دانلود کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن با صدای کمیل سلیمان‌پور + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن اثر نیک ترنتون

دانلود و خرید کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن

معرفی کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن

کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن نوشتهٔ نیک ترنتون و ترجمهٔ حمیده رستمی است. کمیل سلیمان پور گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات ماه آوا آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن

کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن، یکی از کتاب‌های مجموعهٔ «مسیر آرامش» است که ۱۶ کتاب به قلم نیک ترنتون را در بر گرفته است. کتاب صوتی حاضر، پس از تشریح آثار مخربی که فکرکردنِ بیش‌ از اندازه و ماندن در رویدادهای گذشته یا غرق‌شدن در رؤیای آینده بر انسان می‌گذارد، راهکارهایی را ارائه کرده تا با خلاصی از این چرخهٔ معیوب، بتوانیم ذهن و زندگی خود را متحول کنیم. نیک ترنتون (Nick Trenton) در کتاب صوتیحاضر، به چالش فراگیر این روزها یعنی فکرکردن بیش از اندازه یا به‌اصطلاح نشخوار فکری پرداخته است. این کتاب اولین اثر از مجموعهٔ ۱۶ جلدیِ «مسیر آرامش» (The Path to Calm) است. نیک ترنتون که دانش‌آموختهٔ مقطعِ کارشناسی‌ارشد رشتهٔ روان‌شناسی رفتاری است، به‌واسطهٔ علاقهٔ بسیاری که به مشاهدهٔ رفتار مردم دارد، آثاری خلاقانه در زمینهٔ رشد و توسعهٔ مهارت‌های فردی از خود به جای گذاشته است. یکی از این آثار، کتاب صوتی حاضر است که بلافاصله پس از انتشار توانست به اثر پرفروش سایت آمازون در حوزه‌های مختلفی از جمله سلامت روان در سال ۲۰۲۱ میلادی تبدیل شود. می‌دانیم که فکر و خیال بزرگ‌ترین دلیل ناراحتی و دلواپسی است. با شنیدن این کتاب، درمی‌یابید که چه مسائلی را پشت سر گذاشته‌اید، خودتان را در چه موقعیت طاقت‌فرسایی قرار داده‌اید و چگونه در دام استرس و اضطراب می‌افتید. نیک ترنتون در کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن، رویکردهایی علمی در اختیار ما گذاشته است تا بتوانیم نحوهٔ تفکر و همچنین احساسمان را که دگرگون کنیم.

شنیدن کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران روان‌شناسی عمومی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی اینقدر فکر و خیال نکن

«بیا برویم سراغ مرد جوانی به اسم جیمز. او مهربان و باهوش است و حسابی حواسش به خودش و حال و احوالش هست. در واقع در این مورد کمی افراط می‌کند. جیمز همیشه بابت مسئله‌ای نگران است. مثلاً همین امروز مشکلی جزئی در مورد سلامتش توجهتش را جلب کرده. در اینترنت می‌گردد و احتمالات هشداردهنده‌ی موجود در آنجا بیشتر نگرانش می‌کند. بعد از این کار دست می‌کشد و حالش را بررسی می‌کند و از ذهنش می‌گذرد که شاید بابت هر مسئله‌ای زیادی فکر و خیال می‌کند.

بنابراین، از نگرانی و اضطراب بابت سلامتش دست برمی‌دارد و می‌رود سراغ نگرانی بابت افکاری که در مورد سلامت خودش در سر می‌پروراند. شاید این آدم فقط به مختصری روان‌درمانی نیاز داشته باشد ولی سؤال این است که چه نوع روان‌درمانی؟ جیمز نمی‌تواند از فکر و خیال دست بکشد و طولی نمی‌کشد که درگیر مناظره‌ای ذهنی در مورد گزینه‌های مختلف مشاوره و درمان، بحث و جدل با خودش و محکوم کردن خودش، دفاع از خودش، شک و تردید نسبت به خودش، نشخوار مداوم خاطرات و حدس و گمان‌ها و ترس‌هایش می‌شود. جیمز درنگی می‌کند و از خودش می‌پرسد: این هم درست مثل همان اضطراب و نگرانی نیست؟ یا هول‌وهراس و وحشت‌زدگی؟ یا شاید هم من دچار روان‌گسیختگی هستم و خودم خبر ندارم.

جیمز خیال می‌کند هیچ‌کس دیگری مثل او سر هیچ و پوچ عذاب نمی‌کشد. درست است؟ در واقع همان لحظه که چنین فکری به ذهنش خطور می‌کند، کله‌اش پر از ظاهراً میلیون‌ها نمونه از زمان‌هایی است که مردم از او انتقاد کرده و ایراد گرفته‌اند. بعد عیب و ایرادهایش را زیر ذره‌بین می‌گذارد و وقتی به‌دقت آن‌ها را در ذهنش مرور می‌کند، از اینکه چنین آدمی است و به‌نظر می‌رسد که نمی‌تواند قضایا را به حال خودشان بگذارد و در موردشان فکر و خیال نکند، عذاب می‌کشد.»

نظرات کاربران

افسانه موسوی
۱۴۰۲/۱۰/۲۲

باسلام وخسته نباشید ممنون از برنامه ی خوبتان،ولی لطف میکنیداگه کتاب ها رو ازابتدا تا انتها خلاصه کنید وبه صورت صوتی بزارید؛ همچنین قیمت کتاب هارو کمترکنید..‌‌...باتشکربی کران🙏🌷🌺

زمان

۵ ساعت و ۳۷ دقیقه

حجم

۳۱۲٫۷ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۵ ساعت و ۳۷ دقیقه

حجم

۳۱۲٫۷ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۸۴,۵۰۰
تومان