱۳۹۸/۰۷/۰۸

از مسخره شدن نترس. همه ی ما دلقکیم

ݥحَّدٽہ
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

دلقک ها مضحک نیستند این عقاید ماست،محزون بودن را می توان از اعماق چشم هایشان خواند 👌😊

حمید
۱۳۹۸/۱۰/۰۳

کدهای تخفیف 30 درصدی تقدیم به دوستان Y98RVXXBMPTUC Y98G8GY8RM6MN Y986N4M3UPB4T Y98V89SCM4CE7 Y9851V2QEJEJD Y98NEW13GNPHC Y98USVBAD3T65 Y98QX9M5A1ECA Y985NXZZ33DVC Y98ZJ3WGNWNT2

Nafiseh R
۱۳۹۸/۱۲/۰۵

من قبل از این کتابش رو خونده بودم و خیلی متوجه کتاب نشدم ولی الان که صوتی رو گوش دادم متوجه شدم که چقدر کتاب قشنگی بود،چقدر دلقک منطقی بود عقایدش خیلی خیلی معنولی بود و عالی آدم فوق العاده

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۲۷٫۲ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۲۷٫۲ مگابایت