با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حیات معرفتی مسلمان مسئول

دانلود و خرید کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول  نوشته  محمدرضا فلاح‌شیروانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول

حیات معرفتی مسلمان مسئول نوشته محمدرضا فلاح شیروانی و حمید آقانوری کتابی در زمینه معارف اسلامی است که در انتشارات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم  به چاپ رسیده است.

مجموعه مکتب امام گزارشی آزاد از مجموعۀ مباحثات گروه نظام اندیشۀ حوزۀ دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف است که طی سال‌های ۸۹ تا ۹۳ با ارائه و راهنمایی حجت‌االسالم‌والمسلمین فلاح شیروانی برگزار شده است.

ِ مباحث این کتاب، در گام نخست، از سوی استاد در کارگروه حوزۀ دانشجویی ارائه و دربارۀ آن گفتوگو می‌شد. سپس مباحث بیان شده ارزیابی و با توجه به بازخوردهای اساتید و معرفت‌جویان، بازبینی می‌شد. پس از پنج دوره تدر یس، این مباحث در در سال ۱۳۹۴ به طور تفصیلی ارزیابی شد. آنگاه با همراهی حجت‌الاسلام خانجانی و مؤمنی راد و با اشراف استاد فلاح شیروانی، دوباره بازبینی شد. نخستین ویرایش این مجموعه در همان سال نوشته شد.

مولفان کوشیده‌اند مباحث به سبک گفت وگو با مخاطب نوشته شود تا متن از نوشته‌ای علمی و رسمی، به متنی کاربردی برای مخاطبان گونا گون تبدیل شود. 

درباره کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول

حیات معرفتی یعنی لایه‌ای از زندگی ما که در آن فهمیدن و دانستن نقطه کانونی و مساله محوری است. اینکه چه چیزی را بدانیم و چه چیزی را ندانیم و اصلا دانستن چیست؟ حیات معرفتی جزء آن دسته از مسائل زندگی ماست که از جهتی بسیار آسان و از جهتی بسیار پیچیده است. به همین جهت اولین قدم رسیدگی به آن روشن کردن مساله است. دغدغه ما در حیات معرفتی چیست؟ معمولا اینگونه تصویر می‌شود که وقتی صحبت از دانستن است پس مشکل چیزهایی است که نمی‌دانیم و باید بدانیم؟ مساله از همین تصویر ساده از سوال شروع می‌شود و به دنبال آن فهرستی طولانی از آنچه باید بدانیم ردیف می‌شود. اما اگر مساله پیچیده‌تر از این باشد چه؟

کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول به این سوالات و سوالات مهم دیگری در این زمینه پاسخ می‌دهد.

 خواندن کتاب حیات معرفتی مسلمان مسئول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به معارف و اخلاق اسلامی مخاطبان این مجموعه‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۹۷-۳۸-۸
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۹۷-۳۸-۸