با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرواز شاهین

دانلود کتاب پرواز شاهین

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب پرواز شاهین

دافنه دوموریه(۱۹۰۷-۱۹۸۹) نویسنده و نمایشنامه‌نویس انگلیسی است.

پرواز شاهین اولین بار در سال ۱۹۶۴ منتشر شد و شاید در مقایسه با دیگر آثار دافنه دوموریه از شهرت چندانی برخوردار نباشد. بسیاری از منتقدان معتقدند آثاری همچون «ربکا»، «پرندگان» یا «سپر بلا» در زمره بهترین آثار او قرار دارند، اما می‌توان گفت پرواز شاهین اثری متفاوت و منحصر به فرد در آثار اوست. آنگونه که از نامه‌های دوموریه به جا مانده است، او ابتدا کتاب را "روزی که شاهین سقوط کرد" نامیده بود، اما درست پیش از انتشار کتاب نام آن را به "پرواز شاهین" تغییر داد و در واقع نامی ماندگار بر این اثر نهاد. پروازی از گذشته به حال و از حال به آینده.

داستان روایتی از سال‌های پس از جنگ جهانی دوم است و در شهری در ایتالیا به نام روفانو می‌گذرد. جوانی که پس از سال‌ها دست سرنوشت او را به زادگاهش باز می‌گرداند، با رویدادهایی روبه‌رو می‌شود که هرگز تصورش را نیز نمی‌کرد. سپردن گمشده‌ای به دست مرگ و یافتن گمشده‌ای دیگر از آن سوی سرزمین نیستی...

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«برگشتم و به او نگاه کردم، لبخندش محو و خطوط صورتش حل شده بودند. من هیچ چیز دیگری نمی‌دیدم به جز دو چشم نافذ و بزرگ که از صورتی پریده رنگ بیرون زده بودند. این لحظه بزرگ من بود، برای یک بار و فقط یک بار در عمرش، رهرو، استاد را غافلگیر کرده بود. مرید از مراد پیش افتاده بود...»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰ تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۵۶۴-۳۷-۱
تعداد صفحات۴۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۵۶۴-۳۷-۱