با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی اضطراب وضعیت اثر آلن دوباتن

دانلود و خرید کتاب صوتی اضطراب وضعیت

۲٫۷ از ۱۱ نظر
۲٫۷ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اضطراب وضعیت  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اضطراب وضعیت

کتاب صوتی اضطراب وضعیت، یکی از کتاب‌های تحسین شده آلن دوباتن است که تمام آنچه را که به مضطرب شدن، منجر می‌شود، معرفی می‌کند و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد که بتوانیم با اضطراب و استرس، خداحافظی کنیم. 

این اثر بنا به تعریفی که روزنامه «سان‌فرانسیسکو کرونیکل» ارائه داده است، اینچنین است: «کتابی سخاوتمند و انسانی که راه‌حل‌هایی برای اضطراب موقعیت پیشنهاد می‌دهد. راه‌حل‌هایی که انسان را به فکر وامی‌دارد... پاسخ دوباتن که با نقل‌قول‌هایی روشنگر و آثار هنری شگفت‌انگیز محکم شده است، به همان اندازه که متقاعدکننده است، زیرکانه هم بیان شده. اکتشافی خواندنی و باارزش در مورد ترس ما از جایگاهمان در جامعه و اینکه چگونه می‌توانیم نگرانی‌هایمان را کاهش دهیم.»

انتشارات نوین کتاب گویا، نسخه صوتی این کتاب را با ترجمه مهدی نمازیان و صدای میلاد فتوحی منتشر کرده است. 

درباره کتاب صوتی اضطراب وضعیت

اضطراب و استرس از جمله امور جهانی دنیای امروز ما و جز جدایی‌ ناپذیر از زندگی ما هستند. استرس تقریبا می‌تواند تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را دربر بگیرد و زندگی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. 

آلن دوباتن در کتاب صوتی اضطراب وضعیت تلاش می‌کند تا تمام عواملی را که منجر به ایجاد استرس می‌شود، بیان کند و راهکارهایی ارائه دهد تا بتوانیم با اضطراب خداحافظی کنیم. 

این کتاب دو فصل دارد: فصل اول به معرفی عوامل استرس‌زا اختصاص دارد. به این ترتیب به ریشه یابی این مشکل می‌پردازد و ما را با تمام چیزهایی آشنا می‌کند که می‌تواند سبب شود اضطراب در ما ایجاد شود. به خصوص مسائلی که امروز جهانیان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

فصل دوم کتاب، به راه‌ها اختصاص دارد. دوباتن معتقد است که ما باید درباره این مشکل جهانی آگاهی زیادی داشته باشیم. چون بهترین‌ راه مقابله با آن، کسب دانش و اطلاعات است و سپس، می‌توانیم برای مبارزه اقدام کنیم. او راه‌حل‌هایش را در قالب هنر، ادبیات، دین و فلسفه بیان می‌کند و مثال‌های بسیاری از زندگی افراد بزرگ جهان می‌آورد. اما یکی از مهم‌ترین راهنمایی‌های او این است که تلاش کنیم از کلیشه‌ها رها شویم و با نگاهی نو به مسائل جهان نگاه کنیم.

کتاب صوتی اضطراب وضعیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی اضطراب وضعیت، برای تمام کسانی که از مسئله اضطراب رنج می‌برند، یک کتاب مفید است. 

درباره آلن دو باتن

آلن دو باتن در ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹ در زوریخ به دنیا آمد و در انگلستان بزرگ شد. او یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است. او در سال ۲۰۰۳ ازدواج کرده است و دو فرزند پسر دارد.

در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی با نام مدرسه زندگی بود. آلن دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد. اولین کتاب آلن دو باتن جستارهایی در باب عشق نام داشت که در سال ۱۹۹۳ زمانی که او ۲۴ سال داشت، منتشر شد. کتابی که خیلی زود در لیست کتاب‌های پر فروش قرار گرفت و بیش از دو میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

بسیاری از آثار آلن دو باتن به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند. تسلی بخشی‌های فلسفه، جستارهایی در باب عشق، سیر عشق، هنر سیر و سفر، در باب اعتماد به نفس و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، از آن جمله‌اند.

بخشی از کتاب صوتی اضطراب وضعیت

به قول شوپنهاور، که نمونه‌ای برجسته از انسان گریزی فیلسوفانه است:«هنگامی که به پوچ و سطحی بودن افکار دیگران، ضعقپف عقاید، پستی احساسات، آرای نامعقول و خطاهای بی‌شمارشان پی می‌بریم رفته رفته به آنچه در ذهنشان می‌گذرد بی‌اعتنا خواهیم شد... پس از آن است که درمی‌یابیم هر آن کس که بر عقاید دیگران زاید از حد ارزش گذارد ایشان را بیش از حد بزرگ شمرده است.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۸ ساعت و ۳۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۷۵٫۲ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۸ ساعت و ۳۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۷۵٫۲ مگابایت