با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی اثر سلیمان زینالی

دانلود و خرید کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی  نوشته  سلیمان زینالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی

کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی نوشته سلیمان زینالی است که در انتشارات ویان به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی

جرم سازه‌ای اجتماعی است که بر نقص ارزش‌های مشترک جامعه توسط یک فرد یا گروه دلالت دارد، افزایش نرخ جرم و تنوع آن در جوامع شهری نه تنها با اصول نظم اجتماعی تعارض دارد. بلکه موجب هدر رفتن منابع اقتصادی، سرخوردگی شهروندان و وخامت کلی در کیفیت زندگی می‌شود و با کاهش امنیت اجتماعی پایه‌های زندگی اجتماعی را تهدید می‌کند.

 این کتاب به مباحث نظری جرم در فضاهای شهری پرداخته، عوامل جرم‌زا در فضای شهری را بررسی کرده و به تبیین‌های زیست‌شناختی، روان‌شناختی، اجتماعی، جامعه‌شناختی و بوم‌شناختی-جمعیتی آن پرداخته است.

عوامل بروز ناامنی، شاخص های تحلیل امنیت در محیط‌های شهری، امنیت اجتماعی و انتظامی، عوامل ایجحادکننده امنیت اجتماعی در ایران نیز از مباحث مهمی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

خواندن کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پزوهشگران علوم اجتماعی و قضایی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب فضای شهری در سایه امنیت اجتماعی

جرم‌شناسی علمی است که پدیده بزهکاری، عوامل با اوضاع و احوال و مقتضیات فردی و اجتماعی و محیطی( که در بروز رفتار جنایی و حالت عمومی تبهکاری اثر وابسته و یا در آن سیستم بوده است را بررسی می‌کند. همچنین در این علم جهت مبارزه علیه بزهکاری و پیشگیری از وقوع جرم راهکارهای علمی داده می‌شود. ضمناً بررسی‌های مربوط به اصالح قوانین آیین دادرسی، نوع مجازات و کیفیت اجرای آن و روش‌های درمان جرم قسمت دیگراین علم را تشکیل می‌دهد. همان‌گونه که از تعریف فوق استنباط می‌شود یکی از اهداف مصمم علم جرم‌شناسی مبارزه با بزهکاری، شناسایی عوامل جرم‌زا و به اصطلاح شرایطی است که مجرم را به سمت جرم و کجروی سوق می‌دهد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۶
شابک۹۷۸۶۲۲۷۵۱۵۰۲۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۶
شابک۹۷۸۶۲۲۷۵۱۵۰۲۲