دانلود کتاب صوتی زن های منطقی خطرناک ترند! با صدای حسین نصیری + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی زن های منطقی خطرناک ترند! اثر عزیز  نسین

دانلود و خرید کتاب صوتی زن های منطقی خطرناک ترند!

معرفی کتاب صوتی زن های منطقی خطرناک ترند!

کتاب صوتی زن های منطقی خطرناک ترند! نوشتهٔ عزیز نسین و ترجمهٔ املیا مهاجرگزی و با صدای حسین نصیری و زهرا علیزاده است و انتشارات گیوا آن را منتشر کرده است.

کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند! اثری از عزیز نسین، طنزنویس شهیر ترکیه است. نسین در این داستان کوتاه، راویِ حکایتِ مردی است که تجربه‌ٔ زندگیِ مشترک خود را با همسرش برای جوانی در شرفِ ازدواج شرح می‌دهد تا او را راهنمایی کرده باشد.

درباره‌ کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند!

عزیز نسین در کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند! حکایت مردی به نام مصطفی‌بیک را روایت می‌کند که به جوانی برای ازدواج مشورت می‌دهد. مصطفی‌بیک از نگاه همه، انسانی شایسته و کامل است. او آن‌قدر سربه‌زیر و مردم‌دار است که گاهی اوقات مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد. مصطفی‌بیک یک هدف در زندگی دارد: خدمت کردن به مردم و این کار را حتی اگر مورد آزار و اذیت هم قرار بگیرد، ترک نمی‌کند. خوی ملایم و نرم او زبان‌زد خواص و عام است و جز بله و موافقت، تا به حال کسی از او چیزی نشنیده است. با این حال، وقتی مرد جوانی که به اندازه‌ٔ پسرش دوستش دارد، برای مشورت و گرفتن اجازه‌ٔ ازدواج به مصطفی‌بیک مراجعه می‌کند، با عصبانیت و مخالفت او مواجه می‌شود. عدم موافقتِ مصطفی‌بیک باورکردنی نیست. چرایی این مخالفت، موضوع این داستانِ کوتاه عزیز نسین است.

عزیز نسین نویسنده‌ٔ شناخته‌شده‌ٔ ادبیات معاصر ترکیه، یکی از چهره‌های بزرگ ادبیات جهان و هنرمندی با دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی است. تیرِ برّنده‌ٔ نقدهای آمیخته به طنز او، تمام جوانب زندگی مردم را نشانه می‌گیرد. نسین در آثارش به ارزش‌ها و باورهای غلط جامعه پرداخته و افکار خرافی، تعصبات و اندیشه‌های منسوخ را به پرسش می‌گیرد. نسین حامی اقشار ستم‌دیده است و از طریق آثارش، تلاش کرده تا گامی در جهت احقاق حق فقرا و مظلومان بردارد. جایزه‌ٔ نخل طلای مسابقات بین‌المللی طنز ایتالیا و جایزه‌ٔ خارپشت طلایی بلغارستان از جمله جوایزی هستند که آثار عزیز نسین برای او به ارمغان آورده‌اند. اغلب نوشته‌های این نویسنده‌ٔ پرآوازه به فارسی ترجمه شده است. قرابت فرهنگی و تشابهات اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی میان ایران و ترکیه، باعث شده تا کتاب‌های او با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان ایرانی مواجه شود. کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند! نیز از این دست آثار است.

مصطفی‌بیکِ کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند!، همگام با جامعه پیش نرفته است. او سنتی و تا حدودی خرافه‌گراست و اندیشه‌هایی تاریخ‌مصرف‌گذشته دارد. شاید به همین دلیل، تجربه‌ٔ زندگی مشترک او، قابل تعمیم به زندگی این جوان نباشد. مخالفت او با ازدواج جوان، ناشی از تجربه‌ٔ تلخی است که از سر گذرانده اما تعمیم دادن آن به زندگی جوانی که از نسل و زمانه‌ٔ دیگری است، چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد. زندگی مصطفی‌بیک سراسر حسرتِ گذشته‌ای است که می‌توانست به شکل دیگری رقم بخورد. زندگی او را شاید بتوان روایتی از شکست دانست اما شکستی که نه فقط او بلکه عوامل بسیاری در آن دخیل بوده‌اند. در یک جامعه‌ٔ سالم، که ازدواج مفهومی فراتر از جوامع سنتی دارد و نقش‌ها و وظایف، به شکل انعطاف‌پذیرتری تعریف می‌شوند، مواجهه با تعارضاتِ اجتناب‌ناپذیر، درنهایت به حل مشکل می‌انجامد نه به ماندن در حسرت گذشته‌ٔ غیرقابل تغییر! یکی از وظایف هنرمندانِ بزرگ، معطوف کردن توجه جامعه به نقص‌های فردی و فرهنگی است که نه فقط بر تک‌تک اعضا که بر کل جامعه اثر مطلوب خواهد گذاشت. وظیفه‌ای که هنرمند برجسته‌ای مانند عزیز نسین با آثار خود، به خوبی از عهده‌ٔ آن برآمده است.

شنیدن کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند! به تمام علاقه‌مندان داستان‌های کوتاه خارجی، مخاطبان ادبیات طنز و طرفداران آثار عزیز نسین پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب صوتی زن‌های منطقی خطرناک‌ترند!

«یک سال از دوران زناشویی ما می‌گذشت. تا آن روز به من نگفته بود: «من این را می‌خوام. آن را می‌خوام». لوازم مورد نیازش را خودش می‌خرید. من از این موضوع هم خوشحال بودم، هم ناراحت!

علت ناراحتی من این بود که من هم مثل همه‌ٔ مردها غرور داشتم، دلم می‌خواست برای زنم چیزی بخرم، ولی پول کافی نداشتم... درآمدم به زحمت کفاف مخارجم را می‌داد. ضرب‌المثل معروفی هست که می‌گوید: «نصف سیب آدم را سیر نمی‌کنه ولی محبت را زیاد می‌کنه.» با خودم گفتم: «یک جفت جوراب برای او بخرم و ببرم.» رفتم داخل مغازه جوراب‌فروشی. چون دلم می‌خواست زنم هر چیز خوبی را از دست من بگیره، یک جفت جوراب بسیار لوکس و گرانقیمت براش خریدم. تصورم این بود که از دیدن آن خیلی خوشحال میشه ولی اینطور نشد. فقط از من یک تشکر خشک‌وخالی کرد.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است

زمان

۱۷ دقیقه

حجم

۲۴٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

قابلیت انتقال

دارد

زمان

۱۷ دقیقه

حجم

۲۴٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

قابلیت انتقال

دارد

قیمت:
۱۳,۹۰۰
۶,۹۵۰
۵۰%
تومان