دانلود کتاب صوتی سندباد حکیم اثر محمد بن علی ظهیری سمرقندی با صدای شاهین علایی‌نژاد | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی سندباد حکیم اثر محمد بن علی  ظهیری سمرقندی

دانلود و خرید کتاب صوتی سندباد حکیم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سندباد حکیم  نوشته  محمد بن علی  ظهیری سمرقندی   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سندباد حکیم

کتاب صوتی سندباد حکیم نوشتهٔ محمد بن علی ظهیری سمرقندی و حاصل گردآوری سیدمحمدباقر کمال الدینی است. شاهین علایی نژاد و فیروزه لطفی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده‌اند و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی حاوی بازنویسی کتاب «سندبادنامه» اثر ظهیری سمرقندی است که در قرن ششم هجری نوشته شده است.

درباره کتاب صوتی سندباد حکیم

«نوح ابن نصر سامانی» از پادشاهان سامانی در سال ۳۲۹ هجری به «خواجه عمید ابوالفوارس» فرمان داد تا «سندبادنامه» را از زبان پهلوی به پارسی ترجمه کند. گفته می‌شود این اثر پس از انجیل، دومین کتابی است که به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده است. نویسندهٔ توانمندیْ هنر نویسندگی خود را با به‌کارگیری انواع صنایع و آرایه‌های ادبی به‌خوبی در این اثر به نمایش گذاشته است. در کتاب صوتی سندباد حکیم نوشتهٔ ظهیری سمرقندی، علم ادارۀ مملکت و رفتار با رعیت به‌خوبی بیان و تشریح شده است. سبک قصه به مؤلف این امکان را می‌دهد تا با بیان حکایات تمثیلی، حاکمان و پادشاهان را به عدل و انصاف دعوت کند و بگوید اگر سران دولت، پادشاهی عاقل و دانا و وزیرانی شایسته باشند، ظلم و ستم از مملکت رخت برمی‌بندد. نویسنده در این اثر صوتی مشورت‌کردن با دانایان، منصب‌دادن به عاقلان، شتاب‌نکردن در امور و تعلیم فرزندان را از جمله وظایف پادشاهان می‌داند. محمدباقر کمال الدینی در بازنویسی این اثر کوشیده است تا اصل داستان به پارسی ساده و روان برای نسل جوان بازگو شود.

شنیدن کتاب صوتی سندباد حکیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران زبان و ادبیات پارسی و داستان‌های کهن ایران پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۱۷٫۱ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۱۷٫۱ مگابایت