دانلود کتاب صوتی بیماری‌های زنان اثر خشایار فخریان با صدای نسترن حسنی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی بیماری‌های زنان اثر خشایار فخریان

دانلود و خرید کتاب صوتی بیماری‌های زنان

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بیماری‌های زنان  نوشته  خشایار فخریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بیماری‌های زنان

کتاب صوتی بیماری‌های زنان نوشته دکتر خشایار فخریان است. این کتاب با صدای نسترن حسنی منتشر شده است و به زنان و دانشجویان پزشکی کمک می‌کند بیماری‌های زنان را بهتر بشناسند. 

درباره کتاب بیماری‌های زنان

این کتاب یک کتاب جامع برای دانشجویان پزشکی است که می‌خواهند به شکل یک‌جا به اطلاعات جامعی درباره بیماری‌های زنان دست پیدا کنند. این کتاب به دانشجویان کمک می‌کند اصلی‌ترین بیماری‌های زنان را بدانند. 

شنیدن کتاب بیماری های زنان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دانشجویان زنان و مامایی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب بیماری‌های زنان

آمنوره عبارت است از، قطع خونریزی قاعدگی و دو نوع دارد، آمنورهٔ اولیه و آمنورهٔ ثانویه.

آمنورهٔ اولیه

عبارت است از فقدان کامل عادت ماهانه در یک دختر جوان حداقل ۱۶ ساله با ظاهری طبیعی، یا ۱۴ ساله که رشد طبیعی نداشته است یا خصوصیات ثانویهٔ جنسی در وی به وجود نیامده‌اند. این اختلال نادر است زیرا بیش از ۹۵% از دختران اولین قاعدگی خود را تا ۱۵ سالگی تجربه می‌کنند.

علائم شایع

فقدان عادت ماهانه پس از بلوغ. عادت ماهانهٔ اکثر دختران تا سن ۱۴ سالگی آغاز می‌شود و سن متوسط شروع عادت ماهانه ۱۲ سال و ۸ ماه است. علل آن معمولاً ناشناخته باقی می‌ماند. علل احتمالی عبارتند از، به تأخیر افتادن بلوغ، ناهنجاری‌های مادرزادی مثل،‌ فقدان اعضای تناسلی (مجرای تناسلی، رحم یا تخمدان‌ها) یا غیرطبیعی بودن ساختمان آنها، بسته بودن کامل پردهٔ بکارت که به این ترتیب مانع خروج خونریزی عادت ماهانه می‌شود، اختلالات دستگاه غدد درون‌ریز (تومورها، عفونت‌ها، یا سایر مشکلات اختلالات کروموزمی، بیماری‌های عمومی که کل بدن را گرفتار می‌کنند، مشکلات تغذیه‌ای شدید مثل،‌ بی‌اشتهایی روانی، یا فعالیت شدید مانند، ورزشکاران زن حرفه‌ای.‌ عوامل افزایش‌دهندهٔ خطر عبارتند از، استرس، ورزش شدید،‌ سابقهٔ خانوادگی آغاز دیرهنگام عادت ماهانه،‌ رژیم لاغری یا کاهش وزن شدید، استفاده از داروهایی مثل قرص‌های ضدحاملگی،‌ داروهای ضدسرطان، باربیتورات‌ها، مخدرها، داروهای کورتونی و کلردیازپوکساید. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۱٫۲ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۱٫۲ مگابایت