با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم اثر زهرا  آیت‌اللهی

دانلود و خرید کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم

مهارت‌های پس از ازدواج

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم  نوشته  زهرا  آیت‌اللهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم

کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم نوشته زهرا آیت‌اللهی دومین جلد از مجموعه مهارت‌های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات است که به مهارت‌های پس از ازدواج می‌پردازد.

درباره کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم 

کتاب حاضر مجموعه‌ای از آیات نورانی قرآن و روایات اهل‌البیت (ع) درباره تشکیل و تداوم زندگی خانوادگی است تا مورد استفاده اساتید گران‌قدری قرار گیرد که شیوه مناسب انتخاب همسر و همسرداری را به زوج‌های جوان می‌آموزند و همچنین جوانانی که در این موضوعات نیازمند آشنایی با رهنمودهای خداوند مهربان هستند.

بنابراین به ذکر آیات، روایات و ترجمه آن‌ها اکتفا کرده‌ایم و تنها در آغاز هر فصل، برخی شاخص‌های زندگی موفق خانوادگی را براساس آیات و روایات آن فصل بر‌شمرده‌ایم. در مواردی نیز به برخی مهارت‌های زندگی موفق در آغاز و پایان هر فصل، اشاره اجمالی شده است تا به اختصار شیوه عملی کاربرد این شاخص‌ها در زندگی مشترک ارائه شود.

باید توجه داشت که معمولاً آیات و روایات، معیارهای کلی برای زندگی موفق خانوادگی ارائه می‌کنند و بسیاری از راه‌کارهای اجرایی و عملی برای تحقق این معیارها را باید با بهره‌گیری از عقل و خرد دریافت؛ این امر امروزه با عنوان مهارت‌های زندگی خانوادگی مطرح می‌شود.

مجموعه حاضر درصدد ارائه همه این مهارت‌ها نیست، همان‌گونه که درصدد ارائه همه شاخص‌های زندگی موفق خانوادگی نیست، زیرا برخی از این شاخص‌ها را باید از آن دسته متون قرآنی و روایی دریافت که ویژه مباحث خانواده نیستند، بلکه معیارهای کلی زندگی موفق را ارائه می‌دهند.

کسانی که در صدد یافتن این مهارت‌ها هستند، باید ابتدا با بهره‌گیری از متون دینی، شاخص‌های زندگی با نشاط، پایدار و متعالی خانوادگی را به دست آورند و سپس با استفاده از خرد و تجربه خویش و سایر اندیشمندان، به راه‌کارهای لازم برای تحقق این شاخص‌ها دست یابند.

در این کتاب سعی بر آن بوده که برخی از مهارت‌های لازم جهت خویشتن‌داری تا آستانه‌ی ازدواج، انتخاب همسر، روابط همسران، اقتصاد خانواده، بهداشت خانه و خانواده و پیشگیری از بحران در خانواده با استفاده از آیات و روایات ذکر گردد. در تدوین کتاب از قرآن و منابع متعدد روایی استفاده شده و از کتاب «زن و خانواده» بیشترین بهره‌وری شده است. در ذکر مهارت‌های کاربردی روابط همسران نیز علاوه بر استفاده از منابعی که نام آن‌ها در پایان کتاب آمده، از تجربیات گرانبهای دوستان و آشنایان نیز استفاده شده است.

خواندن کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه عزیزانی که در آستانه ازدواج قرار دارند مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب مهارت های زندگی خانوادگی در آئینه آیات و روایات؛ جلد دوم

. اسلام نسبت به فعالیت اقتصادی، نگرش مثبتی دارد، بهره‌های دنیوی را ابزار قوی برای رسیدن به اهداف متعالی می‌داند. اهدافی چون: برآوردن نیازهای ضروری خویش، حفظ عزت نفس خود در پرهیز از اظهار نیاز به دیگران، ایجاد آرامش برای اعضای خانواده، کمک به رفع مشکلات بستگان، دوستان، همسایگان و سایر افراد جامعه، تأمین ابزار مورد نیاز برای رشد علمی، اخلاقی و معنوی؛ بنابراین باید در میدان فعالیت‌های اقتصادی، پرتوان و پرانرژی بود.

۲. تأمین نیازهای مالی زن و فرزند از وظایف الزامی مرد است و لازمه اقتدار صمیمانه مرد در خانواده. بنابراین مردان دامن همت به کمر ببندند و با اعتماد به یاری خدا و پرهیز از سستی و کاهلی، معاش خانواده خویش را تأمین کنند.

. زنان برای تلاش و کسب معاش همسر خود ارزش فراوان قائل باشند که این کوشش شوهر نزد خداوند اجر بسیار دارد و تکریم او تکریم مجاهد در راه خداست. زنان بارها و بارها از شوهرخود برای تلاشش تشکر کنند و در مشکلات این راه، او را تسلی بخشند.

۴. مردان در مدیریت تولید و کسب درآمد خانواده و زنان در مدیریت مصرف نقش اساسی دارند. مدیر توانمند، متناسب با امکانات موجود، برای بیشترین استفاده از شرایط، بهترین برنامه‌ریزی را ارائه می‌دهد؛ پس باید بلندپروازی بی‌جا نداشته باشند که ناامید و سرخورده شوند و با وانهادن امکانات، در سرمایه‌های مادی و غیرمادی اسراف نکنند.

۵. شایسته است مردان، متناسب با توسعه درآمد خود، همسر و فرزندان خود را نیز از نعمت‌های الهی بهره‌مند نمایند؛ پس نه نعمت را از آنِ خود ببینند که: همه چیز نعمت خداست و نه در بخشش، اسراف کنند که: همه چیز امانت اوست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۹۵-۲
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۹۵-۲