دانلود کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات) اثر مهدی میرکیایی با صدای پیمان طالبی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات) اثر مهدی میرکیایی

دانلود و خرید کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات)

نویسنده:مهدی میرکیاییگوینده:پیمان طالبیانتشارات:نشر سماوا
۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات)  نوشته  مهدی میرکیایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات)

کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات) نوشتهٔ مهدی میرکیایی است. پیمان طالبی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و ناشر صوتی سماوا آن را منتشر کرده است. این رمان صوتی برای گروه سنی نوجوان تهیه شده است. مجموعهٔ «سرگذشت استعمار» ۱۵ جلد دارد.

درباره کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات)

کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات) از مجموعۀ «سرگذشت استعمار»، به ما کمک می‌کند تا واقعیت‌های قرن پانزدهم را که ریشهٔ نابرابری‌های امروز هستند، ببینیم و در تحلیل مسائل روز هوشمندانه‌تر عمل کنیم. مهدی میرکیایی، نویسندهٔ این مجموعه‌ٔ ۱۵جلدی ما را به قلب کشورهای استعمارشده می‌برد تا درکی جامع از روابط ملل در قرون گذشته به دست آوریم. این اثر می‌تواند انتخابی عالی برای نوجوانان علاقه‌مند به تاریخ باشد؛ با این وجود تمام افراد حق‌جو که می‌کوشند اطلاعات تاریخی خود را گسترش دهند، می‌توانند از کتاب‌های سرگذشت استعمار بهره ببرند.

کتاب صوتی گنج های کلات اثری از مهدی میرکیایی به‌سراغ «شاه‌طهماسب» می‌رود که پادشاه چندان عافیت‌اندیشی نبود و ترجیح می‌داد بر سریر شاهی بنشیند و انگور شاهانه در دهان بگذارد و شراب ناب در جام بریزد و خود را مشغول سرزمین‌داری و پیچیدگی‌های آن نسازد. در روزهای پرتنش و ملتهبی که بخش بزرگی از کشور در اشغال افغانستان و حکومت عثمانی بود، طهماسب باز هم عیاشی و تن‌پروری را به مملکت‌داری ارجح می‌دانست. در همین حین بود که مردانی از ۲ ایل افشار و قاجار به‌رهبری «نادرقلی بیگ» و «فتحعلی‌خان» به میدان آمدند تا خاک سرزمین خود را از مشت بیگانگان بازپس گیرند و این‌گونه است که مهدی میرکیایی روایت خود را دربارهٔ برهه‌ای خاص از تاریخ پر فرازونشیب این سرزمین در کتاب صوتی حاضر آغاز می‌کند.

در ادامه‌ٔ این کتاب، نویسنده به بخش‌هایی از تاریخ پرچالش ایران در دوران سلطنت شاه‌طهماسب دوم و وقایعی از جمله تسخیر اصفهان به‌دست افغان‌ها و ستیزه با حکومت عثمانی می‌پردازد؛ همچنین در نیمهٔ دوم کتاب، به‌سراغ حواشی قتل مرموز «جان التون»، تاجر و دریانورد انگلیسی در گیلان می‌رود و ابعاد پیامدهای مختلف آن را بررسی می‌کند.

شنیدن کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به همهٔ نوجوان‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی سرگذشت استعمار (جلد دهم: گنج های کلات)

«هلندی‌ها توی خارک مستقر شدن و جلوی رفت‌وآمد کشتی‌ها رو به بندر بصره گرفتند. این کار اون‌ها برای حاکم بصره اونقدر ضرر داشت که مجبور شد تمام صدهزار روپیه رو برگردونه. هلندی‌ها حالا که با تصرف خارک به هدفشون رسیده بودن، قلعه‌ی بزرگی تو اون ساختن و مشغول آبادی جزیره شدند. تو سال‌های بعد، تجارت اون‌ها با ایران و مناطق جنوبی خلیج فارس، رونق زیادی گرفت. ولی روزگار آرامش و آسودگی هلندی‌ها هم طولانی نبود.

کمین خارکو؛ مدتی بود یه راهزن خیلی خشمگین و خون‌ریز به‌نام میرمُهنّا با مردهای جنگیش و خونواده‌های اونا توی جزیره‌ی خارکو ساکن شده بود. خارکو جزیره‌ی کوچیکی در نزدیکی جزیره‌ی خارک بود که خاکی بی‌حاصل و آب شور و کمی داشت و زندگی توی اون خیلی سخت بود. میرمهنا که از چنگ سپاه کریم‌خان فرار کرده بود، مجبور شده بود توی خارکو پناه بگیره. ولی با حضور اون توی این جزیره، هلندی‌ها توی خارک به وحشت افتاده بودند و چون از سابقه‌ی خونین و راهزنی‌های بی‌رحمانه‌ی اون باخبر بودند، به‌دنبال چاره بودند.»

دیگران دریافت کرده‌اند

با صدای پیمان طالبی

مشاهده همه

نظرات کاربران

فاطمه
۱۴۰۲/۰۲/۲۲

مسایلی بیان میشه که هرایرانی حتما باید بدونه خوندن این سری کتاب رو توصیه میکنم

محسن۳۱۳
۱۴۰۲/۰۲/۱۸

ظاهرا ناقصه!

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۳۲٫۵ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۳۲٫۵ مگابایت