با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امثال و حکم مثنوی (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب امثال و حکم مثنوی (جلد اول)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امثال و حکم مثنوی (جلد اول)  نوشته  ناهید عبقری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب امثال و حکم مثنوی (جلد اول)

کتاب حاضر جلد اول از مجموعه امثال و حکم مثنوی است که به همت ناهید عبقری در انتشارات بانگ نی به چاپ رسیده است.

 درباره مجموعه امثال و حکم مثنوی

زبان و ادبیات در سرزمین ما به برکت بستر فرهنگی غنی و تمدنی باستانی پربار و درخشان بوده است. این ادبیات نشانگر و نماد هویت ملی، تاریخی، دینی و سیاسی و اجتماعی ما است. بخش زیادی از این ادبیات را ادبیات عامه، ادبیات شفاهی یا فولکلور تشکیل داده که سهم بزرگی در پرورش جهان‌بینی ما در طول تاریخ داشته است.

 این ادبیات غنی در خود، مجموعه‌ای از باورها، اعتقادات و آداب و رسوم را دارد و نشانه‌ای از ذوق و قریحه و تفکر ایرانی است. بزرگان ادب فارسی نیز از این دریای ادب در طول تاریخ بهره‌ها برده و بسیاری از این روایات و حکایات و سخنان موزون را در آثار خود برای تعلیم و تربیت به کار گرفته‌اند. یکی از این بزرگان مولانا جالا‌الدین بلخی، مولوی بزرگ است که در مثنوی خود که کتابی تعلیمی و عرفانی است، این ظرایف و لطایف را به کار گرفته و با کلام سحرانگیزش منتقل نموده است.

 این مجموعه همان‌گونه که از نامش برمی‌آید شامل مثل‌ها، سخنان حکیمانه، احادیث و اخبار و روایات متعددی است که در مثنوی به آنها اشاره شده است. همچنین دربردارنده آیات شریفی از قرآن کریم است که بعضی از ابیات مثنوی ناظر به آنها بوده است. 

 خواندن مجموعه امثال و حکم مثنوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به ادبیات تعلیمی، دوست‌داران مثنوی معنوی و به طور کلی پژوهشگران ادبیات را به خواندن این مجموعه دعوت می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۳۰۲-۸-۱
تعداد صفحات۶۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۳۰۲-۸-۱