با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نهج‌ البلاغه شناخت

دانلود و خرید کتاب نهج‌ البلاغه شناخت

تلخیص و بازنویسی مباحثی از نهج‌البلاغه امام علی (ع)

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نهج‌ البلاغه شناخت  نوشته  سیدمحمدمهدی جعفری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نهج‌ البلاغه شناخت

کتاب نهج البلاغه شناخت نوشته سید محمدمهدی جعفری است. کتاب نهج البلاغه شناخت تلخیص و بازنویسی مباحثی از نهج‌البلاغه امام علی (ع) است.

درباره کتاب نهج‌ البلاغه شناخت

این کتاب برگرفته از نهج البلاغۀ امام علی (ع) گردآوری سید رضی (وفات ۴۰۶ ه.ق) است. سید رضی نهج البلاغه را در سال ۴۰۰ هجری گردآوری و در سه بخش سامان داد. بخش اول شامل خطبه‌‌ها و کلمات امیرالمؤمنین، بخش دوم نامه‌ها و بخش سوم حکمت‌ها می‌باشد.

محتوای معنوی و موضوعی نهج البلاغه، تفسیر و توضیح قرآن و احادیث پیامبر اکرم (ص)، و در واقع تبیین معارف اسلامی است. این اثر ارزشمند پس از قرآن و احادیث نبوی که خود الهام گرفته از این دو منبع عظیم است، از بزرگ‌ترین منابع آموزش انسانی است.

نهج البلاغه گزیده‌ای از سخنان امیرالمؤمنین است که در موقعیت‌ها و مناسبت‌های گوناگون بیان شده است. سید رضی در آن به شرح موضوعاتی چون توحید و معرفت، نبوت و هدایت، اسلام و قرآن، کائنات و خلقت، رهبری، سیاست، اقتصاد و اجتماع، موعظه و حکمت، احکام و عبادات، معاد و قیامت، دعا و تضرع و استغفار پرداخته است.

خواندن کتاب نهج‌ البلاغه شناخت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به متون دینی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۵۵۶۸-۹۷-۸
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۵۵۶۸-۹۷-۸