با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چشم اندازی به شگفتی های نجوم

دانلود و خرید کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم

ستاره‌ها و سیاره‌ها

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم  نوشته  سیمون هالند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم

کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم اثری جذاب و پر از دانستنی‌های جالب از سیمون هالند است که با ترجمه هدیه اصغرپور برای کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به نجوم، ستاره‌ها و سیاره‌ها نوشته شده است.

درباره کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم

مدت‌های زیادی است که دانشمندان نجوم و ستاره‌شناسی در پی کشف حیات در سیارات و حتی کهکشان‌های دیگر هستند. هرچند تا به امروز، زمین به عنوان تنها سیاره‌ای شناخته شده است که حیات در آن به این شکل گسترده وجود دارد اما در برخی سیاره‌های دیگر هم نشانه‌هایی از حیات و زندگی موجودات میکروسکوپی دیده شده است. 

بهرحال، کشف و درنوردیدن کهکشان‌ها و پا گذاشتن روی سیاره‌ها و ستاره‌های دیگر، سال‌های سال است که آرزوی بشر بوده است. اما جهان بیکرانی که ما در آن زندگی می‌کنیم چنان بزرگ است که ما حتی هنوز همه آن را کشف نکرده‌ایم، کهکشان راه شیری، که محل زندگی ما و محل قرار گرفتن منظومه شمسی است، تنها یکی از هزاران کهکشانی است که در دنیا وجود دارد. با این حال، لذت کشف و دانستن جهان، لذتی است که هرگز تکراری نمی‌شود و هر بار با خودش، شگفتی‌هایی به ارمغان می‌آورد.

سیمون هالند در کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم، مخاطبانش را با ستاره‌ها و سیارات آشنا می‌کند. او نوجوانان را با خود همراه می‌کند تا سفری شگفت‌انگیز و خارق‌العاده را به دنیای درون منظومه شمسی تجربه کنند. بر روی سطح ماه قدم بگذارند و حرارت خورشید را روی پوستشان احساس کنند. این کتاب برای تمام آن‌هایی است که دوست دارند درباره محل زندگی خود، زمینی که روی آن زندگی می‌کنیم، ستاره‌ها و سیاره‌ها و کهکشان‌ها و ... بیشتر بدانند.

کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم اثری شگفت‌انگیز برای تمام نوجوانانی است که دوست دارند با ستاره‌ها و سیارات آشنا شوند و سفری را به اعماق کهکشان تجربه کنند.

بخشی از کتاب چشم اندازی به شگفتی های نجوم

نزدیک‌ترین همسایه به ما

ماه نزدیکترین جرم فضایی به ما و بعد از غروب آفتاب درخشانترین چیز در آسمان است. ماه خیلی نزدیکتر از خورشید به ما است و هرچند که در آسمان بزرگ به نظر میرسد ولی خیلی کوچکتر از خورشید است.

آن بالا کاملا ساکت است

وقتی چیزی صدا ایجاد میکند، این صدا در هوای اطراف گوشهای ما پخش میشود.

دنیای اطراف ما پر از هوا است و به همین دلیل ما میتوانیم صداهای خیلی زیادی را بشنویم. ولی در فضا هیچ هوایی وجود ندارد. حتی اگر بتوانیم یک گروه ارکستر را به فضا ببریم و کنار آن بنشینیم، نمیتوانیم صدای موسیقی را بشنویم، حتی صدای طبل هم در فضا شنیده نمی‌شود.

سیاره زنده 

زمین تنها سیاره‌ای است که میدانیم موجودات زنده میتوانند در آن زنده بمانند. گیاهان و حیوانات مختلف بسیار زیادی روی کره زمین زندگی می‌کنند. تعداد این جانوران آنقدر زیاد است که هیچکس همه آنها را نشمرده و تعدادشان را نمی‌داند. گیاهان و حیوانات برای زنده ماندن به آب و گازی به اسم اکسیژن نیاز دارند. روی زمین مقدار زیادی آب و اکسیژن وجود دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۳۲۸۵۵۳۶
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

بذاریدش 10000 تومن لطفا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۸-۹۵-۵
تعداد صفحات۵۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۸-۹۵-۵