با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایکیگای

دانلود و خرید کتاب ایکیگای

راز ژاپنی‌ها برای داشتن عمر طولانی و زندگی شاد؛ خلاصه‌ای از بهترین کتاب‌های جهان

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایکیگای  نوشته  هکتور گارسیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایکیگای

کتاب حاضر خلاصه‌ای از کتاب ایکیگای اثر هکتور گارسیا و فرانسیس میرالس است. این کتاب در مجموعه خلاصه‌ای از بهترین کتاب‌های جهان انتشارات تاینی بوک به چاپ رسیده است و راز ژاپنی‌ها برای داشتن عمر طولانی و زندگی شادرا برای شما فاش می‌کند.

درباره خلاصه کتاب ایکیگای

ایکی‌ گایی در زبان ژاپنی به معنای شادی همواره سرگرم بودن است، همچنین به نظر می‌آید روشی باشد برای بیان و توضیح طول عمر بیش از اندازهٔ ژاپنی‌ها. 

زندگی طولانی، هدفمند و خوشبختی عمیق

از کجا معلوم شاید هر سه این مفاهیم از یک اساس نشات بگیرند؟

این تعاریف، مفهومی ژاپنی به نام ایکیگای را تشریح می‌کند. چیزی که دلیل، هدف و منبع طول عمر زندگیتان خواهد بود. بعد از یافتن ایکیگای خود و رعایت چند نکته ساده در مورد سلامتی، در خواهید یافت که چگونه می‌توانید زندگی طولانی، شاد و کاملی داشته باشید.

آنچه در این خلاصه کتاب خواهید آموخت:

- جریان چیست و چرا مهم است.

- چگونه کارائوکه شما را جوان نگه می‌دارد.

- چرا دوستی مهم‌ترین سرمایه شماست.

خواندن خلاصه کتاب ایکیگای به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به کتاب‌های موفقیت علاقه دارید و وقت کافی برای خواندن کتاب کامل ایکیگای را ندارید، از خواندن خلاصه آن لذت ببرید.

بخشی از خلاصه کتاب ایکیگای

غرق شدن در یک فعالیت، می‌تواند به جوان ماندن شما کمک کند.

تصور کنید اسکی ورزش مورد علاقه شماست و شما در حال اسکی کردن روی سراشیبی پوشیده از برف‌های نرم و پودری شکل هستید. احساساتی مثل تکامل، سعادت و تعهد شما را فرا خواهد گرفت و احساس می‌کنید که می‌خواهید این کار را تا پایان عمرتان انجام دهید. فقط می‌خواهید برای همیشه زندگی کنید. خبر خوب این است که درگیر شدن با چنین احساساتی و تجربه این لذت‌ها، حتی در ذهن می‌تواند طول عمر شما را افزایش دهد. دستیابی منظم به چنین حالتی از جریان، می‌تواند به جوان ماندن شما کمک کند. جریان در احساسات در واقع اصطلاحی است که توسط یک روان‌شناس به نام "میهای چیک سنت میهایی" در سال ۱۹۷۰ ابداع شد. این روان شناس جریان را این گونه تعبیر می‌کند: جریان، حالتی از لذت و تمرکز را چنان عمیق توصیف می‌کند که از سایر نگرانی‌ها (حتی خود زمان) جلوگیری می‌کند.

جست و جوی فعالیت‌هایی که چنین حالتی در شما ایجاد می‌کنند لذت زندگی و در نتیجه طول عمر شما را افزایش می‌دهند. به همین دلیل است که چنین تجربه‌هایی باید بیش از تجربه‌های لذت جویانه‌ای مثل پرخوری، مصرف مواد یا سرگرمی‌های مجازی، در اولویت قرار بگیرند. اما متاسفانه اکثر افراد به خاطر بی‌حوصلگی و کسل بودن، به تفریحاتی مثل پرخوری یا گشتن در فضای مجازی می‌پردازند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB